Принтамакс АД /img/frontend/nomap.png"

Принтамакс АД

1 точка

Нека да споделя своето мнение за фирмата.
Бях покакен на интервю Миналия Номеври от служителка, на фирмата, която не се представи поименно. Дестинацията, където се намира работнотното място за мен е сравнително удобна. Има лесно достигане до нея чрез метро и ходене около 200 метра пеш. В предварителния разговор по телефона ми беше зададен въпрос, готов ли съм при възможност да напусна сегашния си работодател, за да мога да започна работа веднага?
По време на интервюто което проведох, със същото лице, с което преди това, комуникирах по телефона то отново не се представи. Задават се въпроси каква е мотивацията за работа, какъв стаж и опит има кандидата за въпросната позиция по настоящем. В моя случай не съм работил на подобна позция, повече от 6 години - дори да съм имал опит той малко или много, е един вид ръждясал и трябва да бъде възстановен със кратко въвеждащо обучение. Когато се стигна до въпроса за него, както и за трудовото възнаграждение, реално не беше обявено базово такова. Агитира се че има доволно голямо количество работа и се плаща редовно. Интервюиращия служител на фирмата, излиза със следната теза - че е добре, при възможност да се направят няколко пробни дни, за да се види нивото на обучение, както и темпа с който се навлиза в работата... 6 Месечния договор с изпитателен срок, за въпросното лице представлява "някаква си хартийка". Искрено се извинявам, но без тази т.н. хартийка трудовите отношения между работник и работодател, не са уредени. По този начин пряко ощетен, във цялата ситуация е работника. Моите уважения, към горепосочения работодател но никой уважаващ себе си такъв не би поставил подобни условия на свой бъдещ работник, независимо от това дали е подготвен кадър или има нужда да премине въвежащо обучение.
Заключението което мога да извадя е следнто - Агитациите са Гръмки - Реалността изобщо не е такава, каквато ще се опитат да ви я представят.

Много съм доволна от колегите, работната среда и възможностите за личностно развитие, които предлага компанията. Всеки може свободно да развие потенциала си. Имам и подкрепата на всички колеги, които са специалисти и професионалисти и това е наистина важно...!

Започнах наскоро работа за Принтамакс. Доволен съм от предложените ми условия и предоставените ми възможности. За съжаление българинът не е свикнал, че на работа се работи (по повод предишното мнение :)

Стойте по далеч от дадената семейна фирмичка на стиснати гърчета,изключително натоварваща работа,стрес,крясъци от управителката(комплексирана женица).Работното време не се спазва,за тях ти си длъжен да живееш във фирмата,обедна почивка не е присъщо да се ползва,по цял ден си прав,даже и столове за сядане няма(не са нужни според тях)Заплата 500лв.което за тях е дори много.С няколко думи не ви трябва таралеж в гащите...