И БИ ЕС /img/frontend/nomap.png"

Компанията е страхотна. Има чудесен екип на програмистите. Предоставят ти огромни възможности за развитие и обучение без голям или направо никакъв предишен опит. Има много иновации към по-добри практики и мнението на служителите се чува. Хората биват преоценявани на всеки 6 месеца и тогава имат и възможност да изразят недоволствата си и желанията си към по-добро развитие.

Относно предишният коментар - видях недоволство към договора, който предлагат за две години - той не е задължителен по характер, но също така носи и бонуси за служителите, които го подпишат (става дума за насърчено развитие и сертифициране към големите вендори - Microsoft например). Социални придобивки има най-различни (чувал съм и за компании с повече от тези, но определено не са липсващи). Заплатите са адекватни и са на точнот ниво спрямо стажа и знанията - провери zaplatomer - и не са пресилени само защото работиш в ИТ сферата.

Колкото до позициите има нещо вярно, че характера на работата се върти около различни технологии и въпреки че е доста .NET може да включва и други уеб базирани.

Кандидатствах във фирмата за позиция .нет девелъпър, но в крайна сметка се оказа, че такава длъжност в тази фирма не съществува. Работих в екип свързан със sharepoint development. Заплащането е супер мизерно и се лъже клиента за отчетени часове към проекти. Работата на "главния девелъпър" е да пише имейли по цял ден и да предлага решения за проблеми, с които дори не е запознат. Той самия казва, че не е програмист. Няма никакви социални придобивки и те задължават да подпишеш договор за 2 години, в който има клауза, ако напуснеш по твое желание да платиш неустойка 6 заплати БРУТО. Не се подлъгвайте като мен да изгубите толкова много време в тази фирма. Единственото положително нещо са колегите, но не всички. Много се радвам, че успях да си тръгна от там след толкова много разправии. В София има достатъчно много фирми, за да направите своя правилен избор!!!

Здравейте. Аз работя в тази фирма в момента като софтуерен разработчик. Не бих могъл да се сетя за нещо отрицателно за фирмата. Относно хората, с които работя в момента не знам как HR-ката е успяла да ги подбере, но са уникални всеки за себе си. Работя с лекота с тях. Работата е сладка. Но това е за хората, които работят естествено. Ако някой си мисли, че ще започне работа и ще се върти на стола по цял ден, може би е объркал професията като цяло. Съвета ми е. Не се притеснявайте да кандидатствате за работа. Просто се дръжте като най-нормални хора с елементарно възпитание. Дет се казва поне първите 7 години, ако имате ще сте направо уникални. Ако сами сте забелязали на нашето общество масово им липсват тези много важни години. И когато човек срещне личност, която притежава тези 7 години то това наистина прави впечатление. Дори в някой от постовете тук забелязвате липсата на тези години и сами виждате как грубо звучат думите. И нещото, което ме впечатли, е че тези хора не са дали нищо полезно като информация за фирмата и хората продължават да гъдаят за нея. Мнението ми е. Хората са супер не съм срещал такива хора, с които да работя така сладко. Работното време е както гласи закона. 8 часа работен ден, 1 час обедна почивка(буквално), по празници се почива. Относно хората, които решат да ме оплюят относно, че може би съм някой от шефовете, който се опитва да каже някоя суперска дума за фирмата. Ми какво да кажа. Пишете си. Хора всякави. Аз съм супер Happy, че работя за EBS и който прецени да кандидатства за работа сам ще се убеди, ако бъде нает. Относно шефовете рядко се срещат толкова земни хора и се радвам, че работят на равно с мен и колегите, за да вървят проектите и за да се развива фирмата. Пожелавам успех на всеки, който реши да ми бъде колега за вбъдеще. А и да не забравя. Който и да си ти читателю не се притеснявай да ми кажеш, че си видял поста ми тук. Ще съм супер Happy да науча, че някой е научил за фирмата от мен. Успех с интервютата хора.

Не съм чувал положителни мнения за фирмата.
Такива, които използват SQL бази от данни от миналата година (може би преди това са си записвали данните на .txt файлове) и използват стари методи едва ли могат да се нарекат програмисти. Що се отнася до фирмата - "иновационна" няма що.
Търсете нещо по-известно и не с 2 програмиста екип.

