ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД

Здравейте, имах честта да работя за Витте около 8 месеца. Напуснах компанията със смесени чувства. Негативите, според мен, са че няма адекватно обучение за нови служители. Има въвеждащо такова, но то е много общо. Късмет е да попаднеш на читави колеги или поне на такива, които не са заядливи. Не споря, че има много кадърни и интелигентни хора. Работата е много и няма свършване, колкото и извънредно да оставаш. Имах възможността пряко да работя с управителя, за мен той е много ерудиран човек, уважителен, нищо лошо не съм видяла от него. Не мога да кажа същото за отдел ЧР, с малки изключения, които се държат грубо както с колегите си, така и със служителите.
Иначе фирмата предлага чиста работна среда, заплащане около средното за региона. Според мен, опитайте. Нищо не губите. Може пък да ви хареса. Аз лично не бих се върнала, но това е въпрос на личен избор.

Здравейте, да споделя мнение и аз.
На онези които пишат за завода им в Чехия ще кажа само, че аз съм бил в двата от 5-те им завода в Чехия за 1 г. Във всеки от тях, и знам абсолютно всичко за тях. Факт е че взимат много добри пари, много добри само ако ги сравняваме с Българският стандарт - да добри са им заплатите. Но ако ги сравним с Чешкият стандарт, заплатите са им минимална - дори и под минималната за страната ( Пребивавъл съм в Чехия 5 години и имам наблюдения ) Имаше колеги чехи които взимаха по 9000 крони или около 650 лева което за там са мизерни пари. Като всичко зависи от това дали са изпълнявали всичко по реда си а именно:
-норма
-чисто и подредено работно място
-дали са с или без жилетка - отразителна
- дали слушат музика по време на работа
- дали ядът на непозволени места
- дали пият кафе в завода и всякакви други дребни неща. всичко това се отразяваше на крайната им/ми заплата.
Относно това че има ясни правила в завода там , неизпълнението им води до глоби от прекият ти началник - дори и до намаляне на заплащането на час ( в случай че си тотално неизпълнителен :) )
И там има стрес, и там има интриги, и там правила и глоби и ниско заплащане - всичко си зависи от човека

Относно завода в България - Русе,
Съм настоящ служител и мога да споделя следното.
Пуснах сиви и на третия ден бях поканен за интервю, след още 2 дни ми пратиха мейл, тъй като не са могли да се свържат на посоченият от мен телефон, че съм одобрен да постъпя на работа.
( самото интервю - нормално, игра на думи, въпроси и отговори. ) по никакъв начин не почуствах да са надменни или с лош интерес към мен.

Относно заплащането - ще поживеем и ще видим.

И нека обобщя:
- аз съм за това да има:
Дисциплина
Глоби
Работа в екип и прочие
Ясни правила

Хора всякакви, но все пак това са правила, и ако не си в състояние да ги изпълняваш е напълно нормално работата там да не ти харесва, и следователно да има критици.
От наблюденията ми до сега ще кажа. В собствената ни държава повечето от нас са мързеливи, хленчещи хорица оплаквайки се от работа та си. Примери колкото искате мога да дам.
Късмет на всички

Мислех да се върна в този град и да кандидатствам в тази компания.

В момента работя в такава компания на позиция " изпълнителен офис" ,но като чета мненията тука няма какво да си губя времето с непрофесионалисти.Хубава работа ама българска !

Лек ден !

Като говорите за заплащане, фирмата не е известна да дава високи заплати нито в Бг, нито извън Бг. И все пак фирмата си има и някои плюсове, които не могат да се отрекат:
- вътре е чисто и се поддържа чисто. Засега това е цех за сглобяване на детайли за автомобилната индустрия, която изисква чистота;
- в новия цех отделните екипи са в свои стаи, което предразполага към по-добра комуникация и е сравнително по-приятно;
- жените, идващи от шивашки фирми, се радват на факта, че не се налага да ходят до тоалетна в определен час;
- държи се на дисциплината - това за някои може и да е минус.

Но като всяка фирма си има и своите минуси основните от които са разположение, заплащане донякъде и стрес, зависещ от съответния ръководител (някои са пълни идиоти). Иначе шефът е пекан :)

На мен там не ми допадна нито работата, която изпълнявах, нито заплатата, но това не означава нищо. Там си има хора, които се радват и на стреса, и на позицията си. Хора всякакви.

