Атом Солюшънс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Атом Солюшънс ЕООД

Дребна фирмица която осигурява на минимална работна заплата. Не ви я препоръчвам

Аз не съм работила в Атом и случайно попаднах на тази страница и просто се почувствах задължена да напиша нещо. Преди 4 месеца бях клиент на фирмата и останах изключително доволна от всичко, което Атом направиха за мен.
Бяха много професионални, направиха ми чудесен план на проекта, комуникацията беше перфектна и ме информираха постоянно как м исе развива проекта. Винаги бяха насреща и спазиха срока до деня (даже аз малко се забавих накрая). Направи ми особено впечатление, колко си разбираха от работата и как мениджъра гледаше от моята гледна точка на проекта ми, като бизнес, а не просто, като един сайт който трябва да направят. И дизайна и функционалността на сайта ми се получиха супер.
Благодаря на екипа ви.

Странна работа... Всички мнения до сега са написани в 1 ден :))) и едно на следващия. Аз до сега от шефа и отношението във фирмата не мога да се оплача - всеки месец заплатата е точно на 1-ви, дават се бонуси винаги, когато си работил повече (което не мога да кажа за много други фирми). Лично съм молил за нещо, като заем от шефа и веднага ми е бил отпускан и удържан от заплатата за по 3-4 месеца, което си е доста удобно и малко работодатели биха го направили.
Досещам се кои са горните хора и до колкото помня 2-ма от тях идваха на работа към 11:00 или 12:00, толелираха се, но понякога се налагаше да осатват до 21:00 вечерта за да си наваксат (това не е overtime?), но други по нагли си тръгваха и в 17:00-18:00. Други изчезваха посредата на важни проекти без да ги интересуват последствията за фирмата (но си взимаха пари преди това)...
Шефа е супер разбран и добър човек и почти никога не отказва молба от служителите. Струва ми се, че доста добре знае ка кда прави бизнес.
Ама българина все гледа в чуждата паница и завижда за всичко и на всеки. Смятам, че това тук са пълни клевети и преди човек сам да се убеди в нещо няма как да знае. Злобата наделява в повечето хора и могат да си пишат каквото и където искат ;)

Бих искал и аз да изкажа мнението си относно работата си в тази фирма.
Работих доста време, като бях силно амбициран в самото начало.Но за съжеление това не беше за дълго време. Работната среда, ако въобще може да се нарече работна среда, тъй като през цялото това време се чуствах, като човека фирма. Налагаше се да правя абсолютно всичко, неща за който въобще не се плащаше. Работи се до късно за да могат да се спазят не реалните срокове, който бяха давани за проектите. Изключително често се правеха промени по средата на работата, но тези промени не се отразяваха на крайният срок, цената. Налагаше се да се комуникира директно с клиента, естествено цялото разучарование на клиента за не свършената работа се налагаше да се поема от мен или от колегите ми. А когато се налагаше да се вземат някакви решения който късаят развитието на проекта, мениджерът или го нямаше, или оставяше на мен или някой друг да вземе решението..

Често качеството на крайният продукт беше изключително ниско и това не бе вина на екипа, който работеше над проекта, а заради липсата на каквито и да е метадологии или процеси, който да гарантират някакво качество.Пълна липса на всякакви мениджърски подхвари за управление на проектите. През цялото време докато аз бях на длъжност, не бе направен нито един проджект план, нито една гант диаграма. Нямаше нито един спазен срок спрямо клиент.Закъсненията бяха между 2 седмици и няколко месеца.

Относно самата работа, нямаше никакво развитие.Не се използваха никакви модерни платформи, а идей и подходи останали от предишни служители. Предимно се преправяха стари неща, за да се замажат очите на клиента. Няма и място за кариера в такава фирма. Защото на позицията която започнеш, на нея и напускаш. Няма нива в работата, над теб седи само мениджъра.
Относно отношението спрямо служителите те е изключително пренебрежително. Заплатите се даваха на произволна дата и разбира се всеки път когато тя ти се даваше, то ти се напомняше колко щедра е тя. А реално заплатата е доста ниска сръвнение с други фирми с този размер на територията в София. Относно някакви фирмени придобивки като фалчери за храна, отстъпки във различни фериги, фирми. Такива неща напълно липсват, налага се да работиш и събота и неделя понякога но това по никакъв начин не се отразява на заплатата ти. За отпуски и почивки и дума не може да става.
Естествено за да се покрият много проекти, често се наемат хора който не се компетентни, работят няколко дни и си заминават без каквито и да е предупреждения. Следствие на това въвличат всички останли в големият филм. Налага се да се покрива и тяхната работа, като допълнително към това да се свърши и рабоата над която трябва да си работиш.
Като цяло мнението ми е много негативно към самата фирма.

Работих във Atom Solutions от юни 2008 до април 2009, когато собственикът на фирмата реши да уволни дизайнер и двама програмисти - с други думи цялата си фирма общо взето. Не ми плати последната заплата - т.е плати ми минимална, както е по договор, а едни 1 250 лв си му останаха.. как да кажа.. негативна Карма.
Като project manager собственикът на фирмата е некадърен, заплатите са ниски и няма увеличения периодично, както в нормалните IT фирми. Осигуряването е на минимална заплата. Работната атмосферата не беше особено приятна. За тези 9-10 месеца сменихме 3 офиса.
Общо взето съм съгласен с написаното от другите коментиращи преди мен.

Положението в тази фирма е меко казано зле. Ниски заплати, осигуряване на минималната заплата. Никъкъв project managment даже има ситуации, в които програмист говори директно с клиента (абсурдна ситуация)! Няма потенциал за развитие, защото нищо ново не се прилага. 90% от кода е legacy и просто се преправя колкото да работи.

Относно тази фирма мнението ми е крайно негативно. Работил съм там в продължение на една година. Няма никаква организация във фирмата. Работи се и извън работно време което не се заплаща или ако се заплаща (което се случва много рядко) е на ръба на минимума. Осигуровките са на минималната работна заплата. А и самото заплащане като цяло е ниско. Шефа на фирмата е некомпетентен по каквито и да е било технически въпроси, за него винаги всичко е лесно и може да стане за 5 минути. Взимат се проекти с безумни срокове които не могат да се изпълнят.
Много неприятно усещане също така създава и когато в петък, ранния следобяд шефа на фирмата просто си зареже екипа и отива на фитнес. Или когато се работи след работно време а той изграе игри и то с пуснат звук на максимум, така че прилично да те разсейва.
Ако се замисляте за работа freelance с него също не се захващайте. Парите винаги са малко, след приключване на проекта и 3 месеца да са минали след това ако трябва да се направи нещо пак вас ви търси и очаква да го направите за без пари, без значение колко време в действителност ще ви отнеме. Няма да коментирам и факта че много често по средата на работата изникват и нови функционалности които изобщо не са обсъждани в началото, а крайната цена не подлежи на коментар.

НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ С ТОЗИ ЧОВЕК ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!

Бавене на заплати, липса на елементарен management, постоянна смяна на работниците поради ниско заплащане, измамни обяви в jobs.bg (особено за заплата и бонуси), липса на уважение към труда на работниците. Това са само част от нещата, които ще изпитате, ако попаднете в Atom Solutions.
НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА КАНДИДАТСТВАТЕ ПО ОБЯВА В ТАЗИ ФИРМА!