ИВО ПЕТРОВ АРХИТЕКТИ /img/frontend/nomap.png"

ИВО ПЕТРОВ АРХИТЕКТИ

Фабрика за архитекти. Много лошо отношение Толерират се двама-трима, останалите да се оправят. Под хубавата обивка, се крият схеми и некомпетентност. Назначават се хора и преди изпитателния срок, се съкращават.
Ако нямаш очаквания и изисквания, работиш по 12-13 часа на ден и си мълчиш, може да се радваш на "привилегиите" да ползваш Мултиспорт, за който няма да имаш време.

Плюсове: коледен бонус, великденски надбавки, конкретни почивки, ясни още в началото на годината, мултиспорт, допълнително здравно осигуряване, както и основно осигуряване на пълна заплата!Тиймбилдинг...

Минуси:
Напрежение, напрежение и пак.. стрес! "Защо това го правиш сега? Беше за вчера, нищо че ти го казвам току що!
Ще се очаква да работите поне до 20:00/ 21:00ч.
и съответно да идвате и по-рано... не към 10 по-скоро 8:30! Също ако искате да сте уважавани от колегите и управлението, работете и събота и неделя, но не и тогава не е сигурно... абее отдайте си живота на фирмата тогава може би ще получите желаното "браво" (да не си помислихте че е увеличение на заплатата...)
Честа практика е да се уволняват хора внимавайте!
Фирмата има pr-консултант, която се грижи за добрата репутация, чистото име и апликацията на "розови очила".
Ако са те накарали да мислиш по техния стереотип си нает.
Работата на един "junior architect" я представят, като най-леката, най-безотговорната, мястото от което много се "учиш", но всъщност 3г си стоиш на тази позиция просто, защото системата не позволява да мръднеш, ТИ СИ ПРОСТО ЧЕРТЕЖНИК.
Тъкмо, когато те разпределят в даден тийм и ти свикнеш, сработиш се с хората, то няколко месеца след това ще бъдеш преместен.
Виновен е винаги този, който не е в стаята! Типично българско твърдение и вярване! Поради причината, че по един проект работят твърде много хора се получават и много "загуби на информация" по веригата ИМЕЙЛ.
Работите в централен файл понякога 6души, и не може да се проследи кой сбъгясва файла! Винаги има състезание между колеги, нищо че работите в един екип по един проект, то всеки е сам за себе си..не се гледа да се избута проекта ами по-скоро надцакване.
Да, има интересни проекти, които влачиш години на идейна фаза, заради преработки, зацикляш и затъпяваш. Ако харесвате да правите нещо механично без да трябва да влагате много умисъл, това е позицията, ще научите програмата (тоест ще си добър чертожник), за сметка на всички закони, норми, изисквания, системи и т.н.
Разпределенията, конструкцията, формата, дизайна, както и функциалната схема на помещенията се отпределя от тийм лидера или от "senior architect". Няма да ви се случват криейтив неща!
"Ние вярваме, че всеки член на екипа е значим" смях точно 7души имат значение останалите ги подминават по коридорите и са некви безизвестни същества. Ако не си ти утре друг ще дойде

някой може ли да сподели актуална информация за фирмата?
Какво е заплащането и отношението във фирмата?

Забелязвам че фирмата непрекъснато има публикувани обяви. Архитект съм, а единственото мнение досега не е обосновано изобщо. Може ли някой да даде повече подробности за фирмата - ниво на заплащане, отношение към работещите, т.н.?

Пълен ужас!!!!