МТСП - Министерство на труда и социалната политика /img/frontend/nomap.png"

МТСП - Министерство на труда и социалната политика

Боклуци най-страшни. Съкратиха ме по време на отпуск. Антисоциално министерство.

Камелия Лозанова -шевката на агенцията по заетостта си прави всякакви беззакония от директорското си място.Както казва тя (каквото кажа това ще става).И това наистина е вярно -своеволно заличава доставчици на обучения,крещи и вика постоянно на подчинените си ,спира курсове когато явно няма изгода,не заплаща нито на доставчиците на обучения ни в срок ни без срок,не плаща редовна на хората които се обучават, нито на конкретните работодатели дали са фирми или общини.Издадени ваучери и подпечатани от получателя ги иззема отново и спира курсовете.
И всичко това е под носа на Младенов и Борисов.
След като мъжа и е съдия ,тя си мисли че е достигнала нивото на боговете.
Но при такъв министър ....
Ние не можем да се разплатим на наши доставчици заради своеволията на тази божествена личност.
Може би защото тайно не ходим в офиса й за да се разбираме

Няма да има пари в НОИ докато не се промени коренно сегашната Пенсионна система. Докога ще се освидетелстват хора на възраст над 60/65 години, които получават и пенсия по възраст. Повечето от тях получават и вдовишки добавки. Получават и от социалните служби още 30лв.Трябваше ли да се увеличават с 6,5% тези вдовишки. Нима 20% са малко.  Така някои хора могат да си докарат пенсия над 900лв. Докога лица с пенсия 700лв. ще получават и вдовищки. Да, трябва да се дава добавка, но само на лице, което живее само и получава пенсия под средната за странатал Ако това се спре незабавно ще се намерят средства за увеличаване на най-ниските пенсии.не може един да живее със 140лб а друг с 800-900лв.   Докога ще продължава тази несправедливост.

Моето мнение е по въпроса за изчисляване на болничните за бременност и раждане.Осигурителния праг ми е 400 лв.за длъжността,но трудовят ми договор е на МРЗ.Работя като счетоводител и съм наясно с изчисляването на заплатите.А преди това в ДСП бях соц.работник и счетоводител по "Оперативна програма".Недоволството ми е следното/а не само моето,но и на др.бъдещи майки като мен/:редно ли е да се изчислява болничния от среднодневното възнаграждение при положение че процента за осигуряване в/у общо заболяване и майчинство е в/у прага,съответно в моя случй на 400 лв.Та то нетното ми възнаграждение е 8 лв.Къде отиват тогава тия осигуровки,защо за обезщетението за безработица се взима прага , а за болничния не.Както винаги майките са ощетени.Извинявам се че пиша тук,но където писах отговор не получих.

Г-Н МИНИСТЪР МЛАДЕНОВ, КАКВО ДА ПРАВИМ НИЕ ДЕТО СМЕ НА ВЪЗРАСТ НА 58 ГОДИНИ, БЕЗРАБОТНИ, НИКЪДЕ НЕ НИ ПРИЕМАТ НА РАБОТА, НЯМАМЕ НУЖНИЯТ НИ СТАЖ ЗАЩОТО СМЕ ВИСШИТИ, И НЕ МОЖЕМ ДА СИ СЪБЕРЕМ НУЖНИЯ НИ ТРУДОВИЯ СТАЖ, А ЗА ДА СИ КУПИМ НА КУП ТАКЪВ ИСКАМЕ ДА РАБОТИМ ПОНЕ ДО НАВЪРШВАНЕ НА ВЪЗРАСТ 60 Г. ЗА ЖЕНИТЕ И 63 Г. ЗА МЪЖЕТЕ?
Г-Н МИНИСТЪР,  ПО ПРОЕКТА ЗА СТАЖАНТИ ДАВАТЕ ПО 300,00 ЛВ.+ ОСИГУРОВКИ, А ПО ПРОЕКТА ЗА ГЛЕДАНЕ НА 2-3 ГОДИШНО ДЕТЕ - 240,00 ЛВ.+ ОСИГУРОВКИТЕ. СЧИТАТЕ ЛИ, ЧЕ ОБУЧЕНИЕТО НА СТАЖАНТ Е ПО-ТРУДНО И ОТГОВОРНО ОТ ГЛЕДАНЕТО НА 2-3 ГОДИШНО ЧУЖДО ДЕТЕ? ЕДИН СТАЖАНТ НИКОЙ НЕ СЛЕДИ ЕЖЕЧАСНО ДАЛИ Е ПРИ РАБОТОДАТЕЛЯ, НО ГЛЕДАНЕТО НА МАЛКО ДЕТЕ, ПОЧТИ БЕБЕ ИЗИСКВА ЕЖЕМИНУТНО ПРИСЪСТВИЕ И ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 8-ЧАСОВО РАБОТНО ВРЕМЕ

Кандидатствах за работа в община Угърчин по програма Старт в кариерата 2010г. - бяхя две кандидатки аз с Магистър Социални дейности и другата кандидатка с бакалавър Педагогика. Незнам как се избират кандидатите, но бях класирана първа проведе се интервю за обща култура и избраха човека с бакалавър, с по-ниска диплома, т.като на Референдума, който се състоя в с.Лесидрен за преминаването ни в община Тетевен, аз гласувах за община Тетевен и затова ме отхвърлиха от община Угърчин. Може ли да се допускат такива неща, все пак всеки има право на глас и избор.Но цялата ни управа е такава като нямам връзки си стоя в къщи.

отврътителна организация на работа

Пълна скръб

Държавна администрация със съответните проблеми....

Изцеждат те като лимон и след това не си им необходим. Направо те изритват като мръсно коте, а буквално ден преди това си вършел работатата на онези горе, които знаят да четат само докладите за свършеното. Сдъвкваш информацията по хиляда пъти за едно и също нещо, а те не си правят и труда дори да потърсят предишната.Да не говорим за обема работа, който трябва да свършиш между справките им. Базата е под всякаква критика, техниката и т.н. По-добре да не продължавам, че се дразня. Единствено съжалявам за колегите си, с които бяхме страхотен екип. Радвам се, че вече не работя там.