Хостуей България ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Цариградско Шосе 115Г, бизнес сграда Мегапарк, етаж 12&markers=София,Цариградско Шосе 115Г, бизнес сграда Мегапарк, етаж 12

Хостуей България ЕАД

Напълно съгласен съм с предходния коментар.

Заплатата е ниска,работи се само нощни смени и се държат с вас като с боклуци.Супервайзерите и мениджърите са курви с лабилна психика,
зализани гейчета с опашчици, недорасли кретени дето си играят на рицарчета и т.н.

Това е един голям цирк...

Изобщо не се замисляйте, ако видите тяхна обява просто я подминете!

Ако ти се работи в мизерия и сред мизерници, заповядай.
Обаче ако не желаеш, продължи напред.

Реших да напиша това ревю в случай че се чудите дали да започнете работа в Хостуей. От известно време не съм в компанията, но работех там повече от година, което се надявам да даде известна кредибилност на това което ще напиша.

Хостуей е идеалната компания за всеки който иска да навлезе в сферана на tech/customer support. Всичко от което се нуждаете за да започнете там е средно/добро ниво на Английски език и логическо мислене. Не трябва да се притеснявате много за техническите си знания, тъй като повечето неща с които ще работите са доста базови и се покриват по време на трейнинга. В случай че трейнинга не е достатъчен, имате няколко месеца да осъвършенствате материала.

Като цяло работата е приятна и броя на обажданията е сравнително нискък в сравнение с други подобни компании. Горе-долу зле е само когато някоя услуга е паднала, което се случа горе долу рядко (веднъж-два пъти месечно.)

Лошото е, че това е една от компаниятите в които йерархията не е базирана на компетентност, а на това колко си симпатичен на мениджмътна.

Видях предишни коментари в които хора казват, че може много да се развиеш в тази компания, но това не е така. Гениални хора от QA са решили да следват примера на един велик индивид и да издълбаят на PDF 10 правила които всеки трябва да следва. Забавното е че няма добре или зле, просто следваш правилата или не.

Общо взето на никой от супервайзорите ти не му пука особено за личното ти развитие докато хората от QA са доволни. Може да нямаш почти никакви знания към дадена технология или да си свръх зле от към soft skills и никой няма да се опита да ти помогне.

Ако ви трябва работа и нямате против да работите в корпоративен кол център кандидатствайте, няма да съжалявате.

Както е твърди колегата написал предходния коментар
- не се надявайте на отношение в тази фирма.

Докато сте в изпитателен срок ще се отнасят с вас като с някакви рецидивисти ще ви напомнят всеки божи ден че сте в изпитателен срок и че можете да изхвърчите на момента и това ще ви се натяква без дори да сте се издънили по някакъв начин.

И ще бъде така не само докато сте в тъпия изпитателен срок или както те му казват - "Пробация", а и след това.

Не смятам че човек който работи само нощни смени и разговаря с ретардираните им клиенти по цяла нощ е редно да получава такова жалко заплащане, пък и отгоре на всичко такова отношение.

Гадното отношение ще забележите още на самото интервю, гарантирам ви.

Като цяло фирмата си има доста проблеми но е добро място като за първа работа. Ако говорите Английски ще ви вземат и ще може да научите много. Бързо се стига една граница на развитие и това е момента да потърсите нещо друго.

Като цяло не очаквайте някакво отношение в тази фирма. Лесно се заменят хората и работата може да се върши от всеки. Потока е постоянен но ако си вършите работата може да откарате с години стига да ви се занимава с това.

Търпят се всякакви олигофрени като им отне 1.4г. да уволнят един от най-големите паразити в офиса. Други продължават да си седят.

Не очаквайте бонуси, привилегии или каквито и да е други положителни неща. Бонусите ако са повече от 50лв на година си е направо чудо, ако изобщо ви ги изплатят.

Почти навсякъде ще ти плащат повече или в най-лошия случай същите пари. Единствения + е, че има моменти когато е спокойно. За сметка на това нещо постоянно е счупено и винаги се правят нови миграции и работата се увеличава, естествено без да се пипат парите.

Увеличението на заплатата на годишна база е около 3-5% тоест колкото си взимаш, толкова. Да не се заблуждавате като ви говорят глупости за yearly evaluation. Ако преминете в по-секси екипа ще си докарате едно до 300лв отгоре.

Най-хубавото нещо са колегите. Въпреки големия поток винаги има поне няколко свестни момчета, обстановката е забавна и може да си прекарате страхотно. Всички са много разбрани, все пак работиш(клиентите) 99% с пълни олигофрени, та няма да ти се сърдят, че и ти си такъв.

Има доста самозабравили се младежи но това е навсякъде. Според мен лично си струва да опитате, въпреки многото минуси като за първа/втора работа в тази сфера става и ако се сработите с колектива времето ви ще мине много бързо и приятно.

60К 2!

Същия долнопробен кол-център с разликата че вместо с гадни Англичани трябва да говорите
с ретардирани, изкуфели Американци между 60-100 годишна възраст.

Заплатите са също толкова ниски а отношението към служителите същто толкова отвратително, плюс това се работи само на късни смени.

Здравейте, Хостуей е една прекрасна филма с изключителни хора. Препоръчвам ги с две ръце! Екипът е страхотен и винаги те подкрепят, помагат и обясняват. Ако искаш да научиш нещо- винаги имаш възможността. Работната среда е спокойна. Клиентите са нахални точно както на всякъде. Има възможност за развитие. Текучеството е голямо просто, защото да вземеш някои без опит и знания и да го обучиш се изисква време и търпение. Много коректни са за отпуски, почивки, заплати и т.н.
Не се чуди а пускай CV. :)

2958лв нето. Това е за длъжност санитар.

Искам да знам колко точно е нетната заплата?

Интересувам се от позицията Customer service representative. Бих искал да разбера на какви смени се работи и колко обаждания на ден, горе-долу мога да очаквам.