еКомера https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 49Б, ет. 3&markers=София,бул. България 49Б, ет. 3

Преди години бях на интервю там - може би едни от най-невъзпитаните хора, които някога съм срещал на интервю - позволяваха си да правят коментарчета и нападки отностно исканата заплата!

Фирмата е нагледен пример за масова хипноза - всички са си повярвали, че работят в технологична компания и че т.н. Developer-и са едва ли не програмисти. Пишат си глупавите уъркараунди около болезнено ограниченото API на Demandware, пускат билдове без да разбират какво даже билдват, тийм лидера си няма бегла представа какво се случва "под капака", разработчиците си мислят, че мемкеш е вид база данни...Въобще изобщо...
По западен капиталистически образец се избират служители на месеца. Ужасяващо е как някой е написал 30 страници PDF или се е напънал да работи 2 часа овъртайм и става такъв.
Говори се високопарно за иновации, но такива не могат да съществуват в компания, която не разработва продукт, а интегрира такъв (Demandware). Официално eCommera се води интегратор на Demandware.
Развитие няма някакво. Научаваш идиотдкото ECMA Script 1.4 API и си копаш до пенсия.
Дефакто други технологии не се ползват. Node.js се пуска колкото да се стартира grunt, който пък от своя страна само смачква и компилира js/css
За човек с 10г опит в уеб девелпмънта eCommera си е пълен тотален и абсолютен даунгрейд и захвърляне на всичко научено.
Позитивните страни: Няма да те уволнят дори да седиш на челна стойка с пръст в носа, заплащането е над средното, има вече стандартните бенефити като здравно осигуряване и паркинг. Идеално място за мишкуване и пенсиониране.

Много ме притесни този коментар, че Екомера проучват хората в текущото им работно място. Аз кандидаствам там, но не съм в процес на напускане на сегашната ми работа. Законно ли е да правят така? Това е в разрез със закона за личните данни.

Локацията на офиса е доста удобна с лесен достъп от околовръстно шосе по бул.България, и спиращ наблизо трамвай (номер 7).

Заплащането е конкуретно на пазара и подлежи на годишни актуализации. Има и годишен бонус свързан с performance review - в бонуса влизат няколко части свързани с представянето - индивидуално, екипно и като цяло за фирмата.

Работи се по Agile методология, в момента конкретно по Scrum. Използва се Demandware като ecommerce платформа.

Офисът е open-space, с достатъчно място между бюрата и отделните екипи. Фирмата е сертифицирана по PCI стандарт за сигурност.

В определни случаи може да се поиска работа overtime, но като цяло се работи в рамките на работно време от 9 до 6 (като се позволява известна гъвкавост по отношение на работното време)

Екипите са от млади и приятелски настроени колеги. Работната среда е среавнително неформална. Има библиотека, кухня, стая за игри, джаги, тенис на маса.
Всяка седмица в офиса идва масажист от Офис Релакс. Фирмата се ангажира и с редица еко и социални активности.

Като цяло eCommera е едно доста добро място за работа.

Може ли малко информация относно стажантските програми. Как протича интервюто и какви са възможностите за развитие?

Екомера не покриват въобще името което искат да представят пред хората. Докато бях на интерю при тях се натъкнах на едни от най-непрофесионалните постъпки по време на рекрутмън процес.
Проблем едно, се оказа че всъшност не кандидатствам за позицията за която си мисля, а всъшност за друга, която съответно е с други отговорнисти (кандидатствах за синиър, а всъшност се оказа че кандидатурата ми се разглежда за лийд позицията, без моето знание). Това ми беше съобщение чак след като получих отказ. Причини за отказа бяха това че нямам нужния опит за лийд (за което аз не съм твърдял че имам и самия аз не мисля че имам). Въпреки това, не това ми направи така негативно впечатление като проблем две, който се оказа доста по-сериозен за мен. Хората от екомера си бяха направили справка разпитвайки моите текущи колеги (които незнаеха че си търся работа), както и моя пряк технически ръководител (който също незнаеше). Смея да кажа че тази постъпка е супер непрофесионална и постави в доста неловко положение в текущата ми работа. Не твърдя че е лошо да се проверяват служители в бившите им работни места, но не и в текущите им, при положение че от Екомера знаят че човека не е в предизвестие.
В обощение ще кажа на хората които кандидатсват там, да внимават за това което ми се случи, специално да имат предвид че от Екомера вероятно ще ги проучат в текущото им работно място, независимо дали са в процес на наспускане или не.

Грижат се за служителите си с много добър социален пакет и заплащането е добро за новопостъпилите.
Като минус мога да посоча, че актуализирането става само веднъж годишно в определен период, а не е в момента, в който служителя надрасне текущото си възнаграждение.