КОРЕКТ - КОНСУЛТ БЪЛГАРИЯ /img/frontend/nomap.png"

КОРЕКТ - КОНСУЛТ БЪЛГАРИЯ

Напълно подкрепям дотук мненията. Бях на интервю за работа при тях, което се състоеше в 1-часов компютърен тест и лично интервю с госпожа, която не благоволи да се представи.Отношението беше меко казано арогантно и подигравателно (имаше и др.кандидати с мен-даже разплакани) от въпросната, която нито каза името си нито длъжността си. Като цяло обстановката в офиса беше тягостна, г-жата крещеше, хилеше се и се подиграваше на служителките и кандидатите за работа, въпросите и бяха от сорта на дали бихте лъгали хората по телефона(т.е.търсещите работа),ще стоите ли в извънработно време да работите(естеств.за заплащане не се каза и дума),ще работите ли за мн.ниско заплащане по време на изпитателният срок, плюс куп безумни въпроси и намеци че съм едва ли не малоумна и т.н. Просто бягайте далеч от тази фирмичка!

Напълно подкрепям мненията по-долу! Добре, че успях да се размина само с един телефонен разговор, който ми беше напълно достатъчен, за да ми даде оценка на тази фирма. Госпожата с която разговарях щеше да ме набие още малко по телефона.
А на другарката, която се е представила по-долу за служител на фирмата и я възхвалява и коментира как сами сме си били виновни, бих споделил: Научете се първо вие да бъдете по-позитивни особено към хората, които се обръщат към вас. Определено на младите хора им е омръзнало да се борят и да бъдат шантажирани от такива като вас. Затова все повече млади хора се борят да работят за международни компании, защото там средата е наистина позитивна, работи се с лекота /макар и по 12 часа на ден понякога/, но никой не се оплаква, защото хората оценят отношението към тях.
И не се оплаквайте, когато бизнеса не ви върви. Не ви е виновна нито кризата, нито липсата на кадри. Кадри има много, но работят за квалифицирани компании. Виновни сте си само вие, защото както гласи старата поговорка: "От цървула, трандафор не става".
Вземете отворете една сергия на пазара за зарзават, защото поведението ви отговаря точно за амбулантна търговия.

Днес бях на интервю във въпросната фирма, което продължи точно 8 минути. Такова абсурдно и арогантно поведение от страна на интервюиращата досега не бях срещал. Изобщо не счете за нужно да се представи, тонът и беше такъв, сякаш ми е шеф, а аз съм сгафил служител. Прекъсването на интервюирания и хвърлянето на твърдения/обвинения не ги има за нищо тази госпожа. В крайна сметка реших да не си губя повече времето и напуснах интервюто. Трудно ми е да си обясня как може да съществува подобна фирма...

Аз също не мога да се сдържа да не споделя впечатлението си от тези "професионалистки". Разбирам, че фрмата има дългогодишна история при това с негативни коментари... Поздравления на целия екип за положените усилия!!! Когато чета по-долу писалите, разбирам че при всички "интервютата" протичат по един и същи начин, с една и също озлобление и агресия. Явно този техен характерен арогантен стил на работа е с утвърдена практика. Уважаеми дами, защо не престанете да се мъчите с тази работа, явно не е за вас? Намерете друг начин да изливате Вашето недоволство от живота и да избивате явно доста измъчващите ви комплекси.
Надявам се, че с този мой пост ще допринеса да популяризирам още по-горещо вашата "реклама" и дано съм успяла да предотвратя да се държите по този меко казано непрофесионален начин и с други хора, които се надяват, че може да им помогнете.

Здравейте, и аз искам да изкажа недоволството си от въпросната фирма. Явно въпросите, които се задават са едни и същи за всички кандидати за работа, защото аз получих същите въпроси от типа на какво работя роидтелите ви, семейна ли сте, какво разбирате под бизнес облекло Служителката  беше ужасно недружелюбна и накрая ми каза,че чрез тези въпроси искала просто да разбере в каква среда съм била възпитавана. Направих един екселски тест на компютъра- справих се отчасти( за това не казвам нищо, ), но почти никаква информация не ми се даде за фирмата. Преди мен имаше друго момиче, на което едва ли не се развикаха за какво е дошла и че нямали сметка да я обучават. Мисля, че има и по- културен начин да кажеш на някого, че не е подходящ за дадена позиция. Не си губете времето с тази фирма.

