Mеркари България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Свобода 10&markers=София,бул. Свобода 10

Mеркари България ООД

Колега/Колежке
Здравко/Здравка,когато даваш мнение и цитираш имена,имай достойнството да напишеш и твоето име като автор.В противен случай мнението ти става като извадено от "жълт вестник"-само петниш имената на хората.

По повод на последния коментар:
"Опорните точки" на Г-жа Анонимна не опровергават  много от написаното от г-н Здравко, който очевидно знае как се работи в  магазините, за разлика от нея. Последните промени въведени от  ръководството на фирмата ще доведе до голям отлив на персонал - имам предвид нормални, работещи и мислещи хора- които ще бъдат заменени с не толкова можещи и знаещи , но за сметка на това ниско платени.

дравейте!

Пиша по повод мнението на тъй нареклия се Здравко.
Служител съм във фирмата от години, и точно поради тази причина не мога да се съглася с него.
Ще започна с това, че отношенията служител-работодател не са изчезнали, напротив в момента са по- силни от всякога. Комуникацията е на ниво и се взима под внимание всяко мнение, препоръка, критика и идея от наша страна.

Относно комуникациите съм свидетел и участник в немалко проблемни ситуации и съдействие никога не е било отказвано от нито един служител без значение от поста му.

Дали фирмата е пропадаща или не само специалист, какъвто г-н Здравко и всички ние не сме, може да се изкаже. Така че също считам за изказването за пресилено и невярно.

По повод мнението, отправено към нашия търговски директор Нина Найденова, също не мога да се съглася, тъй като промените, които е инициирала във фирмата, са дали положителен резултат. Ако Здравко е служител във фирмата от дълго време, то има база за сравнение. Тук не е мястото да коментирам какво се е променило и какво следва да се промени, но всичко, което се прави е за спомагане на работния процес.

В България все повече се разпространява очакването на хората за изключително високи приходи с минимални разходи на средства, време, отдаденост и амбиция! Ето защо е напълно нормално подобни мнения да се разпространяват. Господинът нито веднъж не спомена по какъв точно начин е работил усърдно, за да очаква съответните резултати. Мога да потвърдя съвсем откровено, че Меркари е една от малкото фирми, които изключително зачитат служителите, които работят качествено. Така че, знаейки как работи фирмата и по факта, че господинът не е получил много мога да си направя заключението, че работата му не е била нито ефективна, нито полезна за фирмата.

В Меркари няма отбор "наши хора" и " не ставаш" тук има Работещи и Не работещи.

А това, че служител като Здравко във фирмата не е имало и явно господинът не иска да застава с лицето и името зад думите си, много ясно говори за актуалността на изтъкнатите "факти".

Ми Здравко, кво да кажа...Прав си! Ма много си прав даже.

Здравейте. Предстои ми да започна работа в фирма Меркари България единственото нещо, което ме притесни от долу споменатите коментари е НАИСТИНА ЛИ СЕ РАБОТИ НА ОТВОРЕНА ВРАТА? Дори и зимата, защото това е много притеснително. Моля да ми кажете наистина ли не се спазват датите за заплата?

Здравейте! Аз съм много доволна от фирмата от заплащане.
Вече сам 8 месеца и като цяло в началото ми се струва доста трудно но както казват старите хора никъде няма лесно. Аз през тези месеци работа с всеки изминал ден и месец и все-повече ми допада. Колеги Шефове който са страхотни хора.

