ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД

Добра фирма предлагаща труд и условия и социални придобивки,сравнително чисти и не прекалено шумно,но дотам.
Лятото задушно ,зимата малко по добре.
По кадърните ги товарят като мулета с всевъзмони измислици, за да може менидмънта с едно цъкване да намери каквото му трябва.
Голямата част от времето не се работи ами се говорят какви ли не извънработни теми,а стане ли дума нещо да се свърши и почва прехвърлянето на топката от един на друг.
Задачи се раздават в последния момент и се иска да станат за вчера защото видиш ли някой е проспал сроковете.
Постоянните промени просто съсипват рутината и често нещо се прави и учи а пък после не се ползва.
Разликата между виждането на мениджмънта и реалноста е просто брутална и все повече се забелязва усложняване на процесите.
Има системи които никой не спазва и са само за парлама пред заблудените мениджъри и ръководство че са си решили проблемите като натоварят хората под тях с още и още задачи, самите те само чакайки резултати.
През годините много кадърна работна ръка се усети накъде отиват нещата и се махна, горко на родните русенци.
Всичко е измислено с една едничка цел и тя е да ти изцедят ресурса докрай и да седиш след работно време и то за неспряведливо заплащане за положения труд.
Нови хора няма, или си на позицията която си и трябва да знаеш всичко , ама всичко, или те няма.
Периода на обучение както и самите обучения са с цел първо да се покажат пред клиенти и одитори, а не толкова да те научат реално на това което те чака.
Най сигурните неща са че подръжката работа не върши а пренасочва с оправдания че видиш ли не било тяхно задължение, второто сигурно е изплащането на заплатите, като в това фирмата е безупречна и не е бавила плащане.
Доста кучебойци ги уволниха но и доста останаха пък на уволнените задачите се раздадоха на хора от други отдели, което е напълно погрешно, смисъл неможе да очакваш от кон да лае.
Ясно е че с този курс фирмата бавно но сигурно върви по лош път, няма как да товариш хора до безкрайност и същевремено да чакаш навременни и пълни резултати, та това е бърнаут.
Относно командировките било към германия или чехия положението е плачевно откъм организация и заплащане.
Решат ли че вече нямат полза от вас се отърват по най различни гадни начини неспазвайки предизвестие - специалитета на отдел чр.
Късмет и спорна работа на текущия състав пък останалите чудещи се докога ще издържат в скоро време ще разберат.

Моето мнение е на човек с година стаж. Добра фирма, ръководена от некадърници. Ще посоча плюсове и минуси, вие решете дали искате да започнете работа там или не.

Плюсове:
- заплащането е сравнително добре
- работата е лека, ако си директен работник
- има отопление
- безплатен транспорт и евтина храна от стола

Минуси:
- на места нормите са невъзможни (пример тим 1)
- изтървеш ли безплатния транспорт се приготви да дадеш 10+ лв за такси и все пак да бъдеш глобен
- на места човек се цапа с доста грес
- началниците биват насърчавани да глобяват работници. Носи се дума че ги заплашват с одити ако не се глоби дори един служител на месеца
- ако искаш кариерно развитие... Забрави. Много от хората в администрацията работят на семейни начела.
- първите смени са кофти, защото белите тениски постоянно ти дишат във врата
- почивките са кратки. Дори и да си редовна заедно с администрацията, ти като работник почиваш по-малко
- излизаш отпуск когато те ти кажат. Това дали ти искаш да излезеш не ги интересува.

Предполагам при първа възможност за работа със същото или по-високо заплащане бих напуснал. На човек понякога му дотяга от високономерното отношение на хората там

Благодаря :)

Не всички началници са такива,само в тим 1 има две които са богопомазани от тим лидера и си правят каквото искат.забравиха от къде тръгнаха .не си знаеха коя им е дясната коя лявата ръка.доста хора си заминаха заради тях,и техници и работници и началник смени.Само да не попаднеш на тях.Казват се Пламена и Ивалина.

