Mеркари България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Свобода 10&markers=София,бул. Свобода 10

Mеркари България ООД

Хора, тези така наречени бизнесмени са " гола вода ".
Никога не купувайте парцали от там. Ще ви прецакат жестоко! А за шефът - днес си направи антиреклама!

Скоро ще си има вземане даване с данъчните ха ха ха. Великата фирма. . . Дължиш ми услуга шефче!!!!

Не си заслужава да почваш работа в тази фирма. Бавят се със заплатите, постоянно мрънкане и не заплащат извънредните часове. Отношението към персонала е под всякаква критика! Постоянно те гледат на камерите и не ти дават дори да се облегнеш, трябва постоянно да ходите след клиентите, за да могат да си купят нещо. За толкова малко пари не си струва да се работи там.

Крайно некоректни. Постоянно освобождават служители. Отношението на шефовете е нагло. Колектив- нулев. Дрехите, които предлагат са пълни боклуци.
Ако искате да получите неуважение и да не оценят труда ви, това е фирмата за вас.

Работих за тази фирма две години и половина. Колкото положителни неща имам да кажа за нея, няма да компенсират отрицателните.
Започнах на позиция продавач-консултант и още по време на двуседмичното ми обучение се сблъсках с, лично за мен, най-простият и неприятен човек, а това е ограничената, селска пръчка Ивета, която заема длъжност “Мобилен управител”. За нея, или по-скоро, в частност работната и етика и отношение, след малко.
Като продавач-консултант, заплащането беше 650лв., също имаше бонус, които се калкулираше на база личен оборот- 1% от месечния ти оборот (пр. на всеки 1000лв, взимаш 10лв.) Всичко се изплащаше редовно, като единствено, извънредния труд не се изплащаше, а уж се компенсирал следващия месец. Естествено, работа имаш винаги, понякога повече физическо натоварване, но преглъща се. Виждам, че доста хора са коментирали, за тези 15-20мин., които се остава след работа, както и за почистването. Милички, в почти всеки, да не кажа всеки магазин, е по този начин. Като цяло, за да работиш като продавач-консултант, много мозък не се иска, просто да плямпаш и досаждаш на клиентите, малко физически труд и си перфектен. Доста безпредметна позиция, така че, заплатата отговаряше на позицията. Бях продавач-консултант около 3 месеца, след което станах управител, на един от централните магазини в София. Много измислена позиция, но както и да е. Проблемът ми с тази фирма беше, че са назначили толкова прост, себичен и неграмотен човек, като г-ца Ивета. Гледаш го, високо хубаво момиче, отваря си устата и все едно съм на центъра, на някое селце до Етрополе. Отношение към клиенти- нулево, тези които ги познава, си говорят като на кафенце. Неграмотността и ми озадачи. Както и лицемерното отношение към всички, в това число, г-н Шнайдер. Интриги много, но и на мен би ми доскучало да се разхождам и да нареждам на хората по цял ден. Един път не издържах, направих и забележка, тъй като беше дошла на одит в обекта ми, но горкото птици мозъче, явно забрави и си застана на касата с телефончето, докато ставаше опашка, помолих я да се мръдне или да не ми пречи. Боже, от там започна войната, или поне тя си го мислеше, докато един съдбовен ден, не ми цъфна, директно се качи на стълбите към склада ми, от някъде си, извади чифт обувки и аз бях до там. Кражба, същия ден уволнение, но моля ви се, това е достойно за дисциплинарно, но не по взаимно съгласие. Извод за мен е, ако нямате мотивация за нищо в живота, искате да ви лъжат за очевидни и тривиални неща, също ако ви е приятно хора с половин наръфан мозък да ви дишат във врата, заповядайте. Да не забрана, също без телефони, подпирате и облагане, строго забранено.
Ако не друго, там се научих да разпознавам ментетата.
Също, колкото и прекрасните момичета да ви обясняват, че обувките са без кутии, заради природата, бла- бла, доставката излиза в пъти по евтина, ако са без кутии.
Ако все пак, въпреки наличието на, предимно парцали, които минават за марка, защото имат етикетче, решите да пазарувате там- ходете в НЕДЕЛЯ след обяд. А на обувките, първо проверете, дали са нови, а не сторнирани и пляснате обратно на стелажи, след като някой клиент ги е поносил и върнал. Второ, кога са произведени, тъй като, от неправилно съхранение и то за дълго време, обувките се прицакват