Здравейте на всички.Честно да Ви кажа доста се посмях с някои мнения и просто не се сдържах да не пиша! Останах с впечатлението, че много хора не умеят да работят или по-точно са мързеливи! Преди да изкажа мнението си ще Ви кажа, че работя от година и нещо във фирмата и се чувствам добре и да вярно нося кашони, да нареждам, бърша, чудя се на някой стоки, да понякога има недоразумения, но къде ги няма??? Щом работиш в магазин значи ще получаваш стока следователно ще я наредиш и бършеш, на който му се стой на топло да си стои у тях Вие не кандидатствате за престой в луксозен хотел а да работите! И смело мога да твърдя, че заплащането е не сравнимо с никоя друга работа, работните часове.... супер имаш време да си свършиш работата и да пиеш кафе с приятели какво повече от това е случвало се е да останеш, но се случва не е постоянно! Това, че са ви уволнили защото само присъствате в магазина а не работите не Ви дава право да отказвате хората да работят при нас Факта, че повечето от вас са анонимни говори, че сте страхливци и пишете измислици.

Аз работя във тази фирма от 5 месеца и мога да си позволя да кажа че отзивите на всички преди мен са абсолютна измислица. Отношението към персонала е каквото си почукало такова се обадило (като ви мързи не си търсете работа, стойте си у вас, за да не ви мрънкат "досадните" шефове). Колегите са стахотни, а относно заплащането..... за длъжност продавач-консултант си е нормално за нашите стандарти.

Фирмата е готина. Аз лично бях едно от първите момичета, започнали работа там и честно казано изобщо не съм чувствала, че ходя на работа - единственото нещо, което трябва да вършиш - е да подреждаш стоката в магазина и от време на време да приемаш плащания на касата, за което образование не се изисква! Стока се приема веднъж в седмицата и когато служителите са достатъчно организирани - се приключва в рамките на 1-2 часа. Самият магазин си е разделен на сектори и е много лесно да се ориентираш в него. Когато клиент има въпроси по дадена стока - няма никакъв проблем да разгърнеш етикета и да прочетеш какво е предназначението й. И дори да няма БГ превод - има описание на английски, а както знаем, той е международен език и е смешно млад човек да няма поне основни познания по английски. А за това, че трябва да се мие пода всеки ден - то това се прави във всеи един търговски обект! Като заключение мога да кажа, че когато работех там уволниха момиче, което по цял ден четеше книга на работа! В края на крайщата отиваш там да работиш, а не да си клатиш краката

Фирмата е изгнила както отвън, така и отвътре, работи се на ръба на закона, ако искате постоянно да се обяснявате на клиенти искащи да върнат покупката си, да пишете ръчни бележки защото програмите им са ''ШИТ'' да се чудите на кого от хилядите шефове да угодите първо, защото вижданията на всеки са различни, да идва стока за която все още нямате фактура и няма как да заприходите, да се чудите какво да обясните на клиент за някакъв продукт, който няма каквото и да е описание на български език, да получавате фиш за заплатата си месеци по-късно /странно на каква база се изчислява заплатата/, да идват разни куриери и да ви казват" Къде е стоката пратиха ме да взема три палете трансфер...", а вие ги гледате като полезно изкопаемо и не знаете за какво става въпрос, защото не знаете нищо по въпроса, изобщо ако искате да вършите неща които не отговарят нито на длъжността, нито на заплатата ви, това е идеалното работно място за вас. Има служебни телефони, пишат се имейли, има и нещо като фирмена социална мрежа  но комуникацията е от лоша по-лоша. Ако пък имате ''смелостта'' няколко дни да няма добър оборот тогава вече става страшно. Трябва да сте свръхчовек за да изкарате повече от 5-6 месеца във фирмата защото или ще ви омръзне от безкрайните им глупости и ще напуснете или ако сте по-спокойна личност, много е вероятно да ви изритат преди договорът ви да стане постоянен, за да няма обезщетения. Цялата система е супер неорганизирана, нямат понятие какво правят и са на принципа проба-грешка, но в крайна сметка винаги са виновни тези най-долу в йерархията. Като цяло фирмата начело с Андреас Шнайдер е ''ШАЙЗЕ'' отвсякъде.
p.s Забравих да спомена, че сте отговорни за наличности които незнайно поради каква причина нямат нищо общо с реалните.