Вивета /img/frontend/nomap.png"

Искам да кажа, че ако трябва да бъде посочена фирма, която готви вкусно, с качествена храна и храната е приготвяна в перфектни условия, то точно Вивета е тази фирма. Защо винаги трябва щефът да е виновен. Г-н Атанасов си върши работата повече от перфектно! Ако не сте заслужили правилното отношение или не сте си вършили работата, нямате право да претендирате, че г-н Атанасов е постъпил несправеливо спрямо вас. За да се държи коректно с вас, той заслужава и вие да постъпите по същия начин! Имам наблюдения от работата във Вивета и смея да твърдя, че шефът винаги е справдлив. Когато служителите помолят за отпуск или за каквото и да е било, Атанасов винаги е готов да помогне, стига да е по силите му. Как пък за толкова години Вивета успя да се развие до такава степен? Точно заради уменията на г-н Атанасов и на неговите прекрасни служители. Вивета е като едно голямо семейсто и не знам защо говорите такива неверни неща, които са минус за фирмата! Това, че не можете да си свършите работата и сте свикнали всичко да е наготово и да не полагате никакви усилия, това си е лично ваш проблем!

Принципно погледнато, има неща, които са допустими, но изобщо не са етични, свестният работодател следва да е наясно с разликите между двете и да не разчита на безнаказаност във все още разградената ни държава.
Неспособността да се отговори на доброто с добро, натискът спрямо редица служители да се нагаждат постоянно към хаоса, фрапиращите отмятания от поети ангажименти, показват (за жалост) тотално самозабравяне и прикритост.
Позитивното в това обаче, че самият живот ще приучи самопровъзгласилите се за "мениждъри" лица в тази фирма, че всяко (дори и псевдо-управленското) решение има своята човешка страна (и разбира се, цена) и е наистина безотговорно да се демонстрира поведение в биташки стил "тука има, тука няма".
Казано по-елементарно, когато даден субект, независимо от приходите е раздутото его за властелин на човешките съдби на служителите, не е дорасъл да носи отговорност за (и към) своите служители, това онзачава, че е останал на нивото на продавач на едро на тави с претоплена храна и нищо повече.
Коректността и обещанията, обаче, не могат да бъдат "претоплени" и консумирани като останала в кухнята бракувана храна.
Интригите и самодоволството са срамни и отблъскващи неща, а превръщането им в трайна фирмена политика е просто грозно.
Какво пък, всеки си отговаря за постъпките, отгоре всичко се вижда.
Или казано накратко, по-далеч от тази фирмичка!

Принципно погледнато, в деловата сфера има неща, които са допустими, но не са етични, свестният работодател би трябвало да е наясно с разликите между тези две неща и да не се уповава на своята безнаказаност във все още разградената ни държава.
Настискът спрямо на служители, съчетан с хаос и фрапиращи отмятания от поети ангажименти, показват за жалост самозабравяне и прикритост.
Позитивното в това обаче е, че самият живот ще научи самопровъзгласилите се за "мениджъри" лица, че всяко управленско решение има своята човешка страна и е безотговорно да се демонстрира поведение в стил биташки лакърдии "тука има, тъка няма". Казано по-елементарно, когато даден субект не е дорасъл да носи отговорност професионалната съдба на своите служители, особено на старателните такива, това означава, че си е останал на нивото на продавач на тави с претоплена храна и нищо повече.
Интригите и подвеждането са срамни неща, самодоволството - също, а превръщането им във фирмена политика си е просто грозно. Какво пък, всеки си отговаря за постъпките, отгоре всичко се вижда.
Или казано накратко, по-далеч от тази фирмичка.

Обърнете внимание на текста на обявите за работа на Вивета в джобса, за работник кухня, който гласи:)))))

"Ние предлагаме:
Редовно заплащане.
Трудов договор, храна и осигуровки."

Та въпроса ми е заплатата и осигуровките някакъв лукс или бонус се явяват?! Кандидатът за работа трябва да се впечатли че, о Боже, тук дават заплата и то редовно?!
Размера на заплатата не го коментирам. Коментирам това, че всеки работодател е длъжен да плаща редовно заплата за извършваната работа. А не да я пишат така, все едно са се смилили над работещите и хайде - ще им дадат заплата и осигуровки! И тази фирма, както и много други фирми у нас, не им изнася, че заплатата не е лукс, а задължителен минимум. Възмутително! А какво да кажат работниците горките...

