60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

60k - мястото, в което настоящ супервайзър(дебела лезбийка) отговаря на запитванията на подчинените си с "Искаш ли да си взема вибратора за да ти покажа колко ме боли кура за тебе" :-)

Като цяло е доста забавно място!

Приемам че на всеки може да му дотежи и да му се прииска да се оплаче от време на време.

Обаче, Колега!

960 лв заплата за нощни смени в София и то за проектите за които има относително по-голямо натоварване в 60К- НЯМА! Говорим за inbound calls с английски език. За големия проект където има натоварване и нощни смени, за който говориш, заплатите съответстват на пазара- в сравнение със Съдърланд, Телъс и подобните, след последното увеличение от 2018г.
Не сравняваме с IT & software индустрията, сравняваме с контактните центрове в София.

Второ, бонусите за проекта за който най-вероятно става дума, средното реално изплащане е 200лв на месец? А максимума възможен е 500лв.

Трето, освен за такситата за ношни смени, 60К плаща и организира собствен транспорт от Студентски град и паметника Левски. 3 часа до офиса- извинявай, но трябва да живееш в Перник за да пътуваш толкова времe.

Все пак, усещам че ти идва малко нанагорно натоварването, нямам против да си поворим за това, ела на 7ми етаж да пием по едно кафе, там ще те насочат.

Знам че във 60К хора като мен са голяма рядкост,а именно хора които са там повече от 6 месеца а в моя случай близо 4 години вече и в това време съм виждал от най-големите простотии до не бих казал най-хубавите но приемливи и нека да почнем с простотиите защото защо не
Относно бонуса който взимаш евентуално и казвам евентуално защото всеки път когато видят че дори малко повече хора почват да го взимат бонуса моментално бива променен на такъв с по-трудни и по недостижими таргети което се е случило за последните 4 години поне 5-6 пъти и е на път да се случи пак
Баланс работа и личен живот е спомен тип a long time ago in a galaxy far far away защото работата е стресираща и изморителна до такава степен че двата или колкото почивни дни имаш според смените са прекарани почти изцяло с лице забито във възглавницата
Заплатата за тези 4 години не видях увеличение с повече от 150 лева а имайки предвид че като почнеш е 960 това е смешно и отгоре
Да предоставят такси до вкъщи което е хубаво но имайки предвид че офиса се намира на края на Ботевградско шосе до летището и за да стигнеш на време ти отиват по три часа на ден общо в двете посоки е смешно като дори хората в офиса съм чувал да се шегуват че сме едва ли не роби така че хубаво че работим на полето
За колегите и тийм лидерите с които съм имал контакти лошо не мога да кажа, за мен те са хората заради които деня минава с една идея по леко(което имайки предвид стреса в работата не е кой знае колко по леко but still....)

Първи уикенд на борд игрите в 60К на 7 Февруари в Пловдив. Някои от заглавията налични за игра: Ticket to Ride, Dominion, Stone Age, New York 1901, Jamaica, Lanterns: The Harvest Festival, Sushi Go Party. Амбицията ни е да превърнем срещата в традиция и да надградим сложността на игрите. Така че ако сте от Пловдив и обичате сложните настолни игри, това е вашето място!
Малко снимки от FB профила на 60К:

