Стойчев и Синове ООД /img/frontend/nomap.png"

Стойчев и Синове ООД

Искам да попитам дали някои е бил там и какво му е мнението

Аз съм бивш служител в тази прословута фирма.Работих като т.нар. "управител" в магазина на "Цар Симеон".Всичко, което е казано до тук от другите е напълно вярно и няма какво да коментирам, но най-гадното беше, че ме освободиха от работа, защото им казах, че съм бременна.Така извъртяха нещата, че се опитаха да ме накарат да се чувстжам виновна от това.

Това е една от най-измамните и некоректни фирми в България. Условията за работа са много добри, но само НА ДУМИ. Работих известно време за Стойчев и синове ООД и много съжалявам. В началото обещаваха, че ще имам 2 почивни дни, 400 лв твърдо възнаграждение + пълни осигуровки, дпълнително възнаграждение 5% от оборота за месеца, ако се достигне месечния таргет. Първо работих една седмица на пробен период. В началото ми бяха казали, че ще видят един - два дни как работя и ще преценят дали ще ме вземат на работа. През тази една седмица няколко човека се изредиха да ме наблюдават как работя и поне 3-4 пъти ми беше казано че от следващия ден съм официално на работа, а продължаваха да викат други хора на интервю и пробен период. Започнах работа официално на 1во число от месеца, а си получих договора след 15 дни с дата 7ми. Когато го направих на въпрос ми беше обяснено, че това е грешка и ще се поправи, да не се притеснявам за тези дни - ще ми ги платят. Работих по 11-12 часа на ден, в началото без почивен ден, после с 2 почивни дни, но имаше и седмици, в които почивах по 1 ден. Работих на студено много дълго време, без климатик, тъй като се развали и на никого от шефовете не му пукаше за нас. Клиентите не искаха да влизат в пробната дори, какво остава да си купят нещо. Много от клиентите бяха недоволни от цените и условията в магазина и са споделяли с нас. Но за шефовете винаги ние бяхме виновни за това, че няма продажби. Някой от тях всеки ден звънеше по няколко пъти да разбере как е оборота и кой колко оборот е направил от персонала, което беше изнервящо. Освен това ни принуждаваха да стоим на една педя разстояние от клиентите и много от тях са си тръгвали по тази причина. Ако не стоим до тях звъняха на управителя да ни казва да се доближаваме до тях. Според мен всеки човек си има лично пространство и това не е правилно. Освен това според фиктивния график и договора трябваше да работим на смени по 8 часа, което никога не се е случвало, ако излезеш да си купиш нещо за обяд трябва да си максимално бърз, за да не ти се карат. Почивните дни по графика никога не са се спазвали, те се определяха по телефона от шефовете вечер. Първа заплата се получава в края на втория месец евентуално. Бавили са ми заплатата с повече от една седмица и освен това в последствие разбираш че осигуровките ти се удържат от тези 400 лв и на практика заплата ти става 310-320лв. За тези дни, които не ми бяха включени в договора не получих нищо, предполагам се досещате защо - ГРЕШКАТА ТАКА И НЕ БЕШЕ ПОПРАВЕНА. За % от оборота стана ясно, че никой няма да получи такъв, тъй като ни определиха доста висок, недостижим месечен таргет, несъответващ на условията за продажби, стоките и техните цени. Отношението на шефовете към персонала е като към хора "втора ръка", надменно, лицемерно, неблагодарно и т.н. Като цяло съм крайно разочарована от фирмата - шефовете и цялата организация. Те искат да печелят много пари, а да не дават нищо. Не им се дават дори пари за препарат за почистване на пода, метли и дребни неща, които не са милиони. Всеки, който е работил в магазин за обувки знае, че е необходим ароматизатор, защото сутрин като влезеш в магазина и може да се одушиш от миризмата на обувки и кожа. Ние ползвахме дълго време ароматизатор за 1 лев защото беше най-евтин и пари не се харчат току-така за ГЛУПОСТИ. Дълбоко съм разочарована! Моя съвет е, ако попаднете на тази фирма БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ!!!!

Здравейте! В момента търсят хора за магазинът в Пловдив на бул. "Коматевско шосе" 72. Някой да е работил там? Моля, дайте инфо как е заплащането, плащат ли се осигуровки, подписва ли се трудов договор ... и всичко друго за което се сещате ще ми бъде от полза и не само на мен рабира се!

Отвратителни хора!!!Правят се на много големи,защото имат 5-6 магазина и 1 пропаднал хотел в който мишките се разхождат из кухнята и ресторанта,а в магазина "BIG OUTLET" по пътя за Бургас склада им е пълен с плъхове и мишки..
А щом стане време за заплати леля Ви-Мина Стойчева си хваща багажа и заминава за някъде!!
3а работното време-колкото повече,толкова повече при тях е така,ако може някой да работи по 24 часа в деноношието и 31 дена в месеца-ще бъдат доволни..
Почивен ден-едва ли!!!
Заплащане-никакво!!!
Отношение към персонала-отвратително!!!

Кандидатствах за работа там преди ден,толкова ли е зле?Казаха,че имало и процент от оборота.

Това е най гадната фирма в цяла Бтлгария НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ . ТОВА Е АДА.ако подадеш молба за напускане те заплашват че ще те уволнят и те каратт да стоиш до послеедно после не ти дават парите

Това е една фирма,която не е коректна със служителите си,Не ти дават да подпишеш трудов договор,в три дневен ден,а чак след 2 седмици с цел да спестят осигуровки,И ако напуснеш или те освободят от работа не изплащат пълното възнаграждение,Задължават те да работиш извънредно,за което също не плащат,Никакво човешко отношение към персонала,Специално за магазина в Бургас БИГ АУТЛЕТ,бъдещи служители на тази фирма помислете си добре,защото на обещания са много силни но само до там,Магазина работи вече месец и половина и неможе да се задържи персонал,Изводите оставам на вас,