ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД

Моето мнение е на човек с година стаж. Добра фирма, ръководена от некадърници. Ще посоча плюсове и минуси, вие решете дали искате да започнете работа там или не.

Плюсове:
- заплащането е сравнително добре
- работата е лека, ако си директен работник
- има отопление
- безплатен транспорт и евтина храна от стола

Минуси:
- на места нормите са невъзможни (пример тим 1)
- изтървеш ли безплатния транспорт се приготви да дадеш 10+ лв за такси и все пак да бъдеш глобен
- на места човек се цапа с доста грес
- началниците биват насърчавани да глобяват работници. Носи се дума че ги заплашват с одити ако не се глоби дори един служител на месеца
- ако искаш кариерно развитие... Забрави. Много от хората в администрацията работят на семейни начела.
- първите смени са кофти, защото белите тениски постоянно ти дишат във врата
- почивките са кратки. Дори и да си редовна заедно с администрацията, ти като работник почиваш по-малко
- излизаш отпуск когато те ти кажат. Това дали ти искаш да излезеш не ги интересува.

Предполагам при първа възможност за работа със същото или по-високо заплащане бих напуснал. На човек понякога му дотяга от високономерното отношение на хората там

Благодаря :)

Не всички началници са такива,само в тим 1 има две които са богопомазани от тим лидера и си правят каквото искат.забравиха от къде тръгнаха .не си знаеха коя им е дясната коя лявата ръка.доста хора си заминаха заради тях,и техници и работници и началник смени.Само да не попаднеш на тях.Казват се Пламена и Ивалина.

Здравейте. Мисля да кандидатствам във витте та въпросът ми е всеки началник смяна ли е такъв, какъвто е описван в коментарите ? И ако започна работа мога ли аз да избера при кой началник да съм, благодаря предварително.

Като всяка голяма фирма, винаги се откриват неща, за които да сме недоволни, недоразбрали и тн. Аз съм сравнително нов работник, около 6 месеца, и досега не съм видял нищо освен благоприятна атмосфера за работа. Когато ме повикаха за интервю ми казаха, че ще се работи с норми и на смени. Казаха по време на 3-дневното обучение, че тия работници, които не могат да спазват нормите след първия изпитателен месец, ще бъдат или пренасочени към други позиции, или освободени.
Имам чувството, че повечето от негатвните коментари тук, са от хора с нарушения или хора, които са били уволнени или съкратени поради една или друга причина. Ако не можеш да работиш на норми, Витте не е за теб - чисто и просто. Има хора, които свикват с нормите в рамките на седмица - две.
Незнам какво обучение очакват новите работници. Казва им се - това сложи там, това закачи там. Прави го 30 дни, ако не можеш да се усъвършенстваш за дадения период, значи не ставаш за тази работа или позиция. Навик е на компанията да държи новите работници за пълните 6 месеца, дори и да не могат да си изпълняват нормите - въртят ги по различни работни позиции, та дано някъде им пасне работата. Но след като тия хора никъде не могат да си вършат работата, за какво се оплакват?
Има и хора, които примирено си тръгват, знаейки, че не са могли да се справят. Кофти, случва се.
Някой бе споменал 3 месеца предизвестие. Няма такова нещо. Един месец е. В рамките на нормалното, не мислите ли?
Друг мил конетатор бе споменал, че на интервюто за директен работник, ти казват какво ще работиш, а после се оказвало съвсем друго..... Досега не съм чувал за такова нещо. Едва на 3-дневното обучение разбрах кой Тим ще бъда, но никога не ми е било споменавано какво ще работя, тъй-като и самите началници на смяната не знаят на какво са способни новите работници.
Повтарям отново: като всяка голяма компания, винаги изникват проблеми и недоволства, но със сигурност мога да кажа, че голяма част от коментарите тук са базирани не на факти а на злобата на хора, които не са могли да просъществуват на работното място поради една или друга причина. Както се казва, всяка история си има две лица.

Положението в тази фирма е напълно трагично.
При положение ,че дамата която ме интервюира е мениджър на отдел с средно образование.Пълна пародия!!!

Всичко написано за тази фирма е вярно.Обучения няма ,ще се учите сами.Отношение и разбиране няма да получите .Трудовият ви договор е с 3 месеца предизвестие ако не го спазите ще ви гонят за парите.Ще си загубите времето ако кандиствате в тази фирма. Обясняват ви какви са условията,но в последвия разбирате че изобщо не са такива.Хората в този завод за злобни и завиствили ,ще ви подливат вода при всеки един удобен момент.Ако все пак решите да започнете се въоръжете с търпение ще ви е нужно , ще ви мачкат и тъпчат ще ви обясняват как нищо не става от вас .Ако не успеят да ви пречупят вие само ще си тръгнете.
Успех

Моето мнение напълно се покрива с едно от всичките, които прочетох одеве. Постъпващото обучение изобщо не е на ниво, от което постоянно се чувстваш като идиот и напълно некадърен. Относно заплащане - на лична уговорка, кой колкото си е заявил на интервюто...Дисциплината е тип концлагер и макар като човек с изградени трудови навици, малко в повече ми дойдоха някои неща, но да кажем, че се свиква. Не губите, ако опитате, но имайте предвид, че договора им е с уловки, които още малко що не ни вкарат в затвора. Предизвестие от три месеца, неустойки три заплати, бла-бла.
Успех на тези, които ще кандидатстват!

Искам да попитам как са Машинните оператори в тази фирма???

Здравейте!Бихте ли ми казали дали си струва да се работи като диспонент там , видях обява в сайт и се чудя дали да кандидатствам?Мже ли да кажете като заплата как е , колегите ?Благодаря предварително!