От къде да започна... Няма да коментирам качеството на дрехите, обувките и аксесоарите, които сезонно се въртят между складовете и магазините, както и законната измама с уж “големите намаление”. Имах късмет, че магазина в който започнах, имаше страхотна управителка. В началото всичко беше страхотно.Въпреки ниската заплата- 700лв. нето, имаше бонуси за продажби и г/д се стигаше до приемлива сума (1100-1200лв нето). Една година всичко се движеше нормално, даже и лично г-жа Шнайдер ми увеличи заплатата два пъти. След известно време, управителката на магазина ми предложи да заема нейната длъжност, тъй като тя щеше да излиза по майчинство, разбира се, съгласих се. Две-три седмици, преди тя “официално” да излезе по майчинство, започна масовото затваряне на обекти, заради Ковид. А Меркари? Естествено, че... ЩЕ работим. Това ОК, но предпазни мерки? О, по думите на г-жа Шнайдер, медицинско лице, “Туй е пълна глупост, пийте Нурофен и колдрекс!” Минимални усилия за подсигуряване на персонала, както и клиентите. Отново, ОК, отнема време, особено в онзи момент, когато всичко беше в много ограничени количества. Ако сте стигнали до тук, нека ви кажа най-грозните и подмолни действия на фирмата, по време на пандемията. Първоначално, обещания че, ако затворим, ще бъдем компенсирани. Никой няма да бъде освобождаван от работа, ще се справим! Друг път, за една седмица, всички служители, които бяха в изпитателен срок, просто изчезнаха..., без компенсация, без обяснение, но нали е законно, няма проблеми. До тук хаос, но върхът на наглостта на тази фирма беше, когато караха служителите по магазините да поддържат фейсбук страницата, качвайки артикули от съответния обект. Всеки магазин, лично да подава заявки за куриери и да се занимава с тях, въпреки че всички обекти работеха с намален състав. Компенсация за допълнителната работа- премахване на бонус системата, без дори да ни уведомят. До тук, лично аз търпях, разбирах, обичах си работата и фирмата. Дойде време за преназначаването ми- да, ама не! Изпълнявах всяка функция на управител, след като моята управителка, вече беше излязла по майчинство. Какво означаваше това, да работя цял месец сама, като от време на време (2-3 пъти) ми пращаха човек, за да почивам поне малко. Изискванията им се завишиха “Повече продажби, как ще ви плащаме заплатите? Покъртителни сте! Работете по-усилено!” (макар че, единственото нещо, което даваше стимул за работа и продажба беше премахнато). Отново обещания, че ще ме преназначат като управител, но ти да видиш, “неочаквано”, от днес за утре, два магазина затвориха и естествено управителката на единия, дойде в моя обект и тя зае тази длъжност. Разбира се, човек с опит е за предпочитане, никакви лоши чувства, тя също беше страхотен и отзивчив човек. Бавно, но славно работата се завишаваше, оборотите се вдигаха, сайтът на Меркари беше пуснат. С общите усилия на складови работници, продавач-консултанти, шофьори, гениалните хора от Маркетинг и реклама, нещата вървяха по-добре от всякога. Значи ще има бонуси, все пак покриваме таргетите за продажби всеки месец, даже ги надвишаване. За последен път- НЕ, думите на Андреас Шнайдер и жена му, бяха “Няма пари! Трябва да купуваме стока, идва нов сезон!” (защото миризливите парцалки от складовете, явно вече се разпадаха). Това за мен беше края. Вдигнах си розовите очилца и за пръв път осъзнах, какво се случваше в тази фирма, за която жертвах толкова време и усилия, без, да не казвам никаква, но минимална реципрочност от тяхна страна. Колкото и страхотни хора да имаше във фирмата (90% от тях), не си струваше да даваш 200% от себе си, за да пълниш гушата на алчните собственици. Няма как, след толкова изписан текст, за законните неморални постъпки, на тази фирма, да не спомена и незаконните такива. Тъй като, там се работи на сумарно работно време, с предварително изготвен график за 6 месеца напред, всеки час, изработен над месечния ти план, следва да бъде изплатен в края на всяко шестмесечие . Лично мога да потвърдя, че бях събрала, може би 200 часа, които трябваше да ми бъдат изплатени, но какво правеха тези от горе? Компенсираха за тях, като “уж”, незнайно как ги зануляваха, като намаляха от работния ти ден. И в края на краищата, получаваше един..Да го кажа така, от счетоводна гледна точка, числата не излизаха. По много грозни начини заобикаляха закона. Няма да коментирам, законите които караха, нас служителите да нарушаваме ежедневно, в частност Законът за защита на потребителя.
В крайна сметка:
Действията на собствениците, в критичен момент, съсипаха морала на цялата фирма. Изгониха кадърни служители, за да останат, тези който не могат и 1/3 от това, което се изисква, не защото са некадърни, но останали във времето, е добре, поне подхождат на стоката.Просто защото, подбор нямаше, ако нямаше 6 месеца- довиждане! Собствениците? Лицемерни, алчни хора, нареждащи заповеди и невъзможни за изпълнение задачи, от удобството на мезонета си.
Може би съм афектирана, заради това което аз вложиш, и мизерията която получих, за всичките ми усилия. Поне има, или имаше готини хора. Сами си вадете изводи, давам ви обща гледна точка, на човек който е работил и все още работи в тази сфера. Пазете се, ако ще работите там. И най-важното, знайте си правата като служители, не се страхувайте да ги упражните. Ако им станете “неудобни”, ще ви компенсират, защото не очакват, ние простите продавачки да си търсим правата. Аз си тръгнах, и понеже си знам правата, ми бяха изплатени 3 заплати напред и отпуската.