Здравейте! Вчера се явих на интервю във въпросната фирма и останах много разочарована от интервюиращата дама,която така и не  благоволи да се представи! Не си заслужава да си губите времето във тази измислена фирмица! Интервюто ми протече половин час в който ми бяха задавани напълно налудничеви въпроси от рода на това какво работят родителите ми .., възнамеряваме ли със мъжа ми скоро да имаме деца ... и др.! Извинете, но не разбирам, какво я засяга моя личен живот! На всеки отговор даден от мен,който явно че не и изнасяше ми повдигаше вежди. Направи ми впечатление, че въпросната г-жа започна да ми говори за бизнес етикета, как трябва да се обличам за длъжността която кандидатствам, а в случая се питам дали въобще тя е наясно с него - посрещаща ме с раздърпания си пуловер? В крайна сметка трябваше да направя някакъв комп. тест с който явно, че не се справих напълно, след което имаше отново някакви физиономии от нейна страна и буквално си ме "изгони".  Отношението и държанието и бяхае напълно НЕкоректни. Съжалявам за загубеното време и не си заслужава да се занимавате с тази фирма!

Поканиха ме на интервю при тях.Интервюто трая около час и половина,като през това време направиха и езиков тест.В офиса им осезаемо се усеща тягостна обстановка,а служителите им изглеждат изплашени.Помолих една служителка да копира документ,който носех и тя ми каза,че им е забранено копирането и да отида до съседна пряка улица в която има копирни услуги.Това прави много лошо впечатление!Когато се занимаваш със сериозен бизнес цениш своето време и времето на тези с които работиш и е абсурдно да караш някой да тича из улиците да копира лист хартия.Като приключи интервюто ми казах,че независимо дали резултата от него е негативен или не ще ми се обадят до края на текущата седмица.Това така и не се случи.Мнението ми е,че трябва да си променят името от "Корект Консулт" на "НЕкорект Консулт".Препоръчвам на Г-жа Дамянова,която  в качеството си на управител претенциозно е записала под името на фирмата си "консултантска агенция за управление на човешките ресурси" да вземе да си прочете договора,който дава да подписват кандидатите за работа и преди всичко да провери в българския тълковен речник етимологията и значението на думите-коректен и коректност.

Работя във фирмата от много години. И то работя по много часове точно поради факта, че непрекъснато срещам негативни кандидати за работа, на които се опитвам да помогна /ако изобщо дойдат на уговорената среща :( /.

Всъщност съм изненадана, че има толкова малко негативни мнения за начина ни на работа като HR агенция. Очаквах нещо по-лошо.

Всички Вие, които така подхождате по български /все някой друг е виновен за нашия неуспех/, защо не приемете предложението ми да ни дойдете един ден на гости? После можете пак да пишете за нас.

Иначе условията на работа са нормални за български условия, заплащането не е кой знае какво, но удовлетворението е невероятно. Имаме много успели хора, назначени чрез нас! КОито в момента работят вече в държавата на фирмата майка

Ако бяхте работили повече върху себе си, нямаше да пишете тук!

Всички получаваме това, за което се борим, и това, за което мечтаем. Важното е да вярваме, че ще го постигнем.

Дано да съм Ви помогнала на всички Вие, които сте недоволни от работодателите си.

Добре е да сте по-позитивни, така ще постигнете повече. И нищо лошо ако решите да отидете на друго работно място. Важното е да бъдете щастливи.

Абсолютни ....... са служителките там. Представят ти някоя фирма като най великата,но не ти казват коя е. А когато рабереш, се оказва че това е някоя изпаднала фирма, която не може да си намери хора, защото плаща малко или нередовно, и не може да си намери служители без посредници

Страшна фирма за подбор на кадри!
Явно е много добре финансово, щом като си нямат пари и за 2 листа хартия.След като си им изпратил документи за кандидатстване те карат и да им ги предоставиш и на хартиен носител. А пък отношението им към теб е ужасно!
Не се надявайте да ви помогнат! По - скоро ще ви е яд, че сте им повярвали и сте си изгубили времето!
Не ходете при тях!