Mеркари България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Свобода 10&markers=София,бул. Свобода 10

Mеркари България ООД

Здравейте! Аз съм много доволна от фирмата от заплащане.
Вече сам 8 месеца и като цяло в началото ми се струва доста трудно но както казват старите хора никъде няма лесно. Аз през тези месеци работа с всеки изминал ден и месец и все-повече ми допада. Колеги Шефове който са страхотни хора.

Здравейте на всички.Честно да Ви кажа доста се посмях с някои мнения и просто не се сдържах да не пиша! Останах с впечатлението, че много хора не умеят да работят или по-точно са мързеливи! Преди да изкажа мнението си ще Ви кажа, че работя от година и нещо във фирмата и се чувствам добре и да вярно нося кашони, да нареждам, бърша, чудя се на някой стоки, да понякога има недоразумения, но къде ги няма??? Щом работиш в магазин значи ще получаваш стока следователно ще я наредиш и бършеш, на който му се стой на топло да си стои у тях Вие не кандидатствате за престой в луксозен хотел а да работите! И смело мога да твърдя, че заплащането е не сравнимо с никоя друга работа, работните часове.... супер имаш време да си свършиш работата и да пиеш кафе с приятели какво повече от това е случвало се е да останеш, но се случва не е постоянно! Това, че са ви уволнили защото само присъствате в магазина а не работите не Ви дава право да отказвате хората да работят при нас Факта, че повечето от вас са анонимни говори, че сте страхливци и пишете измислици.

Аз работя във тази фирма от 5 месеца и мога да си позволя да кажа че отзивите на всички преди мен са абсолютна измислица. Отношението към персонала е каквото си почукало такова се обадило (като ви мързи не си търсете работа, стойте си у вас, за да не ви мрънкат "досадните" шефове). Колегите са стахотни, а относно заплащането..... за длъжност продавач-консултант си е нормално за нашите стандарти.

Фирмата е готина. Аз лично бях едно от първите момичета, започнали работа там и честно казано изобщо не съм чувствала, че ходя на работа - единственото нещо, което трябва да вършиш - е да подреждаш стоката в магазина и от време на време да приемаш плащания на касата, за което образование не се изисква! Стока се приема веднъж в седмицата и когато служителите са достатъчно организирани - се приключва в рамките на 1-2 часа. Самият магазин си е разделен на сектори и е много лесно да се ориентираш в него. Когато клиент има въпроси по дадена стока - няма никакъв проблем да разгърнеш етикета и да прочетеш какво е предназначението й. И дори да няма БГ превод - има описание на английски, а както знаем, той е международен език и е смешно млад човек да няма поне основни познания по английски. А за това, че трябва да се мие пода всеки ден - то това се прави във всеи един търговски обект! Като заключение мога да кажа, че когато работех там уволниха момиче, което по цял ден четеше книга на работа! В края на крайщата отиваш там да работиш, а не да си клатиш краката

Фирмата е изгнила както отвън, така и отвътре, работи се на ръба на закона, ако искате постоянно да се обяснявате на клиенти искащи да върнат покупката си, да пишете ръчни бележки защото програмите им са ''ШИТ'' да се чудите на кого от хилядите шефове да угодите първо, защото вижданията на всеки са различни, да идва стока за която все още нямате фактура и няма как да заприходите, да се чудите какво да обясните на клиент за някакъв продукт, който няма каквото и да е описание на български език, да получавате фиш за заплатата си месеци по-късно /странно на каква база се изчислява заплатата/, да идват разни куриери и да ви казват" Къде е стоката пратиха ме да взема три палете трансфер...", а вие ги гледате като полезно изкопаемо и не знаете за какво става въпрос, защото не знаете нищо по въпроса, изобщо ако искате да вършите неща които не отговарят нито на длъжността, нито на заплатата ви, това е идеалното работно място за вас. Има служебни телефони, пишат се имейли, има и нещо като фирмена социална мрежа  но комуникацията е от лоша по-лоша. Ако пък имате ''смелостта'' няколко дни да няма добър оборот тогава вече става страшно. Трябва да сте свръхчовек за да изкарате повече от 5-6 месеца във фирмата защото или ще ви омръзне от безкрайните им глупости и ще напуснете или ако сте по-спокойна личност, много е вероятно да ви изритат преди договорът ви да стане постоянен, за да няма обезщетения. Цялата система е супер неорганизирана, нямат понятие какво правят и са на принципа проба-грешка, но в крайна сметка винаги са виновни тези най-долу в йерархията. Като цяло фирмата начело с Андреас Шнайдер е ''ШАЙЗЕ'' отвсякъде.
p.s Забравих да спомена, че сте отговорни за наличности които незнайно поради каква причина нямат нищо общо с реалните.

Мда, много лошо отношение има в тази фирма - не само към персонала, но и към клиентите.... шефа Андреас Шнайдер много често обичал да си повтаря - "Аз съм робовладелец" (казано на немски за не го чуе простолюдието, което се третира като такова). Казано с две думи - и да няма какво да ядете не започвайте работа в тази фирма - ще ви смачкат самочувствието за нула време и ще ви изритат като кирливо коте....

Така с кое да започна по напред.Ако искате да работите като куче,да мъкнете кашони да се занимавате и с подреждането и с почистването на магазина(всеки ден)започнете работа в тази фирма.Преди да постъпя на работа там прочетох внимателно какво пише за тях,разбрах,че са се преименували десет пъти,но си казах недей да вярваш може не всичко което пише да е истина!Но уви истина е и има какво да се добави!Нестига,че трябва да правиш какви ли не неща ами и седиш на студено!!!!Това вече ми дойде в повече.Ако исках да седя на студено щях да започна работа на някоя бутка.........Дано не ви се налага да започвате работа в такава фирма!

Не се подлъгвайте да започвате работа в тази фирма.Ако не си сменят името за пореден път!!!
Ако си търсите работа само за месец,два...,ако искате да сте мулета и да мъкнете кашони(които трябва да вкарате в магазина докато едновременно обслужвате клиенти и работите на каса),да пoдреждате през ден(защотo всеки от шефовете ви има различно виждане как да е подредена стоката),да стоите на отворена врата през зимата(можете да кажете че ви е студено...,но няма смисъл да си правите труда по добре си купете грейка),да носите отговорност за стока,която няма кой да си направи труда да за приходи правилно,да ви казват,че са забравили да ви преведат заплатата... и ако имате късмет,да направите малко оборот...по добре не ходете до тоалетна защото това ще е причината да ви уволнят.Мога да изредя още мн неща,но трябва да остане място и за други доволни хора от тази фирма.