Към Юли 2020г. са си измислили нова тактика:
Отиваш за интервю, подписваш граждански за деня,
взимаш 25 ако етикетираш 1500бр. Утре друг балък ще дойде на интервю, нали Jobs-a всеки ден публикува обявата...и така ни охрана на труда, нито други ангажименти, измислили са го добре :)

Пичове от 3 години не работя никъде и си изкарвам по 0.4BTC на всеки 6 месеца от този сайт https://r.adbtc.top/1092055

Най - шибаната фирма с най - некоректния работодател. Лицемери, които не уважават работниците си. Експлотацуя до дупка, не ти дават да идеш до тоалетна, освоблждават те на 6-я месец, лъжат. Обявите им са целогодишно на първо място в джобса.

Дори не влизам да пазарувам там! Работех преди 3год. Нищо от казаното не беше вярно на интервюто. След като напуснах явно и всички останали са напуснали. Заплатата ми беше 500лв.. а ми бяха казали 800 хахахах. Когато видях, че не получавам заплатата и попитах ми излязоха с номера,след 6тия месец при което аз реших да остана и да видя дали е така и седях 6 месеца... но след 6тия месец едвам стана на 650лв при което много се ядосах и си пуснах предизвестие. Докато го отработвах това предизвестие беше АД!!! държаха се ужасно, че и обидни думи съм чувала. Но като напуснах и казах всичко на въпросната г-жа. Не си заслужава да се работи в този магазин в който дори дрехите не са оригинални а са втора ръка...

Да си на граждански договор означава, че всеки ден те ще ти дават по 20 лв, а после трябва да декларираш доходите в НАП, независимо дали те назначават на постоянен трудов или не. Ако не го направиш в срок от 6 месеца, глобата е 1000 лв!!! По всяко едно време можеш да си тръгнеш щом си на граждански. Като цяло можеш и на трудовия, защото си с 6 месеца изпитателен срок. Писала съм коментар за работата в склада. В момента търсят хора, защото махнаха зимата ОСЕМ ОТ НАС...ще работите 1 сед на граждански, ще ви предложат трудов договор, ест ще приемете, а после ще ви махнат като стане септември и намалее работата. ТОВА Е ПРАКТИКАТА ИМ! Всеки да си преценява, но виждате как постоянно качват обяви, има защо. (Работила съм само в склада, но знам ужасни неща и от продавачките). Колкото до Яна Паунова, тя е пишман психоложка и това е :D