Строително дружество ТОРИН – ТОНЧЕВ И СЪДРУЖИЕ /img/frontend/nomap.png"

Строително дружество ТОРИН – ТОНЧЕВ И СЪДРУЖИЕ

Здравейте, случайно влезнах в сайта и останах удивена колко много хора са отвратени от ТОРИН. И абсолютно правилно !
Имах нещастието да работя там като специалист в офиса им. Изтраях няколко месеца само. Отвратителна работна среда, подтисната от слагачки.
Гледам сега тези слагачки не работят във фирмата - защо ли ?! И на тях им е дошло времето да бъдат изритани от ненормалното същество Тони Тончев.
Чудно също защо вече фирмата на предлага услугата Интериорен дизайн - сигурно и втората му жена, шеф на този отдел, го е напуснала.
От все сърце му желая на този "човек" пълен провал. Всъщност отгоре има един, дето всичко вижда и правилно отсъжда.

Хорица бегайте далеко.Уважение няма.Съотношение работа / свободно време -кога МУ е кеф.Потенциал за развитие - никакъв щот си за кратко.Колеги има някакви плъхове не служители в истинския смисъл нещо като ГМЕШ.Работна среда е като околната трябва да се опазва.Бегайте далеко ви казвам

я стига бе "колега" и кога беше на Парчевич?

Бивш служител А тези с положителното мнение колегата отдолу ги е определил като Гзол...... С едни злобни очички, скрити зад очилца - може да те изяде с поглед, не ти дава да шукнеш, камо ли да проявиш иницитива и ум - за него важи с пълна сила "пази боже сляпо да прогледа" - обградил се с некомпетентни личности, пред които да изпъква, другите са нежелани и не добре дошли.

Предприятието се крепи само на близките връзки с една друга строителна фирма АБСОЛЮТНО ВЯРНО

Уважение: От ръководството нулево клонящо към отрицателно,а от повечето колеги само ако мислят, че си "ухо" на шефа. Поради неуравновесената психика на същия под думата уважение повечето хора в колектива разбират да не изпада в истерия крещяйки активно пред тях.

Ако искаш да работиш в стресова среда - заповядай. Парадира се за колектив - лицемерие и подлост. Бос - не обича никой освен себе си.

Аз съм бил там и никога не бих се върнал независимо за какви пари.

Бях в тази фирмичка от времето когато офиса и беше на Парчевич
За заплащането като му кажех за заплата се едно му бъках у .....Д

Тончев не уважава себе си Мисля че има леко психично растройство
За Прививилегии по онова време тази дума не се използваше а аз бях служител около 2,5г. Фирмата и шефа и сами по себе си са едно нищо
Просперитета на фирмата и нещото което я управлява се дължи на една друга фирма като посетите сайта и ще видите коя е тя
С всичко отдолу казаното с две ръце ЗА

Предприятието се крепи само на близките връзки с една друга строителна фирма

Предприятието се крепи само на близките връзки с една друга строителна фирма

Аз съм бил там и никога не бих се върнал независимо за какви пари.
От там си тръгнах сам никой не ме е гонил и понеже съм работлив съм на по добро място

Аз смятам, че Торин е една много напредничава фирма, в която се работи на високи професионални стандарти. Колкото до горепосочените мнения - според мен това са хора, които не са суъмели да се впишат във високата корпоративна култура на организацията - смея да твърдя, че г-н Тончев наистина е силно изискващ, понякога дори краен, но за мен точно това прави Торин място, където можеш да израснеш като професионалист. Случвало се е изискванията към служителите да се променят, но винаги е било "напред и нагоре" и винаги е било ясно от кой какво се изисква - на повече от 95%. Това, че някои хора не са искали да се съобразяват, си е техен проблем. Колегите, особено тези на Ръководните длъжности наистина са професионалисти и знаят какво правят.Друго хубаво нещо, според мен, е че винаги можеш да кажеш какво мислиш (това е част от фирмената култура на Дружеството) - ако ти стиска разбира се, защото за това се изисква малко доблест.
Със сигурност мога да кажа, че за служителите има много привилегии, каквито много други фирми не предлагат - който не вярва, да провери.
Да, работим на високи обороти, но не мисля, че има чак такъв непоносим стрес. А и това си е малко субективно - ако работата ти харесва, така се чувстваш мобилизиран и пълноценен, ако си мързелив, естествено че стресът ще ти идва в повече.

Аз съм бил там и никога не бих се върнал независимо за какви пари. От както се освободих от това бреме /защото работата там си е бреме/ имам чувството, че се подмладих с едно 5 години. Просто нямате и на представа какво натоварване е да си там, непрекъснато да си следен и да не знаеш кога точно ще станеш излишен независимо от това какво си дал за тази фирма. Шефа невероятно бързо забрави от каде и с кого е трагнал за да стане това което е в момента. Само като информация - за последното тримесечие на 2007 година той уволни по най-безкрупулния и арогантен начин 5 от общо 7 човека с които е от самото начало на фирмата и са дали абсолютно всичко от себе си за да бъде ТОЙ това което е в момента /а бяха и на най-смешните пари в офиса/ без дори да се замисля какво им причинява. Може да направите справка за текучеството във фирмата и ще се убедите. Там трябва да си просто един гъзолизец и това стига. Няма значение дали можеш знаеш и вършиш работа. И за завършек не съм нито от уволнените нито от пренебрегнатите просто бивш служител.