Ми и аз ще допълня Работех 10 месеца в фирмата на мен ми харесва фирмата всеки си решава на каква длъжност иска да започне работа обаче някой хора в завода не заслужават уважение :) .
Заплатите редовно се заплащат и ваучери също на време се раздават като цяло колектива е много добър

Аз съм бивш работник на фирмата и работих доста време там,сама се чудя на себе си как издържах последните месеци .Там е пълен кошмар !Особенно някой началници ,който правят хората на луди .Последния ден имах няколко саботажа пак от началници .Няма такава фирма !Няма такова унижение!Страшни гадняри !

В предходния коментар няма нито едно твърдение, отговарящо на истината, освен че Montupet замърсява въздуха.

Здравйте
Хайде да се разпише и аз тук
обадиха ми се и на мен от Човешки ресурси
кандидатствах за Счетоводител но реших да не си губя времето с тази фирма която не спазва българското законодателство и си прави каквото си иска защото директорите знаят че в България няма закони за това идват тук да инвестират и да си наемат роби за без пари от Бюрото по труда.
Само се хвалят колко работни места откривали
откриват но не ти плащат те а държавата жабата
освен това този завод и Монтюпе са съдени за замърсяване на въздуха
Инспекцията по труда многократно е правила проверки
Завода Вите аутомотив се намира промишлената зона извън града и на около няма нищо интересно освен пустош там навремето бяха с винари цитирам
който има кола може да ходи но бензина си го плащаш друг превоз до там няма
имат техен транспорт който се движи по Бул Липник но ако сиза първа смяна сутрин трябва да ставаш в 5.00 часа зимата е не мислим при мминус ви температури и лед как ще ходи те на работа и ще к искате по спирки 6.45 часа трябва да сте на някоя спирка Найден Киров, Карфур или Кауфланд зависи къде живеете
Иначе от Човешки ресурси друга работа си нямат освен да звънят по телефоните и да разкарват напразно хората и после не ги одобряват
заплати мизерни изобщо ако ви ги дадат защото познати казват че работели две седмици на без трудов договор следователно труда им не се заплаща

Да отговоря подобаващо на госпожата на която й плащат за да пише тук.
Мненията са от бивши/настоящи служители и нито едно от тях не е ''ПЪЛНА ИЗМИШЛЬОТИНА'' както вие се изразихте. Има хора, които сами са отишли и са проверили. Казаха си мнението тук и то е, че заплащането е трагично! Всъщност ВИТТЕ не предлага НИЩО.... като отидеш в магазина или на гишето в ''енерго про'' там не ти искат '' работна среда, социални придобивки, отношение и т.н'' искат точно това, което вие не давате - ПАРИ! Като кажете ''интернационални фирми'' веднага се сещам за кои по - точно говорите, понеже много обичате да се сравнявате с французите, където се настанихте така удобно до тях. Та..... при французите условията може да не са много добри (това е заради производството и не може да бъде по добре) но поне откъм заплати са мноооооого над вас!!! Но, да се върнем към ВИТТЕ. Във ВИТТЕ за какво ти е чужд език? Там дори не ти дават да обелиш някоя друга дума с колегата до теб! Глоба 10 лв. (та това ти е 70% от надника) Значи аз с едно средно специално образование получавам с пъти повече от колкото във ВИТТЕ. Ако хванеш първия сополив циганин от улицата, който не е влизал в училище и не може Български да говори и той ще се справи с работата във ВИТТЕ, защото там няма нищо сложно, че дори да се иска образование за това (говоря за производството, където заплатите са под минималната) Значи толкова много ни мързи да работим, че постоянно вдигате нормите, за да не може да се изпълняват и да спестявате още малко от заплатки. И така драги душици от ВИТТЕ..... репутацията ви вече е като на комшиите ви от Франция, но при вас е накърнена откъм заплащане. Цяло Русе ще се изреди през вас, за по месец - два и ще пуснете служебен транспорт до околните села и когато и от там се изредят да се надяваме, че ще си хванете пътя за там откъдето сте дошли!!!!!!!!

Видиш ли, била шокирана от възмущението ни от заплащането?!?!?! След като ви напуснах работя за много по добра заплата и условията не отстъпват по - нищо от вашите! Сега като се замисля, съм работил на доста места и във витте(нарочно с малки букви) съм бил с най - ниската заплата! Във витте също се сблъсках с най - абсурдните правила! Мога да продължавам - при напускането ми бяхте много некоректни, имате късмета, че нямах време да се занимавам със съответната институция...