Все пак някой някакво адекватно мнение, безпристрастно и реално няма да е зле да даде ? Фирмата изглежда обещаваща, поне от това, което успях да намеря из нета. Ако се поразрови човек може да намери тук там някакви статии за фирмата, но от тях не става ясно все пак какво представлява работата от вътре.

Привет на Всички. Прочетох доста отрицателни нения за фирмата и то от хора, които предимно не знаят нищо за фирмата. Аз бях на интервю за работа при тях вчера на 31.07 сряда. Ще Ви опиша накратко нещата. На вратата ме посрещнаха едно усмихнато момиче и едно момче. Хората ме настаниха в една от стаите и ме попитаха човешки дали ми се пие нещо. Донесоха ми студена чаша вода и през цялото време хората бяха усмихнати и приветливи. След 5 минути време за нагласа на психиката се появи още едно усмихнато момиче. В случая HR-ката, с която ми предстоеше интервюто Румяна Димитрова. Тя беше приветлива, усмихната, любезна и съобразителна. Бил съм на доста интервюта за работа и относно това интервю останах с добри впечатления за персонала. Относно какви са били въпросите на интервюто няма да издавам. Всеки, който има желание нека се пробва.       Относно хората, които са дали отрицателните си мнения не мога да кажа нищо положително. Заради изкривените им писания се бях на плашил да отида на интервю, но съвета ми към всеки е не слушайте всяко мнения, а опитайте сами. Аз не съжалявам, че бях на интервю в тази фирма. Според мен не е важен броя на персонала. Дали са 15 човека или 200 е без значение. Без това, ако започнете работа надали ще Ви сложат в зала за 200 човека. Хаха. По-скоро ще работите с екип относно даден проект. Важното е хората да са готини и да върви работата спокойно. А дали някъде кавичките са малки или големи не мисля, че това описва каква е фирмата. По скоро, ако се смята за грешка или знам ли за какво, защото според мен кавичките са си чудесни то по скоро би описало човека, който е написал обявата, а не каква е фирмата. Според мен без богатите ми знания относно фирмата, но на базата на интервюто нещата бяха напълно нормални. Кандидаствайте си смело и не слушайте хора, които не са работили там или не работят в момента.

И аз днес попаднах на тяхна обява - .net junior developer (за София). По-скоро са поредната агенция за подбор на персонал:
Our client is a global, integrated specialty pharmaceutical company. For their growing Sofia-based team we are currently looking to hire an ambitious and motivated professional for the position of .NET Junior Developer.
Мисля, че е достатъчно ясно. Търсят хора за други компании.

Странна фирма, през няколко месеца пуска обяви за една и съща позиция. До сега да бяха си обучили служители. В "провинцията" не тече поток от ИТ специалисти. А с какво се занимават е наистина интересен въпрос?

Много некоректна "фирма" - забележете големите кавички. Ако отидете на интервю и ви предложат работа ще видите за какво става въпрос. Няма да издавам, на който му е любопитно да отиде и ще остане потресен още като стъпи в "офиса". Фирмата е има няма 10-15 човека - в това число секретарки, познати, роднини, лели ,чичовци, зетьове, на брата брат му и т.н. Съветвам ви да отидете и сами да видите, няма да мога тук да побера цялото си "добро" впечатление.

И на мен ми стана интересно каква е тази фирма. Има офис в София, търсеха хора преди, но абсолютно никой от моите познати ИТ-та не я чувал, не може да се намери никаква достоверна информация какво представлява фирмата. Освен това името EBS е меко казано подвеждащо - като направиш search в google намира много резултати, като например  EBS Sweden AB, Amazon Elastic Block Store (EBS), European Business School (EBS), Europe by Satellite (EBS) и много други. Доста ми прилича на онези фирми фантом, които се крият зад популярно звучащи имена (за да бъде намерено голямо количество инфо в търсачките). Надявам се някой от фирмата да даде разяснения тук, за да стане ясно кое/какво точно е EBS! Все някой работи/е работил там. Нали?