#workhardplayhard

До всички, които мислят да започват в тази псевдо-фирма искам да изкажа моето мнение вече като бивш служител.
Ще бъда кратък, но изчерпателен.
Първо - в тази фирма се набира персонал само сезонно - т.е., когато има много работа. Започваш на 950 лв. чисто, в който и да си отдел. Говоря само за английски ако знаеш, тъй като аз бях само с един език. 950 лв. който както иска да ги тълкува - за мен са изключително малко. Осигуряват те на 100% от заплатата.
Второ - уважение - наблюдава се в границите на нормалното.
Трето - привилегии - нямаш никакви - какво очакваш за 950 лв???
Четвърто - фирмена сигурност - нямаш никаква сигурност, както казах, това е фирма, набираща персонал сезонно или по 3-4 месеца. Естествено, има хора на трудов договор, но те работят, както се казва от началото и тях не ги барат.
Пето - натоварване - всеки отдел е различен, тук не мога да дам конкретно мнение.
Шесто - Потенциал - В първите дни, във въвеждащото обучение ти казват, че може да се развиваш, че те уважават всяка кандидатура, ала-бала. Нямаш никакъв потенциал за развитие!!! Ако имаш - на което ставах свидетел, то е някакво смешно увеличение на заплатата със 100 лв. бруто и вече започваш да си вярваш.
Седмо - колеги - има от малоумници до умници. Повечето са дошли от провинцията, за да търстят и те някакво препитание. Не съм против това.
Осмо - работна среда - мръсни подове и прашни бюра - не се чистят ежеседмично, а ежемесечно по 1 път. Всичко е прах и кал по мокетите.
В тоалетните се забравя често от чистачките да сложат тоалетна хартия и това е създало много неудобства на колегите, които познавам и работеха с мен там.
Дано съм бил полезен!

Един бивш колега ви качи документите на облака с болничните и се скъса да ви пита за обяснения. Имахте шанс да обясните. Вие обаче обаче нямахте какво да кажете и започнахте с лични нападки. Дори не се извинихте. Сте сива компания...

Какво означава "Болнични не се изплащат докато нямате постоянен трудов договор"? Разбира се че се изплащат- в 60К няма сива икономика. Ако някой иска да погледне за по-подробна информация за проектите- вижте писаното от мен на 07/01/2019.

Иначе наистина, за част от постъпващите при нас 60К е първа работа. Ние очакваме че при нас идват интелигентни хора (щом знаят един или повече езици, би трябвало да са със сериозен умствен багаж), опитваме се да им помогнем да се адаптират бързо и без сътресения в екипа и най-вече в процеса на работа. Проявяваме разбиране, ако някой иска да си вземе отпуск поради лична причина, дори и да е в първата или втората си седмица. От друга страна понякога в проектите има сезонни пикове и натоварването е голямо за всички и тогава отпуски не се разрешават. След края на натоварването отново е възможно да се разбереш за отпуск. Считаме че сме честни и открити към хората и очакваме същото. Затова е изключително деструктивно за екипа когато някой се опитва да хитрува и си взима болничен за да отиде на море, поства снимки от морето във FB и се връща с тен. А дори и да не го направи, колегите му го надушват бързо. В тези случаи самият екип не приема това поведение и очаква от нас да сме на нивото на обещанията си. И това е нормално.

А, нали вече старите процедури за болничните не важат вече :
"Това че си откраднал/а стари вътрешни процедури от 2015г., не означава че вътре има дискредитираща информация. "
Или лъжете?
"Да, имаме очаквания когато сме си стиснали ръцете с някой, той да е почтен, да идва навреме, да си върши работата и да не се крие зад фалшиви болнични. Обикновено, ако това не е така- се разделяме "
Как познавате кой е добросъвестен и кой не? Богове ли сте, лекари ли сте? Подушвате ли ги? Или сте толкова навътре в лъженето, че ползвате кой е като вас?

Повечето коментари тук са написани относно единия от многото им отдели/проекти с името "Sky" ( https://www.sky.com/ ) - Работата в него е предимно изтощителна и често се случва човек да е преуморен и да му се иска да напусне поради високите нива стрес ежедневно. Хората са предимно малки/млади на по 19-28 години с изключения и винаги можеш да си намериш другарче, с което да си поддържате психиката.

Самите 60к са си Ок като фирма, работите в топъл и уютен офис през зимата или на хладно през топлинните жеги лятото.

Заплатите наистина са ниски за 2019 година, като голяма част са зад труднодостижими бонуси, но винаги ще ви срежат ако си вземете болничен.

