60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

В този сайт не съм писал преди но за всичко си има първи път както се казва

Пиша във връзка с долните 2 коментара срещу 60К
Аз съм човек който вече доста време работи на това място и няма да кажа че всичко там е на 100% идеално но това може да се каже за всяко едно работно място където отиде човек,за мен като човек имал контакти с много от хората съм на едно очевидно не до там популярно мнение че ако имаш да кажеш нещо ще бъдеш изслушан както аз винаги съм бил независимо от ситуацията, какъв човек си ти ако не можеш да си изкажеш проблемите лице в лице
Ще добавя че в развитието си когато човек вижда проблеми които или не може да реши или не иска гледа къде да посочи пръста и да каже "ти си виновен".За мен като човек на който беше дадена възможност да работя когато нямах никакъв опит в тази среда и като човек който беше научен как се работи в тази среда мога само да кажа че това не е начинът проблемите да бъдат решени,тук диалог е нужен а не анонимност в интернет.
В моя опит когато има проблеми те биват решавани когато кажеш какво ти пречи и как може да ти бъде помогнато а чрез нападки

60К има вътрешна процедура за сигнализиране при нарушения. Всеки който има оплакаване срещу пряк ръководител има право да подаде сигнал на [email protected] . Оплакването отива директно при Изпълнителния директор. Отделно от това всеки има право да подава сигнали в Инспекцията по труда за нарушения, както и да води дела в съда или други институции ако счита че правата му са нарушени. Въпреки че и това се е случвало, резултатите показват, и се чувстваме комфортно с това, че компанията е изцяло на светло и стриктно спазва закона. Желаем успешна реализация на всички бивши служители, независимо дали работят в Стокхолм или другаде. Както и нямаме проблем да защитим правата на компанията когато някой ги наруши, било то и анонимно в интернет. Това се отнася и за случаите на обида и клевета в интернет и социалните мрежи. Вече има (и слава богу)съдилища които издават заповеди за разкриване на IP адреси в хода на процеса. Има и конкретни присъди за използване на БГ работодател за клевети и обиди. Ето някои от тях: Решение № 33 от 11.04.2016 г. на ОС - Шумен по в. н. ч. х. д. № 122/2016 г.; Решение № 302 от 7.12.2012 г. на ОС - Стара Загора по в. н. ч. х. д. № 1277/2012 г.

Човек, не отивай на 7-мия етаж, ако ти трябва работата. Тука се правят на мили в сайта, ама последния, който се опита да говори разумно с тях беше станалия легендарен Кутов. Аз го познавам - много точен, работлив и честен човек. Ама като се опита да говори със 7-мия(кръг на ада) реши повече никога повече да не работи за български работодател...Наскоро направо си напусна България и от "едно петно петно в 60к" сега е ценен много в Стокхолм. Ама никак не му беше лесно тука- лъгаха, мазаха, заплашваха го... Сега вика - много е яко да не те следят като ходиш до тоалетна, да получаваш разбиране от работодателя и да си спазват обещанията. Ти си им трън в очите , защото пишеш в бгработодател, а те сега имат за приоритет имиджа си в сайта. В момента , в който се покажеш, не знам...Ще им влезеш в капана...И аз си мълчах, защото не знаех какво ще ми направят, ако разберат кой съм. Ама и аз вече съм извън обсега им. Също като Кутов, защо мислиш , че качи файловете с болничните едва след години? Нали с сещаш какво ще стане с 60к, ако той реши да занесе компроматите в някой местен вестник?Така, че направо си търси нова работа според мен. Много хора са им набрали на 60к и рано, или късно корабът ще бъде потопен.

60k - мястото, в което настоящ супервайзър(дебела лезбийка) отговаря на запитванията на подчинените си с "Искаш ли да си взема вибратора за да ти покажа колко ме боли кура за тебе" :-)

Като цяло е доста забавно място!

Приемам че на всеки може да му дотежи и да му се прииска да се оплаче от време на време.

Обаче, Колега!

960 лв заплата за нощни смени в София и то за проектите за които има относително по-голямо натоварване в 60К- НЯМА! Говорим за inbound calls с английски език. За големия проект където има натоварване и нощни смени, за който говориш, заплатите съответстват на пазара- в сравнение със Съдърланд, Телъс и подобните, след последното увеличение от 2018г.
Не сравняваме с IT & software индустрията, сравняваме с контактните центрове в София.

Второ, бонусите за проекта за който най-вероятно става дума, средното реално изплащане е 200лв на месец? А максимума възможен е 500лв.

Трето, освен за такситата за ношни смени, 60К плаща и организира собствен транспорт от Студентски град и паметника Левски. 3 часа до офиса- извинявай, но трябва да живееш в Перник за да пътуваш толкова времe.

Все пак, усещам че ти идва малко нанагорно натоварването, нямам против да си поворим за това, ела на 7ми етаж да пием по едно кафе, там ще те насочат.

