60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Това, че ЧР се хвалят и рекламират говори достатъчно за фирмата. За какви 99 процента става дума, след като ви извадих документите за болничните черно и а бяло? Ви можете само да мълчите по този повод! Това е такова пресъпление, че в 99 процента от държававите ще се ходи в затвор и ще затворят фирмата!

Както вече стана дума, никой не е съвършен, също и отдел Човешки ресурси, но описваното в bgrabotodatel на 99% е невярно и цели да навреди отколкото да има нещо общо с истината. По повод на дългия коментар на Бивш служител от 2016г. по-долу, ето истинските факти:
1. Процесът по наемане в споменатия проект протича с тестове за ниво на Английски, интервю с рекрутър и представител на проекта. Следва Experience Day в който на кандидата се пускат разговори с клиенти на различно ниво на трудност, включително такива с по-трудни клиенти. Следва ново интервю с представители на мениджмънта на проекта, на което се обследват и първите впечатления на кандидата. Чак след това, ако кандидатът потвърди че продължава да поддържа интерес се прави подробна оферта. Когато е възможно (при последните две групи беше възможно) се изпраща и "shift pattern"- т.е. кандидатът знае в кой ден от седмицата кога ще бъде на работа и кога ще почива. Всичко това се прави за да е 100% сигурен кандидата че това е работа която ще му допадне, може да бъде сериозен и отговорен.
2. Следващата фаза след приемане на офертата и сключване на договора е Graduation Bay- това за този проект са три месеца в които на новопостъпилите придобиват знания за продуктите и процесите които ще обслужват. По време на тези месеци от хората се очаква само да учат и да се адаптират. Поемат разговори, но под надзора на "floor walkers"- тим лидери, които са готови да поемат разговора, ако стане прекалено труден. Дават се съвети, върви коучинг по конкретните разговори. Целта е плавна адаптация и обиране на стреса там където възникне. От новопостъпилите се очаква да имат ориентация към работа с клиенти, да развият комуникационни възможности и емпатия към клиента.
3. По повод на възнаграждението- стартовото възнаграждение е около 1200 лв брутно в изпитателния срок, който е 6 месеца и около 1400 лв брутно след него. Проектът предлата бонус за представяне, зависещ от KPIs свързани с удоволетворението на клиента, липса на закъснения за работа и други базови изисквания. Той може да стигне до 500 лв, като средното реално постижение е 200лв.
4. Проблем би било несериозното отношение, неумение да се работи с клиенти (ако на вас ви спрат интернета или телевизията вкъщи, няма ли да сте резки с "обслужване на клиенти"?). Всъщност повечето англичани са наистина сдържани и е лесно да бъде управляван проблема им. Но ако "ти чакаш да стане време за обяд или просто да се случи нещо интересно в тази стая, защото времето е спряло", това не е работа за теб. Ако си дошъл за "да си правиш шоу с колегите по време на работа", това не е работа за теб. Ако смяташ че клинтите са ти длъжни защото "са клиентела която има маниерите и възпитанието на второкласник с открадната близалка", това не е работа за теб. И ако случайно по време на интервюто не са те усетили че нямаш изградена работна етика и си несериозен, то най-вероятно няма да си изкараш изпитателния срок и ще бъдеш освободен бързо-бързо. След което или можеш да си направиш изводите и да поработиш над себе си или дребнаво и анонимно да хейтиш бившите си работодатели в bgrabotodatel. И да чакаш следващата несполука в живота.

Като цяло тази фирма е една от многото в България, които работят на един прицнип. Като цяло приемат натегачи, "екстроверти" и мързеливци, повечето от които знаят малко английски, разбират уж от компютри и искат да си клатят краката на бюрото по цял ден и да се хвалят с това. Да не забравим дежурното "нося си баджа в джоба на панталоните, ама така, че да се вижда и да завиждат хората...".
Има недостиг на кадри в къде къде по-важни сектори, ама младите искат на комп. Е затова ще потъваме бавно и славно.
Пообиколила съм не една или две такива "фирми". Положението е много зле.

