Нова Мод ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Нова Мод ЕООД

Ne se starpqx i re6ix i az da kaja ne6to,abe kakvo ste mi tragnali da oplyuvate toz i onq tuk v neta,kato ste tolkova otvoreni i neguduvate za6to ne se istiposate v serdata na zalata i da si kajete a..?Ot tuk e mnogo lesno da sipete obidi koi kadaren i koi ne,ami xaide ili mai nqmate smelost..?Imame si mnogo xubava prikazka,,Na koito ne mu ponasq da se iznasq,,i otnosno dumite za glavniq ni texnolog i razcenkite ami malko si razmardaite mozacite be xora,dokolkoto znam ne tq e dava parite...i za posledno savet kam ,,lelqta,,ami mila moq vzemi se obrasni 4e e po xigieni4no:))))...

Драги колежки има много истина в това горе казаните мнения но има и много преувеличения че са ни ниски заплатите ниски,че има некадарни шивачки вярно е но е вярно че и кадарните не ги задаржаме.Както всяка фирма така и нова мод си има недостатаци и предимства но го погледнете от друга страна заплатите макар и малки идват винаги на време.Условия за почивка - просто няма такива (на крак цигара и кафе на студено)вярно е че се закупиха печки и в залите е топло.Но нека шефа да се замисли и да предложи нещо като стимол на хората за да останат в фирмата.

Като условия за труд сте добре,но докато Козльо се влияе от Цоца ще тънете в нищета.Знайте че има и друг свят!

Здравейте, аз също работя в тази фирма. Всичко което прочетох е самата истина. Не се оплаквам, не се смятам за некадърна, малко останахме кадърните, такива като мен които всеки момент ще се махнат. Останаха само селяндури които са в безизходица от безработицата по селата. Как да сме добре като половината във фирмата незнаят как се включва машината, как се сменя иглата, а за вдяване да неговорим. Шефе замисли се и сложи някакви разряди, не ни преравнявай с некадърните ако искаш да запазиш и последните кадърни работни пчелички замисли се защо напускат кадърните. На първо място на ..... мястото и не е на тази длъжност-за там трябва интелигентна и културна жена, която да знае как да се държи с хората, а не да вика като истеричка. Ние не сме длъжни да изпълняваме безмислиците на една некадърница, вместо да олеснява производството тя измисля по трудно да е само и само уж да излизат бройки-но греши. Държанието на тези които се имат за главни трябва да е на ниво, а не като на малцунствата с които напълниха фирмата. Ако съм засегнала някого моля за извинение, но така мисля аз.

Ако сутринта сте станали и сте отишли с нагласата за работа КОЛЕЖКИ, а не за интриги, които са типични за жените мнението ви далеч няма да е такова. С какво е заслужил нашия работодател такова отношение немога да разбера, заплати получаваме на датата определена за това да не казвам и по рано, това кой колко е заработил е вече отделен въпрос ако сте дошли да работите ще получите, а не да излизаме в почивка 5 мин. по рано и да се връщаме 5 мин. по късно и аз дори го правя понякога, но чак сега се замислям къде ми е проблема, защото това са наши проблеми а не на някой друг. Ами оглеждали ли сте се в колко часа повечето от нас започваме да се приготвяме за тръгване минимум в 16 50h и какво очакваме " Каквото посееш това и ще пожънеш",е казал народа и не случайно. Аз за себе си мога да кажа, че който работи си изкарва добра заплата и то без гореспоменатия извънреден труд, който незнам кой измисли. Наистина има колежки които остават вечер и ходят в събота на работа, но по собствено желание аз не съм видяла някоя бригадирка или някой друг да ни кара на сила, пък и за това се заплаща извънреден труд.

Здравейте,мили колежки вие преди да напишите,такива грозни отзиви,направихте ли си труда да проучите,как е в другите фирми и ако сте,какво още правите тук,освен да се оплаквате!Наистина,има др.шив.фирми в окръга,където заплащането е малко по-високо,но я го разделете на извънредните часове,които дават и ще получите същото,което вие получавате.А,аз сам сигурна,че си го знаете,затова още сте работници в тази фирма,И ЗА ДА ПОЛУЧИШ,ПЪРВО ТРЯБВА ДА ДАДЕШ!Затова,не се оплаквайте,а съберете сили,за да промените нещата!И както се казва в една българска поговорка"Ako искаш да ядеш с голяма лъжица,вземи и голяма мотика!

Сега аз да ви кажа и друга истина. В близката една година напуснаха доста хора от Нова Мод, но също така и от Нова Текс- все пак да не забравяме , че те са две фирми на един управител Г-н ...... Мога да ви кажа, че той не положи никакво усилие по някакъв начин да ги задържи тези хора на работа. А това са хора, където са работили там повече от 5 години и са научили достатъчно неща. Репликата е от сорта "...или си отработваш предизвестието или няма да ти дам последната заплата....." Голям праз. А относно безплатния транспорт споменат по горе го има само едната фирма, ами другата - да не си мислите че се намира на близо. До кв. Чолаковци се стига толкова трудно с градския транспорт, особено през зимата. Ама какво от това.
Ето ви и една извадка от в-к Янтра да се нарадвате какви заплати вземате в двете фирми според Г-н .....
"Българските шивашки фирми изпитват остра криза за работна ръка. Имаме 150 свободни работни места, които чакат да бъдат заети, но няма желаещи, казал за "Янтра днес" ..... ......, управител на две от най-големите шивашки фирми в областта "Нова мод" и "Нова текс".

Младите жени предпочитали да стават продавачки, а не шивачки, въпреки че става въпрос за едни и същи пари - 500-­600 лв. месечно, твърди .......

Той казва, че вече не било важно дали работната ръка е евтина, а дали е можеща. "Защото търпим неустойки при връщане на некачествено ушита продукция. Шивачките са можещи и неможещи, а не скъпи и евтини".

Наемането на работници от държави извън ЕС е сложна процедура. Българските закони допускат до 10% от средномесечния състав да са чужденци.

По информация на Бюрото по труда във Велико Търново няма безработни, които да искат да се трудят като шивачки, въпреки големия брой свободни работни места."
Повярвайте ми ако вземах толкова още щях да работя там.
Благодаря за вниманието. Приятен ден на всички.

Ами като толкова се оплаквате, защо стоите още там?

scan1 scan2....?е за както да говорим повече,това е доста красноречиво относно заплащането,влезте ето тук http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=62057 там истината лъсва...

Не съм съгласна с дългогодишната си колежка.Хубаво ни купиха тези печки (духалки).На етаж се падат по 12 печки,които отопляват почти 300кв.м,на да ли е толкова топло.?Плащат ни транспорта,но „от кои гръб?”,сигурно не и от нейния.Аз съм от 7 години в тази фирма и от начало и транспорта сме си заплаща ли и заплати сме си изкарва ли с които сме си покрива ли нуждите.При минимална заплата от 100лв.,а от тази година 220лв.който с къртовски труд трябва да изкарваме.Ако работиш на манипулация,която е ниско платена-0.013+0.005лв.,колко бройки трябва да направя днес за да изкарам за един хляб,при цена на хляба 1.00лв.?И сигурно колежке сте на скъпо платена манипулация за да говорите така и сигурно само на една манипулация.Защото има колежки който са принудени да остават вечер до късно и ходят всяка събота за да изкарат минималната работна заплата.Няма некадърни шивачки в тази фирма,а има некадърно ръководство!!!