Уважаеми дами и господа,
Преди да коментирам нещата във фирата бих искал да кажа че компютърната грамотност е хубаво нещо. Да изразяваш своето мнение във форумите също е хубаво, но все пак, дами и господа, опитайте се да бъдете обективни. Това че сте напуснали тази структура не е основание да бъдете извор на негативно влияние. Тези форуми се четат от много хора и представата, която създавате е погрешна. Аз лично не бих възприел за достоверен коментар, в който няма поне едно нещо в положителна посока. Да проблеми има и те не се крият, но в коя фирма няма проблеми?
Хората са различни едни неща им допадат други не.... Това което мога да кажа за компанията е че е „специфична”. Стила на управление е в известна степен авторитарен, НО веднага уточнявам от един начетен и доста интелигентен управител и в 95% знае точно какво иска!!! Повечето хора възприемат нещата лично, не са в състояние да разберат че тук става дума за идеология, за определени изисквания, за генериране, доразвиване и реализиране на идеи. Да, в такава среда малко хора могат да „виреят” - така е.
Ще задам само няколко въпроса: Вие какво се опитахте да промените нещата, които не харесвате? Как се опитахте да го направите? Какво предложихте на колегите, на преките ръководители? Споделихте ли вообще недоволството си с някой? ..... Да, постфактум е лесно!!! Другите са ми виновни! Не е ли това най-хубавото извинение - за пред себеси?
По същество: Ако сте решили да опитате, не се подвеждайте по мнения на хора, които не са успели да се впишат в колектива. Опитайте сами, елате и вижте, ако ви устройва: Добре дошли на борда, ако ли не: продължавайте да търсите вашето място под слънцето.
Това за платения отпуск е пълна глупост, няма такъв проблем. В дружеството се реализират някои много интересни идеи: периодична анкета за обратна връзка на служителите за колегите (работи удивително!). Служител на тримесечие и служител на годината обвързани с финансови бонуси в размер около една работна заплата и др.
В заключение ще кажа само едно: Не съм нито роднина на шефа нито съм в ръководството.

Заплащане: Както се договориш с насока да бъде абсолютния минимум за стажа, опита и уменията ти. По-голямо за постъпващи, отколкото за дългогодишни служители. Фирмена политика за увеличаване на възнаграждението обвързана с все повече нови задължения, но без отпадане на други. Увеличение необвързано с атестации, нови задължения или друг дълъг или мъчителен процес - само при подаване на молба за напускане или при поредното уволнение на твой колега, чийто задължения трябва да поемеш.
Привилегии: Под думата привилегии явно се разбира служебен телефон, кола и лаптоп. За почти всички служебен телефон, за някой/подбирани по доста странен критерий/ служебен автомобил и за един или двама лаптопи. Съвкупност от трите за един човек - само за шефа, но това се подразбира.
Съотношение работа/свободно време: Доста различно за всеки. Зависи много от личните качества на служителя. Ако е по-слабохарактерен и не му стиска да каже пред управителя "защото нямах време", очаквайки поредната истерия, съответно доста време отива след края на официалния работен ден. Колкото повече неща се опитваш да свършиш извън официалните ти задължения, толкова повече ще ти бъдат разширявани те. Но това важи навсякъде. Само, че за разлика от другаде никой не оценява увеличаването на обема на работата ти.
Фирмена сигурност: Няма такова понятие. Фирмената сигурност прилича по-скоро на Държавна сигурност. От всякъде очакваш слушалки, а най-страното е, че шефа поощрява тази ученическа психика сред служителите си. Нормално при факта, че 10% от служителите са бивши полицай.
Потенциал за развитие: Минимален при факта, че много малко ръководни кадри в фирмата имат стаж над 3 години и само един се е развил като специалист в фирмата, т.е. фирмата цени лоялността само под формата на малка себестойност на влагания труд. Когато си търси ръководни кадри се наемат агенции в които за последната година са вложени повече средства за намиране на специалисти отколкото са вложени за обучение на собсвени такива за цялата 16 годишна история на фирмата.
Местоположение: Офиса се намира в близост до Центъра.
Колеги: Голяма фирма пълна с малки хора. Повечето хора са заети само да пазят работното си място и да не се набиват на очи. Предприятието се крепи само на близките връзки с една друга строителна фирма и на огромната енергия на шефа. Има и доста симпатични хора, но отрицателното мнение за колектива остава поради факта, че става въпрос за професионална гледна точка. Твърде малко квалифицирани, опитни и можещи хора.
Работна среда: Най-слабия показател на тази фирма. Много уволнения, голямо текучество на персонал, тоталитарно управление, страх от промяната на стереотипа в повечето хора, съпротвление към иновацията и желанието за подобряване на работата.