От този  който  е работник във Вивета  зависи от само  от него  дали  ще извюава  своето аз в тази  фирма  така  че  работодател Атанасов не е виновен. Станислав Атанасов е  добър умен опитен справедлив работодател там всички  в тази  фирма  са добри работливи  и  земни

Вие обвинявате фирмата и  колектива и господин Атанасов а малко помислете  че от всеки  работник зависи  как ще се държи там , както  от всеки работник зависи  как ще се Държи Атанасов , фирмата  е чудесна  всички там са  добри  , както  Атанасов е  добър работодател

Не си губете времето там ако искате да чуете че сте глупаци,некадърници,тъпанари заповядайте

От много време си мисля да оставя един пост, но винаги си казвам хайде от мен да мине ... но сега когато прочетох наглостта на "г-н" Атанасов реших да напиша два три реда!
"Г-н" Атанасов както винаги пишеш и говориш неща на кошто сам не си вярваш ...... "Вирусоносител" това предполагам че си го чул от някъде и веднага го използваш в пространството - като говориш за вирусоносители ами погледни си персонала първо ходят болни на работа с температура, кашлица и течащи носове - кихат и кашлят докато приготвят храната и в много редки случай използват маски .... Няма как да ме обориш - защото самият ти влизаш в кухнята болен и без маска на лицето (нямам предвид лицемерната такава която носиш през по голямата част от времето)!!!
 Само за информация хората винаги питат дали факта че имат дете променя нещо - и може да си признаете пред себе си че е така!! Тези малки деца боледуват и трябва някой да ги гледа след кой болнични щяхте да уволните момичето??? Защото историята помни случай в който жена ухапана от куче (през почивен ден) биде уволнена защото е в болнични .... как бяха думите ти - "не ти вярвам" ами "Г-Н Атанасов случват се такива неща !?!? Ами друг работник - с операция на крака  който стеше по цял ден прав след кой болнични го уволнихте !?!? Предполагам историята ще помни и други такива случай. Недай си боже в твоята фирма някой да се разболее?!?!?!
Ако искате да ни обясните как си пълните хладилника ти "г-н" Атанасов и съпругата ти "г-жа" Атанасова - може би с постоянните парични глоби които налагате на служителите си за незначителни грешки - но никой до сега не е видял как наказвате себе си и съпругата си за вашите грешки - просто ги премълчавате и се надявате да прехвърлите вината на някой друг ?!?!
Повече от гонида не работя с вас и знаете ли чувствам се прекрасно!?!?! Защото нито ти нито съпругата ти цените истинските кадри - тези който работят здраво - толерирате лицемерите и подмазвачите за съжаление това е вашата фирма !?!?!?

п.п. кавичкине на г-н и г-жа не са случайни

Здравейте, г-н "представител на управлението"! Не мисля,че има смисъл да си пиша името, а и не Ви го дължа!

1. Не съм Ви питала настойчиво дали е проблем, че съм с малко дете, съобщих Ви този факт на първото интервю, за да не стават недоразумения по-натам. Не знам за Вас, но за мен семейството е по-важно от работата!

2.Не се обадих по-рано, защото разчитах, че сте сериозен човек, който държи на дадената дума, а именно:"Колкото време е необходимо, за да си набавите документите." Е, явно не е трябвало да приемам думите Ви за чиста монета!

3.Г-н "Представител на управлението", как си направихте извода, че съм вирусоносител?! Мисля , че обясних кратко и ясно какъв е проблема. Не знам дали сте в течение, но един вирус от подобен вид не се лекува за 10 дена. Можете сам да си направите заключението дали Ви лъжа!

4.Както по-горе написах сам си правите изводи, без да разполагате с каквито и да е доказателства. Ако бяхте толкова убеден,че съм вирусоносител, защо не ми го казахте още по телефона. Веднага щях да Ви представя здравната книжка и документа за пуснатите 2 пъти изследвания.

Дали съм мързелива, неорганизирана и безотговорна говори автобиографията ми!

Мога ли сега аз да Ви задам два въпроса:

1.Защо, след като според думите Ви, фирмата се развива отлично и решихте да назначите повече хора, не увеличихте осигуровките и не направите отпуската, както е по КТ, а именно 20 работни дни, а не 10. Или може би не сте запознат с КТ?
2.По този начин ли пълните Вашият хладилник, г-н Атанасов, ощетявайки служителите си?!

И да, предпоитам да вложа усилията си в критики към поредния гаден работодател като Вас, за да не се самозабравяте, защото претенциите Ви съвсем не отговарят на действителността!

Какво да се каже за една чудесна фирма. От години работя с тях за организиране на мероприятия. Точни и перфектни, най-вече искам да благодаря на служителката Емилия-чудесна, любезна, отзивчива всеки път и всичко е изпълнено точно и навреме. Чудесен екип. Браво