Знам че във 60К хора като мен са голяма рядкост,а именно хора които са там повече от 6 месеца а в моя случай близо 4 години вече и в това време съм виждал от най-големите простотии до не бих казал най-хубавите но приемливи и нека да почнем с простотиите защото защо не
Относно бонуса който взимаш евентуално и казвам евентуално защото всеки път когато видят че дори малко повече хора почват да го взимат бонуса моментално бива променен на такъв с по-трудни и по недостижими таргети което се е случило за последните 4 години поне 5-6 пъти и е на път да се случи пак
Баланс работа и личен живот е спомен тип a long time ago in a galaxy far far away защото работата е стресираща и изморителна до такава степен че двата или колкото почивни дни имаш според смените са прекарани почти изцяло с лице забито във възглавницата
Заплатата за тези 4 години не видях увеличение с повече от 150 лева а имайки предвид че като почнеш е 960 това е смешно и отгоре
Да предоставят такси до вкъщи което е хубаво но имайки предвид че офиса се намира на края на Ботевградско шосе до летището и за да стигнеш на време ти отиват по три часа на ден общо в двете посоки е смешно като дори хората в офиса съм чувал да се шегуват че сме едва ли не роби така че хубаво че работим на полето
За колегите и тийм лидерите с които съм имал контакти лошо не мога да кажа, за мен те са хората заради които деня минава с една идея по леко(което имайки предвид стреса в работата не е кой знае колко по леко but still....)

Първи уикенд на борд игрите в 60К на 7 Февруари в Пловдив. Някои от заглавията налични за игра: Ticket to Ride, Dominion, Stone Age, New York 1901, Jamaica, Lanterns: The Harvest Festival, Sushi Go Party. Амбицията ни е да превърнем срещата в традиция и да надградим сложността на игрите. Така че ако сте от Пловдив и обичате сложните настолни игри, това е вашето място!
Малко снимки от FB профила на 60К:

#workhardplayhard

До всички, които мислят да започват в тази псевдо-фирма искам да изкажа моето мнение вече като бивш служител.
Ще бъда кратък, но изчерпателен.
Първо - в тази фирма се набира персонал само сезонно - т.е., когато има много работа. Започваш на 950 лв. чисто, в който и да си отдел. Говоря само за английски ако знаеш, тъй като аз бях само с един език. 950 лв. който както иска да ги тълкува - за мен са изключително малко. Осигуряват те на 100% от заплатата.
Второ - уважение - наблюдава се в границите на нормалното.
Трето - привилегии - нямаш никакви - какво очакваш за 950 лв???
Четвърто - фирмена сигурност - нямаш никаква сигурност, както казах, това е фирма, набираща персонал сезонно или по 3-4 месеца. Естествено, има хора на трудов договор, но те работят, както се казва от началото и тях не ги барат.
Пето - натоварване - всеки отдел е различен, тук не мога да дам конкретно мнение.
Шесто - Потенциал - В първите дни, във въвеждащото обучение ти казват, че може да се развиваш, че те уважават всяка кандидатура, ала-бала. Нямаш никакъв потенциал за развитие!!! Ако имаш - на което ставах свидетел, то е някакво смешно увеличение на заплатата със 100 лв. бруто и вече започваш да си вярваш.
Седмо - колеги - има от малоумници до умници. Повечето са дошли от провинцията, за да търстят и те някакво препитание. Не съм против това.
Осмо - работна среда - мръсни подове и прашни бюра - не се чистят ежеседмично, а ежемесечно по 1 път. Всичко е прах и кал по мокетите.
В тоалетните се забравя често от чистачките да сложат тоалетна хартия и това е създало много неудобства на колегите, които познавам и работеха с мен там.
Дано съм бил полезен!

Един бивш колега ви качи документите на облака с болничните и се скъса да ви пита за обяснения. Имахте шанс да обясните. Вие обаче обаче нямахте какво да кажете и започнахте с лични нападки. Дори не се извинихте. Сте сива компания...

Какво означава "Болнични не се изплащат докато нямате постоянен трудов договор"? Разбира се че се изплащат- в 60К няма сива икономика. Ако някой иска да погледне за по-подробна информация за проектите- вижте писаното от мен на 07/01/2019.

Иначе наистина, за част от постъпващите при нас 60К е първа работа. Ние очакваме че при нас идват интелигентни хора (щом знаят един или повече езици, би трябвало да са със сериозен умствен багаж), опитваме се да им помогнем да се адаптират бързо и без сътресения в екипа и най-вече в процеса на работа. Проявяваме разбиране, ако някой иска да си вземе отпуск поради лична причина, дори и да е в първата или втората си седмица. От друга страна понякога в проектите има сезонни пикове и натоварването е голямо за всички и тогава отпуски не се разрешават. След края на натоварването отново е възможно да се разбереш за отпуск. Считаме че сме честни и открити към хората и очакваме същото. Затова е изключително деструктивно за екипа когато някой се опитва да хитрува и си взима болничен за да отиде на море, поства снимки от морето във FB и се връща с тен. А дори и да не го направи, колегите му го надушват бързо. В тези случаи самият екип не приема това поведение и очаква от нас да сме на нивото на обещанията си. И това е нормално.