Здравейте хора които обмислят да започнат работа в този много интересен кол център. Преди да започна с краткия си опит, искам да подчертая, че съм бивш служител от вече далечната 2016 година, но наскоро имах късмета да се сблъскам с настоящ служител и нещата които чух ме накараха да остана изключително доволен, че съм напуснал още тогава. Започна се с познатите на всички телефонни разговори на английски и мини тестчета в офиса (които са формата на интервю) и си казваш, че едва ли не вече си в добра и стабилна фирма с принципи. Обичам да назовавам своя престой там като "тестов" или "опитен" , защото точно такава роля играхме отбора които започнахме. Група опитни плъхове в една нестабилна и готова да се разпадне из основите фирма. Обучението (което беше месец преди) е най-скучната възможна лекция по 8 часа на ден 5 дни в седмицата. Обучаващия ти говори врели некипели за начина по който жиците са свързани с Англия докато ти чакаш да стане време за обяд или просто да се случи нещо интересно в тази стая, защото времето е спряло. В края на тренинга не знаеш нищо което да влиза в естеството на работа и решават, че вече си готов да почнеш истинската работа. Тук е ключовият момент в който ставаш част от корпоративната еволюция. Пускат те заедно с целия ти изплашен от телефонни разговори отбор в някое кътче на офиса , всякаш отивате на война и живота ви зависи от това да говориш с някой пробит англичанин по скайпа. Преди имахме т.нар. graduation bay което първо беше 1 месец, после 2 месеца, накрая стана 3 месеца. Това означава, че нямаш право да бъдеш назначен в отбор с обещаните ти смени на интервюто, макар да си студент или да имаш странични ангажименти. Промени в тази сериозна фирма има на седмична основа , които никой не разбира и много често са в конфликт с промените от преди 2 седмици и всякаш ги е писал съвсем различен човек който за пръв път влиза в офиса. Обажданията са много, хората са малоумни и тесногръди, вие сте виновен за всичко. Бонусите са трудни за хващане, но не са невъзможни. Момента е там, че са от сорта на 50-70 лв. И тук идва най-интересния момент - парите. Като виждате сградата и офиса , може да се поотпуснете и да помечтаете малко, да си вдигнете очакванията за заплащане. В крайна сметка това е офис работа и си е психическо натоварване за работа с човекоподобни по телефон на чужд език. Точно когато вече очаквате дадена цифра вие получавате един е-майл с офертата за работа и на нея са изписани 700 лв НЕТО. Годината вече е 2019 а заплатата остава непроменена ! Излиза, че за техническа компетенция, владеене на език и работа с компютър който облъчва ще изкарваш точно колкото (че и по-малко) от един барман да речем. С разликата, че бармана може да си говори с хората, да пие и да има телефон в джоба си който да погледне когато иска, защото в този офис право на телефон НЯМАШ. След толкова негативи бих искал да изкажа и единствените два плюса в работата за 60к. На първо място са колегите. Сега винаги ще има някой краен дразнител или натрапник , но това е ежедневие и живота няма как да бъде без тях. Смея да твърдя, че 90% от колегите с които аз работих бяха много на ниво и винаги можеш да си правиш шоу с тях по време на работа и след нея. Другия плюс за който се сещам е ,че се предлагаха някакви основни странични бонуси като ваучери, фитнес и т.н. Но в крайна сметка това е една нестабилна корпорация, обвързана с постоянни нелогични проблеми, клиентела която има маниерите и възпитанието на второкласник с открадната близалка, нереално ниско заплащане за сферата и гаранция за безперскетивна работа на всеки един служител.

Брей нечовешките ресурси са станали анонимни! Явно се усетиха, че като си правят реклама в този сайт всъщност ставате жалки. Е, жалко пак, станахте жалки с отношението , което показвате към работниците си! Ако работите в 60к ще попаднете в среда от наркомани, мрънкала и тн... И то според Чоешки ресурси. Това отношение ще се предаде по канала и към лидерите и мениджерите. Чак към всеки нормален човек, който попадне там! Бягайте!

До анонимния HR. Да не мислиш, че сме толкова прости, че да не се сетим веднага кой пише?
Ако мрънкаш за качеството на служителите - я кажи, кой ни наема? Дали пък не е време да сменим HR-а?
Смяташ ли, че заплати под 1000 лева са достойни за хора с 1, 2 или повече чужди езика?
Нагледали сме се на некоректност, включително и от 60k.
А това, че сме гледали кой колко печели - как да не е наша работа? Печелите на наш гръб. Ние вършим работата, вие прибирате парите, а за нас трохите.

Обвиненията за употреба на наркотици ще ги пропусна. Ако имате такива подозрения - може да информирате компетентните органи.

Сега нека напиша и по основния въпрос, за болничните.

Практика е колегите да променят графика си, за да могат да боледуват вкъщи, без да прибягват до болнични. Всъщност не е проблем да публикувате един график за предишните месеци, където много ясно ще си проличи кой колко болнични е взел. Знаем много добре, че следите болничните и всеки, който боледува по-често от позволеното е начело в списъка за уволнение.

И нека не си говорим за субективни неща като мързел. Имаме си таргети, изпълняваме си ги. Така ли е или лъжа?

А тия, дето се издигат, определено не са най-достойните кандидати. Е, при мъжете има част кадърни и съвестни, но на ръководни позиции жените масово се избират по други показатели.

Съгласен! Ако ще се правят сравнения то трябва да са с най-добрите а не най-мизерните фирми. Но по казаното тук явно това им е базата за сравнение че то заплатите и другите неща горе долу там отиват, фантастико и била. А иначе анонимния настоящ служител познайте от къде е. От човешките им ресурси същия с дългите писания ама явно видя, че така само присмех буди и реши да се прави на доволен от под хилядата си лева служител, който се възмощава на арогантните младежи, които са разбрали, че всички други кол центрове дават повече. Ами смешно е, ако не за съжаление.