Здравейте. Мисля да кандидатствам във витте та въпросът ми е всеки началник смяна ли е такъв, какъвто е описван в коментарите ? И ако започна работа мога ли аз да избера при кой началник да съм, благодаря предварително.

Като всяка голяма фирма, винаги се откриват неща, за които да сме недоволни, недоразбрали и тн. Аз съм сравнително нов работник, около 6 месеца, и досега не съм видял нищо освен благоприятна атмосфера за работа. Когато ме повикаха за интервю ми казаха, че ще се работи с норми и на смени. Казаха по време на 3-дневното обучение, че тия работници, които не могат да спазват нормите след първия изпитателен месец, ще бъдат или пренасочени към други позиции, или освободени.
Имам чувството, че повечето от негатвните коментари тук, са от хора с нарушения или хора, които са били уволнени или съкратени поради една или друга причина. Ако не можеш да работиш на норми, Витте не е за теб - чисто и просто. Има хора, които свикват с нормите в рамките на седмица - две.
Незнам какво обучение очакват новите работници. Казва им се - това сложи там, това закачи там. Прави го 30 дни, ако не можеш да се усъвършенстваш за дадения период, значи не ставаш за тази работа или позиция. Навик е на компанията да държи новите работници за пълните 6 месеца, дори и да не могат да си изпълняват нормите - въртят ги по различни работни позиции, та дано някъде им пасне работата. Но след като тия хора никъде не могат да си вършат работата, за какво се оплакват?
Има и хора, които примирено си тръгват, знаейки, че не са могли да се справят. Кофти, случва се.
Някой бе споменал 3 месеца предизвестие. Няма такова нещо. Един месец е. В рамките на нормалното, не мислите ли?
Друг мил конетатор бе споменал, че на интервюто за директен работник, ти казват какво ще работиш, а после се оказвало съвсем друго..... Досега не съм чувал за такова нещо. Едва на 3-дневното обучение разбрах кой Тим ще бъда, но никога не ми е било споменавано какво ще работя, тъй-като и самите началници на смяната не знаят на какво са способни новите работници.
Повтарям отново: като всяка голяма компания, винаги изникват проблеми и недоволства, но със сигурност мога да кажа, че голяма част от коментарите тук са базирани не на факти а на злобата на хора, които не са могли да просъществуват на работното място поради една или друга причина. Както се казва, всяка история си има две лица.

Положението в тази фирма е напълно трагично.
При положение ,че дамата която ме интервюира е мениджър на отдел с средно образование.Пълна пародия!!!

Всичко написано за тази фирма е вярно.Обучения няма ,ще се учите сами.Отношение и разбиране няма да получите .Трудовият ви договор е с 3 месеца предизвестие ако не го спазите ще ви гонят за парите.Ще си загубите времето ако кандиствате в тази фирма. Обясняват ви какви са условията,но в последвия разбирате че изобщо не са такива.Хората в този завод за злобни и завиствили ,ще ви подливат вода при всеки един удобен момент.Ако все пак решите да започнете се въоръжете с търпение ще ви е нужно , ще ви мачкат и тъпчат ще ви обясняват как нищо не става от вас .Ако не успеят да ви пречупят вие само ще си тръгнете.
Успех

Моето мнение напълно се покрива с едно от всичките, които прочетох одеве. Постъпващото обучение изобщо не е на ниво, от което постоянно се чувстваш като идиот и напълно некадърен. Относно заплащане - на лична уговорка, кой колкото си е заявил на интервюто...Дисциплината е тип концлагер и макар като човек с изградени трудови навици, малко в повече ми дойдоха някои неща, но да кажем, че се свиква. Не губите, ако опитате, но имайте предвид, че договора им е с уловки, които още малко що не ни вкарат в затвора. Предизвестие от три месеца, неустойки три заплати, бла-бла.
Успех на тези, които ще кандидатстват!

Искам да попитам как са Машинните оператори в тази фирма???