Ми-12 ООД /img/frontend/nomap.png"

Искам само да дам един съвет на евентуално изкушилите се да почнат работа като дизайнери в тази фирма да НЕ го правят. Вярно просторно офисче, за малкото повече от седмица, която изкарах там отношението беше нормално и по-скоро приятелско,но:
-липсва им всякаква организация
-не могат да взимат решения и да обясняват какво се изисква
-в крайна сметка въпреки големите приказки всичко се върти около това което е правено преди
-не очаквайте никаква самостоятелност, ще трябва да чакате да ви се възложи задачата и това естествено ще е в последния момент малко преди печат
-това са хора които не могат да разберат че не може хем продуктите на снимките им да са големи, хем да са спазени пропорциите между отделните продукти, хем на същото пространство да са разположени по-вече от показания за модел вариант, където снимките са големи
-те търсят уж дизайнер ама се оказва че той трябва и да е художник, да се занимава и с предпечат, да им поддържа страницата, да им прави рекамните спотове и т.н., по-нататък ще ви се наложи да подготвяте печатни форми и да подготвяте проекти за флексопечат и ако нещо се обърка в печатницата ще изкарат виновни вас
-не се спазва работно време, празници
-не бяха коректни с мен и не ми заплатиха заработеното макар и за една седмица
НЕКА ИМЕНАТА НА ВСИЧКИ МОШЕННИЦИ ДА ЛЪСНАТ ТУКА ТА ВСЕКИ ДА ГИ ЗНАЕ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАТ И ДА НЕ МОГАТ ДА СИ НАМЕРЯТ СЛУЖИТЕЛИ. ТАКА ИМ СЕ ПАДА.

A в администрацията как стоят нещата?

Фирмата държи супермаркети"Макао" в гр. Варна.Работих в един от тях за кратко(за щастие), но това което ми направи неприятно впечатление беше, че изискват прекалено много от служителите си, нечовешки много, имам в предвид като условия, вътрешни правила и физически труд..Работното време е под всякаква критика: 6 дни в седмицата,уж по 6 часа и половина(с 10 мин. обедна почивка), след което- почивен ден, който обаче не мислете, че получавате тутакси така даром! Не, този ден си го отработвате,както подобава, като следващият ден, в който сте на работа работите 13 часа(т.е.двоен работен ден, заради почивния), но това не е всичко, имате само 1ч.обедна почивка, която не вие избирате кога да бъде, а може да си я използвате по тяхна преценка, дори и да е 2 часа след идването ви.Е, добрата новина е, че поне ще се вталите поради липсата на възможност да обядвате и ако това е едно от желанията ви, може би си струва да опитате.Заплатата е направо ниска, имайки в предвид обстоятелствата, при които се трудите.Варира от 400 до 450- според длъжността, но това беше по времето, когато работих там.Сега чувам от настоящи служители, че е доста по - ниска.Разбира се има и много заплашителни глоби, които тегнат над вас, докато сте на работа, до толкова, че всяко ваше действие е притиснато от евентуално орязване на заплатата на края на месеца.А когато отидете на интервю всичко изглежда много обещаващо, дори възнаграждението се представя с 30-тина лева отгоре.А по договор се назначавате на 8 часов работен ден, естествено на заплата далеч по - ниска от реалната.Ами това е.Аз направих грешката да поработя там и да се сдобия с горчивия си опит, който пък може да помогне поне на някой от вас да се предпазят от поредното разочарование.А на тези от вас, които вече са се хванали на хорото-успех!