София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

Един въпрос към г-н Пешо от предходния коментар. Защо след като е била толкова гадна и опасна работата в леярната, а и ръководителите са били гадняри сте останали 35 години в тази фирма?
Аз също съм бивш служител, не от леярната, а от цех 300 и лично за себеси съм доволен от работата си там. Напуснах поради лични причини, а не заради някакви проблеми.
Ако някой иска да кандидатства за работа в тази компания, нека да има предвид, че работата не е най-леката, най-чистата, но като работодател са точни и сигурни. Колкото повече работиш, толкова повече си ценен и възнаграден. Мисля че навсякъде е така.

Като чета написаното за тази фирма стигам до убеждението ,че в тази фирма нищо не се е променило за доста години.Аз там работих около 35 години и съм сменил много началници но такива като гърците не е имало.Там разбрах колко долен може да бъде човек.Като се започне от Марио и се стигне до по малките началници от него.Там не се полагат никакви грижи за работниците като че ли това не са хора.Ще разкажа само един случай:В леярната има един газгенератор който произвежда СО за производството.В инструкцията за безопасна работа с газгенератора пишеше че този газ е опасен за здравето на работниците, че убива червените кръвни телца в кръвта и че за отровените с него изхода е необратим и летален.Пишеше още в помещението на газгенератора да се влиза само с кислороден апарат. Обикновения противогаз не върши работа защото газа преминава свободно през дихателя.На нас такива предпазни средства не ни бяха осигурени а ни задължаваха да влизаме там без нищо.След като започнахме да негодуваме проблема беше решен-изчезна инструкцията и повече никой не я видя.За гърците е ясно-те са дошли тук за да печелят пари но за българите това е престъпление.Имаше там един Ангелов бяха го домъкнали от Гърция заедно с Марио.Тези двамата уволняваха дисциплинарно всеки който се опита да си потърси правата по КТ.А пък велектроотдела имаше един Иван Нанчев.На този гъзолизец езика му се влачеше по земята толкова бяха долни тези и не само те.Няма да пиша повече защото като си помисля за тези помияри ми прилошава.

Кандидатствах за "Машинен оператор" по обява в Jobs.bg след няколко дни ми се обадиха и ме повикаха на интервю. Посрещна ни млад и любезен господин ,обясни ни важни неща ,като размерът на заплатата и прочие. След това ни поканиха в друга стая, където стояха 3 или 4 технически ръководителя. В общи линии нищо ,кой знае какво не ме разпитваха ,в края ми дадоха една ролетка и ми казаха "покажи колко са 1110мм. Справих се с задачата (явно има и такива ,които не успяват). Казаха ми "Ще те вземем" и в общи линии така приключи интервюто. Пратиха ме да си вадя документи. След седмица ме привикаха да подпиша договор и директно ,дадоха ми служебни дрехи ,каска ,обувки ,тапи за уши ,ключ за шкаф в съблекалнята ,карта за пропуск и право в цеха. Чак тогава разбрах ,че няма да съм никакъв "машинен оператор" ,а ще опаковам медни ролки. Работата е: с кран се поставят на палета ,прикрепят се с едни ленти ,омотават се с найлон и това по цял ден. Ако те видят ,че си седнал да починеш за 5 мин. може да те навикат ,но най-потресаващото бе, че колегите ми почти всички бяха цигани и то от простите. Звукът в цеховете е ужасен ,не можеш да си чуеш мислите ,дори с тапи за уши ,а въздухът е замърсен и дават айран безплатно ,за намаляване на вредните токсини ,които се вдишват. Работата категорично уврежда здравето. За заплащането ми казаха ,че в началото започва от 800лв ,можело да се стигне и до 1000 на месец. Да може ,защото вместо да работиш 8 часа ,както е договорено ,поради липса на работници се налага да работиш 12 ,а почивка 1 ден на 2 седмици. Работата е доста опасна ,колегите обсъждаха скорошен тежък инцидент с някакво момче ,което си разцепило крака ,как имало кръв из целия цех. Реално обстановката в цеховете не е никак розова ,тотални дебили-цигани се разкарват с мотокари ,над главата ти постоянно минават 7-8 тонни ролки мед ,и ако не дай си боже нещо се обърка ,каската и армираните обувки по никакъв начин няма да ти помогнат! Това че въздухът там е силно замърсен и се тровите ежедневно е едно на ръка.
Аз лично нямах представа ,в какво се забърквам. Още първия ден си вдигнах чукалата и повече не стъпих там. Изобщо не ви препоръчвам да започвате на това място. Парите не отговарят на натоварването ,пък още по-лошото е ,че ви се руши здравето.И 3000лв заплата да даваха ,едва ли бих останал на това ужасно място. Пък за разхождащите се чисто голи чичаци из съблекалнята изобщо да не започвам да разправям. Противно място ,тежка работа ,противни колеги и мизерна заплата. Не се изненадвайте ,че в Jobs.bg постоянно има обяви за работа в тази дупка Sofia Med ,там нормален човек с акъла си няма да се задържи!