Настоящия прислужител, защо се сравняваш с работодателите, дето третирали хората като мухи? Те ли са ти критерия за добър работодател?
Ми тогава сравни работата в 60К с положението на робите в САЩ през 19 век като си почнал. Тогава 60К ще изглежда като най-социалната фирма във Вселенаата!
А може и друго да направиш - да сравниш с фирмите, които СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ И ДОГОВОРИТЕ. От това сравнение какво ще излезе бе, послушко? Ще излезе че някои ръководители, ХР-и и ТИМ ЛИДЕРИ са за затвора, това ще излезе.
Взимали си били болнични хората, престааш ли си?! Ако можеха да си починат нормално от работа, дали биха си взимали болнични а?
А хората ще се оплакват, оплакват и накрая ще ви теглят една майна и ще идат в някоя държава, където ще спазват законните им права, няма самопроизволно да ги местят на нощна смяна, няма да ги уволняват защото са се разболели, ще имат достатъчно време за почивка и ДОРИ ще им плащат!
И тогава ти, боклук такъв, на кой ще си "тим лидер"? Пред кого ще се правиш на велик и всемогъщ? Кого ще обиждаш и унижаваш? Може би жена си, защото няма да има кой друг.

И за да не съм голословен, ще кажа още нещо, че човек като чете коментарите, ще си каже "БРЕЙ какви свестни хора работят там, пък как ги третират."

Примери колкото искаш, щото е много лесно да сочим с пръст фирмата, за която работим, но гледаме ли себе си?

Че се идва на работа стабилно напушени на тревица, което е очевидно по смачканите червени очички и усмивката? Изключително професионално поведение за работното място! Имате ли си идея, че има компании, които периодично правят тестове за наркотици - От къде ще знаете, та ти си на 19 още?? Но хората Ви подминават, щото Ви пускат фира, да не са твърде резки с работниците.

Че се пращат мейли към тийм лидери ежеседмично (всяка седмица във вторник - демек примерно така), че ни е лошо и ни боли глава толкова, че доктора казал да си стоим в къщи?

Употребата на болничните е МАСОВ проблем на компанията, защото както вече казах 90%, хайде 80%, за да сме с повече напъване обективни нямат работна култура и ги мързи да дишат, та що да не пуцкаме едни болнични всяка седмица или в продължение няколко месеца защото ни боли глава???

Всяка друга фирма, ще Ви е изритала много преди 60k да Ви каже нещо. НООО мрънкайте си, то реално нищо не се променя, а и няма нужда, защото видиш ли така се случват нещата в света на големите и пораснали хора, а не на още зелените Ви глави. А и още нещо, тези които мачкали за да се издигат и тия, които очевидно страдат. Нарича се бизнес среда. Няма компания на света, в която да те повишават, защото си посредствен и безличен към работата си - сеш'ли се, плачко?
Или работиш и имаш защо да чакаш, или не работиш и ревеш в работодател колко нечестен е живота и работодателя и държавата и т.н.

пиша тук, защото видях що за мнения са изсипани по повод 60k като работодател. Забавлявам се от глупостта на хората, но и се ядосвам от нея. Генералния проблем на компанията е подбирането на персонал без работна култура. 90% от хората работят за първи път ИЗОБЩО. Повечето недоволни са разни лигльовци, които очакват да взимат пари, колкото Джон Гладуиш и след като им изтекат 6-те месеца очакват да са тийм лидери в проект.

Дами и господа, кой беше на интервютата и му обясниха каква заплата, ще взима и какви ще са ви договорите> Вие? Мхм.
Повечето от мрънкачите си нямат и представа, какво е некоректен работодател и дано не Ви споходи такъв опит, но 60k не е от тези. Да, може да имат трески, но Ви дават служебен транспорт и мрънкате за 50-те лева ала много са малко тези, които ще Ви дават и толкова. Повечето частници в БГ Ви третират като мухи, бачкаш в АКОТО и ти мятат нормалните парички, нито двойни ставки, нито безалкохолни или сладки, ще видите. НО мрънкала винаги ще има във всяка работа.

Аз харесвам компанията, колкото и да печелят не ме касае, не е моя фирмата. Плаща ми се по договор да си върша работата, която ми се обясни като параметри на интервюто и в работната оферта. Работната оферта е първото нещо, което други компании нямат (Да вЪ светна, малки гевезета сополиви). Но Вие ще си мрънкате и за напред и за следващи компании, кой, как, какво, защо пак не Ви е на конец.

Ако ще идвате в 60k тепърва, слушайте какво Ви се казва на интервюто, ако Ви задоволява, заповядайте. Ако не Ви изнася, лек ден! Няма какво да се хващаме на хорото и после типично по български да плюем по организаторите, че не ни харесва това и онова.

Успехи и усмивки Ви пожелавам и да мрънкате по-малко през следващата 2019-та година.