Фокус Търговска Компания оод /img/frontend/nomap.png"

Фокус Търговска Компания оод

Поредната фирма от сивата икономика. На интервюто ти разтяган локуми, как ще ти плащат от 2000лв първия месец докато се обучаваш и след това заплатата ще расте, като те осигуроват на минимална заплата. Обявата за работа е с обявена заплата от 2500лв до 3000лв. Отиваш първия ден и управителката започва пазарлък как в момента нямало много работа и затова да те назначат на 4ч. Работиш 2 дни на 8 часа, вечерта в 20ч ти пращат съобщение във вайбър на другия ден да отидеш в 11часа на работа и в 15ч.ти казват да си тръгваш, защото няма повече доставчици. Общо взето не знаеш, с какво работно време си, налагаше се да си тръгвам и в 19ч и така те разиграват докато издържиш. На края на месеца шефката Тони, привиква всеки служител да му даде заплата, аз получих 1200 лева, при уговорка 2000, с увещанието, че следващия месец ще получа обещаните 2000лв. Хора не се хващайте на такива уговорки. Да вината е изцяло моя, че повярвах на лъжите и манипулаците на шефката Тони и сестра и Диди. Аз издържах 1месец, но от другите колеги разбрах, че постоянно има текучество, явно практиката им е да лъжат хората и кой колкото издържи да им работи за без пари, след това ще дойде следващия излъган.

Какво кара един бивш служител да се регистрира в сайта и да дава разпалени положителни оценки?
За негативните в следствие на конкретна ситуация също, как може човек да се довери на настървеността на писалия под афект, без да се знае целия казуш и двете гледни точки....
Не съм бил служител на фирмата, но познавам такива, чиито мнения не съвпадат помежду си.

Доволна съм от фирмата. Работих няколко години.Точни и коректни работодатели. Колективът е добър. Заплащането е навреме и е винаги в уговорения срок. Отпуската е 20 работни дни за цялата година. Супер е че мога да взема две седмици през лятото. Радвам се, че работих за тези хора. Научих нови и полезни неща. Сега работя по специалността си, в друга сфера.

Абсолютни лъжци.Не се спазва кодекса на труда. Работи се в лоши условия. Освен служебните ти ангажименти ти възлагат и други, които не влизат в трудовата характеристика. Заплащането и отпуските също не са актуални на това, което обявяват.

По-големи смешници няма.Не се спазва кодекса на труда,пълна некомпетентност на управителите-мизерни пари и никаква сигурност,бачкаш по цял ден за нищо-направо ужас.Не препоръчвам на никой да опитва.

Мога да добавя,че отпуската,уж платената е 2 седмици за годината и се заплаща към 100-150лв.т.е към мин.работна заплата.И второ има отдръжки за изтекли срокове на годност на стоки и за какво ли още не.Радвам се,че си тръгнах от тази измислена фирма.

И такаааа.Чудя се и се изумявам как досега никой не е писал за тая "фирма".Ето : кандидатствайте си,ще ви канят на интервю,евнтуално,ще ви разтегат локуми и няма да ви се обадят,това е в добрия случай...Ако започнете работа първо ще работите 1-2 дни и след това не работите.Ако почнете (което ще е чудо) знайте следното:в тая фирма заплатите растат надолу.Фирмата се намира до Руски Пмаметник.Тъсят се само млади хора,дето не си знаят правата.Успех...