Зелен БИО (Смарт капитал) /img/frontend/nomap.png"

Зелен БИО (Смарт капитал)

Аз съм един от дългогодишните служители на фирмата, преминал съм през доста отдели и позиции.
Като цяло Смарт Капитал е млада и амбициозна компания с динамичен и много умел собственик, от когото може много да се научи. Фирмата има широко поле на действие, а продуктите, които се произвеждат и дистрибутират са иновативни и с голямо бъдеще.
Структурата е сравнително плоска, неотежнена от контролни позиции и хора, които не вършат работа, да тормозят останалите. Екипът е млад (Средна възраст ок. 26-30 години).
Отношенията във фирмата са спокойни, работи се професионално и стига човек да си върши добре работата ще бъде оценен.
Като минус мога да отбележа, че складът се намира в периферията на София и няма организиран транспорт или добавка към заплатата, която да покрива този разход. Няма и много социални придобивки.
Заплатите не са лоши за софийския стандарт, но има какво да се желае.
Ако сте динамичен човек, който търси ново предизвикателство в българска фирма, която работи на нарастващ пазар, това е мястото.

Отскоро съм във фирмата, но съм много приятно изненадана от позитивното отношение на колегите към мен и от визията на фирмата. Екипът е съставен от мотивирани млади хора, които харесват това, което правят, и винаги ми помагат и отговарят на въпросите. Щастлива съм, че станах част от Зелен био и нямам търпение да проследя нейното развитие в бъдеще и да самата аз да се развия и в професионално, и в лично отношение.

От сравнително скоро съм част от екипа на компанията, но до момента впечатленията ми от колектива, продуктите на фирмата и ръководството са изцяло позитивни. В екипа има хора, които са, както от дълго време, така и такива, които са от скоро, но това, което ми прави впечатление е, че хората са интелигентни, усмихнати, имат чувство за хумор и винаги са отзивчиви (когато помолиш или попиташ някого за нещо винаги се отзовава). На фирмени събития като тийм билдинги и коледни партита са забавни и е готино да си с тях. Със всеки може да се намери обща тема на разговор и на мен лично ми е приятно да съм част от такъв колектив. Работното време е стандартно, от понеделник до петък, няма overtime или ако се случи да има е рядко. Офисът на фирмата се намира в нова сграда, но е в Дружба 1, с изключение на магазина, който се намира в идеален център. Виждам, че има служители, които са се развивали в компанията, започвайки от една позиция и достигайки по-висока след време. Всъщност това е едно от нещата, които най-много ми дападат - фирмата постоянно се развива, а това е предпоставка и служителите да се развиват с нея като научават нови неща. Шефа е свестен и разбран, има уважително отношение към хората и определено никога няма да го чуете да повишава тон или да обижда. Служителите заемат различни позиции, тъй като има различни отдели - има склад, производство, офисна част, магазини и съответно естеството на работа е различно, но общото за всички отдели според мен е приятния колектив, за който вече разказах. Смятам, че всеки човек, който търси работа в приятен екип, възможност да има баланс между личен и професионален живот, иска да бъде част от сектор, който е полезен за обществото (био сектора е точно такъв), да научава нови неща и да се развива - ще се чувства добре в компанията. Осигуровките са пълни. Има подаръци за Коледа. Също така служителите ползват и много голяма отстъпка при пазаруване на био продукти.
Надявам се информацията да е полезна за всички, които се интересуват от фирмата.

От сравнително скоро съм част от екипа на компанията, но до момента впечатленията ми от колектива, продуктите на фирмата и ръководството са изцяло позитивни. В екипа има хора, които са от няколко години, а и също и от скоро, но това, което ми прави впечатление е, че хората са интелигентни, усмихнати, имат чувство за хумор и винаги са отзивчиви (когато помолиш или попиташ някого за нещо винаги се отзовава). На фирмени събития като тийм билдинги и коледни партита са забавни и е готино да си с тях. Със всеки може да се намери обща тема на разговор и на мен лично ми е приятно да съм част от такъв колектив. Работното време е стандартно, от понеделник до петък, няма overtime или ако се случи да има е рядко. Офисът на фирмата се намира в нова сграда, но е в Дружба 1, с изключение на магазина, който се намира в идеален център. Виждам, че има и служители, които са се развивали в компанията, започвайки от една позиция и достигайки по-висока след време.  Друго нещо, което ми допада е, че фирмата постоянно се развива, а това е предпоставка и служителите да се развиват с нея. Шефа е свестен и разбран, има уважително отношение към хората и определено никога няма да го чуете да повишава тон или да обижда. Служителите заемат различни позиции, тъй като има различни отдели - има склад, производство, офисна част, магазини и съответно естеството на работа е различно, но общото за всички отдели според мен е приятния колектив, за който вече разказах. Смятам, че всеки човек, който търси работа в приятен екип, възможност да има баланс между личен и професионален живот, иска да бъде част от сектор, който е полезен за обществото (био сектора е точно такъв), да научава нови неща и да се развива - ще се чувства добре в компанията. Осигуровките са пълни. Има подаръци за Коледа и бонуси. Също така служителите ползват и много голяма отстъпка при пазаруване на био продукти.

и аз това се питам няма никакво мнение за фирмата

Какво ви е мнението за фирмата, относно позицията складов работник? Има ли някакви уловки или кофти мениджмънт, които ти диша с лош дъх във врата и те следи изкъсо? Как са заплатите спрямо физическото и психическото натоварване? Има ли плъхове в склада, или само по някоя мишчица?
Как е колективът - млад, разбран и сплотен, или винаги има по някои келеш, на които всички са му криви и се изтъква, топейки другите?
Има ли някакви социални придобивки, освен болките в кръста?
И не на последно място - адекватно ли протича работния процес или всичко е игра на нерви?

Лек уикенд
от бате Гошо ;)