60К наема с 6 месечен договор още водещ се "изпитателен срок", където ти се помага възможно най-много за да успееш, дава шанс на хора вчера излезли от университет или все още учащи висше / завършили средно да видят как е работа в корпоратина среда. Разбира се не на всеки му допада и съответно напуска или не се справя и бива съкратен/освободен.

Дава се работно четиво или наръчник как да се процедира в еди каква си ситуация, винаги има обучаващ период протичащ 1-2-3 седмици, където се изговарят нещата и се задават въпроси, с цел изглаждане на работният процес.

Мениджмънта е изграден от предимно зрели хора, които ти влизат в положението. Лично никога не съм имал проблем с някого от екипа им. Случва се да хванеш някого в лош момент и да ти се изповяда, или просто да е темерут и да няма оправия с него, затова пък не е един и не зависи всичко от него.

Болнични не се изплащат докато нямате постоянен трудов договор (навършени 6 месеца + успешно минаваме на тест свързан с работният процес - най-често са допуснати грешки през периодът, предадени наново), също така се съкращават и уволняват хора незабавно ако злоупотребяват с такива или вземат прекалено много (максимумът е 6 дни за 6 месеца, впоследствие ви гледат под лупа), като разбира се през 2019 ви преглеждат фейсбук/инстаграм профилите.

Общо взето съвсем накратко или както викат другите
TL:DR. с някои допълнения:

Заплатите не са високи за 2019.
Голяма част от хората са супер лъчезарни и готини типажи, предимно млади и зелени.
Работата в 60К е принципно е "тегава" и не е за всеки, може би не си и заслужава, вие ще си прецените.
60К не е "проекта Скай" и в другите проекти нещата не са черно-бели.
Болничните не се изплащат без да имате трудов договор и ще ви съкратят без да им мигне окото ако усетят злоупотреба или прекалено болни, несподобни на работа хора.
Повечето персонал нямат трудови навици, закъсняват, мързелуват и съотвено са недоволни впоследствие - Сори, ама като станете шефове на собствена Ваша си фирма, ако искате си назначете лентяй, антиподи, безгръбначни и прочие да ви работят. - Всеки иска работни пчелички, склонни да работят, възможно най-много срещу възможно най-малко заплащане.
Ако искате нещо - Трябва да си го поискате, никой няма да ви го даде просто защото сте 1 от 7.675+ милярда население и сте хванали господ за шушляка.
60К е супер за първа работа докато придобиете работни навици понеже заплатата стига само за да си изплатите наем/храна/ток/интернет/телефон и това е горчивата реалност.
Тъй като повечето им позиции в проектите реално са стажантски и след 5/6 месеца се правят чистки на групите (принципно наемат на групи от 10-15-20-40 човека и остават между 60-75%)
Проблемът с болничните и тяхното неизплащане наистина е огромен проблем, тъй като хората идват на рабota болни, заразяват и вас, и накрая вие трябва да си вземете болничен, ако боледувате тежко.

Ами това е, надявам се съм бил максимално обективен, ако имате познат във фирмата го питайте за "Recruit-a-Friend" бонус, тъй като му дават бонус към заплатата, и ако сте си добри приятели ще ги изхарчите заедно, ако не - знаете си.

Човешки ресурс, нагъл си!
Нагъл си както е нагъл и работодателят ти!
Когато 99,9% от мненията са негативни и напълно навярно описват случващото се, ти много нагло излизаш на контра! В случая лъжеш ти!
И понеже знам, че ти не можеш така своеволно да изливаш лъжите си тук, а всичко е одобрено от "по-горе", бих те замолил да предадеш на робовладелеца, че бизнесът му е в държава от ЕС в 21-ви век, а не в някоя Британска колония през 19-ти век! До кога ще "печели" проекти като подбива цената на труда в държави от третия свят? Заплатите вече ще станат поне 5 години откакто не са пипани и в момента са на нивото на работник в склад или супермаркет?!
Защо избягаха дългогодишни тийм лидери, мениджъри и ръководители проекти, а пък за обикновения служител няма да коментирам изобщо?
Хайде предай питането ми, и моля те да си обереш лъжите!