Здравейте, искам да попитам операторите на машини на смени по 8 или по 12 часа работят и какво е заплащането за тази позиция (нето) ?

Какво да ви кажа, според мен фирмата е ОК. Да металургията е по-мръсна, по- шумна и като цяло по- неприятна от другите сектори, но при все че знаеш с какво се захващаш не би следвало да е проблем. Компанията е сигурна, плаща се винаги навреме (малко или много), всичко ти върви стаж, клас, осигуровки. Не е най-доброто място за работа, но според мен прави повече за служителите от колкото масата други работодатели. Даже още имат безплатните детски лагери по морето за деца на служители. Колко компании още поддържат тази отживяла традиция? А че младите не се задържат е вярно, просто не им се работи физически труд, не е заради друго, а и като си на смяна няма време за барове.

Това е моето мнение.

"Най-отгоре е - Делянис , ПапаДимитриу , Г. Расолков , Златомир, Коста, Марио , - - "
Или както е казал вожда - Аз съм прост и вие сте прости. Затова се разбираме! Затова ще ви и стрижем като овци!

Гледам и не вярвам , Р. Минев , В. Нотев чехъла , З,Кючуков чехъла , те са мижави пионки , какво да ви кажа , избиват комплекси ама здраво - Малки провинциалисти - какво да споделя-
1- Бонус след 2 месец - ако си гъзолизец
2- Сватба - да дават пари.
3. Деца - да дават - на мен не са ми давали но знам че дават и колеги са се хвалили.
4-маслини дават
6-Зехтин дават
7 - Позициите са малко трудни - ако си на опаковката зависи колко работа ще ти оставят колегите-
8- Всеки гледа да те натопи ако не се пазиш гориш като факла в мина от бобов дол
9- Трабопрофилното производство е ужасно тежко-
10- Леарната още по - мръсно мръсно и тежко-
11- Валцово - ако си оператор на кран - лошо те са 3та възраст дами на по 64 години.
12- ако си началник - НЕ не си просто се водиш такъв и по теб ще викат за всичко-
13- ако си оператор на машина - ОК - добре ама коя машина - байца - или на 2 ра линия робертсон 2 -
или на дуо тейншън или на дуо 850 или на пеща - на всякъде е тежко и трудно - масово напускат - от всички машини - хора на по 19-22 идват и си тръгват - няма преспектива няма развитие - ако си връзкар ок , ама до някъде ама до някъде-
Заплата -600 - или 620 стартово - плюс екстра бонус 100-150- или 200 - , ако си траеш и се дупиш на костас- ок ама иначе не.
Извънреден се плаща както на всякъде - събота 150- процента -неделя 200 -и официални празници.
Началници много - повече от работниците -

kato vi marzi i samo mrankate normalno da nevzimate pari i az rabotq v tazi firma i znam kakvi marzelivci ima mranka6ti samo za pari a ne6tat da rabotqt

И аз кандидатствах там за работа преди половин месец. Oбявата се появи отново след 20-на дни. За обстановката там, заплащането и отношението се допитайте до някой работил/работещ там.

Има отворени позиции за електротехник. Интересуват ме условията и заплащането за тази позиция, отношенията в отдела и нивото на колегиалност. Благодаря.