Ви Ай Би Ес /img/frontend/nomap.png"

Ви Ай Би Ес

НЕ ХОДЕТЕ ДОРИ НА ИНТЕРВЮ!!! Дори и да ви одобрят, ще работите цял ден в офис,в който мениджъра НАДУВА ЧАЛГА ДО ДУПКА и вие трябва да звъните и да се надвиквате с клиенти и да ги залъгвате по телефона на фона на чалгата. НЕ ВЯРВАХ, докато не видях. Въпросната интервюираща пък се налива с енергийни напитки Monster Ripper - видях ги на масата, докато ни интервюираше трима шарани и нямаще капка срам, а и бе видимо превъзбудена! ВЪЗМУТЕН СЪМ ОТ ВЪПРОСНАТА ФИРМИЧКА!!!

Може би това е въпросната Даниела Гюзелева от предния пикантен пост,който модераторите изтриха. Видях я на живо. Стойте далече.

Моля ви хора не ни разсмивайте,че ми се плаче от кандидати които незнаят къде ги сърби къде ги боли.Говорим за бизнес,а не кой къде го боли ;)))) който си мисли,че може да прави по-хубави интервЮта да заповяда ! Ама вие. И работа неможете да си намерите,да не говорим да управлявате компания.ЩоМ НЕЗНАЕТЕ КАК ДА СЕ ДЪРЖИТЕ НА ИНТЕРВЮ ПОНЕ МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ,не че съм сигурна.Ами докато не се научите все ще търсите място в нета да страдате хахахахаххайа.Беше ми приятно.

Пускам един много интересен документ от интернет разгледайте го - който не разбира от този официален език ще преведа набързо- фирмата е глобена 1500лв понеже е имало едно лице без трудов договор и други са били назначени на 4 часа а са работели повече.

Ето защо тая фирмичка се опитва да се премести от Благоевград в София и да почне на чисто да си бърка кашичките :) хахах ама данъчни и инспекция по труда има и в София хахаха :)

Малко инфо за въпросната фирмичка ( ВИ.АЙ.БИ.ЕС. ЕООД ) или за нейна под фирмичка ( БИЗНЕС МАРКЕТИНГ КЪМПАНИ ) - копирам ги и двете за да излизат в Гугъл при търсене да няма други излъгани като мен да се разкарват!

Вчера (в неделя, неработен ден около 7 вечерта) получих обаждане от някаква г-жа Юзелева от Бизнес Маркетинг Къмпани че съм била одобрена за интервю за поцизията Оператор в кол център. Поканиха ме на интервю днес в 9,30ч като за ориентир за адреса на фирмичката ми дадоха цитирам "четвъртата бизнес сграда след Мол Карфур на нея пише АТМ център". Отивам аз пред мола- от всичките офис сгради там няма сграда според описанието което получих. Звъня по телефона и ми се обяснява че сградата е на една спирка разстояние от мен и е до ОМВ-то на бул.Цариградско шосе. Всичко добре ок- какво лошо има да се поразходиш още малко в този прекрасен обилен снеговалеж из София... Намерих сградата- която, за който не знае е стара вмирисана и гнусна както отвън така и от вътре, ако не вярвате отидете да я видите! Чаках скърцащ и заплашващ да падне всеки момент асансьор около 5 мин, като уж по бърз вариант да стигна до желания 7ми етаж. Слизайки на етажа ме посреща страхотната глъчка на действащ ремонт и майстори шляещи се насам натам. Име на фирмичката няма никъде, рецепция няма никъде, дори столове за посетители няма никъде- едно празно и тъмно предверие с името на СЪВСЕМ друга фирма отпред! Звъня втори път за ориентир- от стая до мен се подава жена и ми казва да изчакам. Чаках 10мин права в безлюдното мрачно предверие под невероятните звуци на чукове и машини от ремонта и се чудех какво правя там изобщо??? Точно си мислех да си тръгвам и вратата взе че се отвори и ме поканиха - вътре имаше мъж и същата жена (с която съм разговаряла по телефона). Оставете бизнес етикет или култура- доброто възпитание изисква да ТИ подадът ръка и да се представят! Такова нещо нямаше. Поканиха ме да седна и веднага ми направи впечатление че в стаята на бюрото пред мен присъства пепелник с пепел по него, което навежда на мисълта че в този офис се пуши, и простете ако не ме лъже паметта, но е забранено със закон!

Тук започва същински интересната част! Г-жата, с която разговаях вдигна телефона да се обяснява с някой друг излъган, давайки му обяснения къде се намират. Обясних й че указанията който дава са заблуждаващи и тя ми отговори, че за хора като нея които не са от София главния ориенир е Мол-ът по надолу. Тя ми се представи по малко име без фамилия, което разбира се не запомних, аз отвърнах по същия начин. След това крайно фамилиарно ми беше зададен въпросът дали съм все още сънена или по принцип съм толкова сериозна. Аз се постарах да се усмихна. От време на време мъжът до нея я прекъсваше да й казва някакви неща, никой не се извини че ме прекъсват по средата на изречението, както не получих извинение и за нищо друго! Питаха ме какво знам за фирмата, аз казах че нищо незнам, понеже обявата по която съм кандидатствала е под името на друга фирма (както и позицията е с друго име от обявеното!). След малко ме питат за каква позиция съм кандидатствала и аз казах не знам- понеже виждате ли нещата от обявена поцизия в интернет и на живо се различават- естествено е да отговоря не знам! Тук обаче невзрачният господинчо реши да реагира с някаква ирония в стил и тон "абе бегай от тука МА" и ми съобщата с най-голямата си наглост че това е много лошо (или нещо такова)... На мен не ми издържаха нервите и му казах че е много лошо да карат кандидатите си да ги чакат по 10мин прави като наказани. Той ми отвърна да ходя да си търся някъде другаде работа и аз се съгласих. След което започна скандал- държеше ми тон нарече ме над 5 пъти "пикла" питаше ме, коя аджаба си мисля че съм и как смея да имам някакви изисквания за начина, по който се държат с мен ... завърши едно от изреченията си с думите "като си свикнала да си изкарваш парите по гръб с вдигнати крака". Г-жата разбира се не остана по назад и седна да ми се жалва че не била длъжна да ми вдига телефона да ми се обяснява къде се намират, ама ей на от добра воля го вдигнала... Също така ми обясни че на опашка за храна (каквото и да значи това, аз помощи не взимам!) се стояло прав хахах ама за интервю не се стои.

И всичко това защо? Защото им казах истината в очите и им показах че съм личност, която уважава себе си и няма да търпи да я третират като някакъв пумияр, понеже видите ли търси работа!

Това беше общо взето цялата работа загубено време на вятъра да се занимавам с жалки простаци без елементарна култура, възпитание пък да не говорим за бизнес етикет или обноски! За такива хора и на колене да ми се молят няма да работя. Съжалявам че нямаше информация в интернет за тая жалка фирмичка, че е свързана с другата фирмичка - да не си губя времето да се разкарвам. Някой хора си въобразяват че безработицата им дава право да се гаврят с хората, ама не са познали!

Същото се случи,чакахме известно време после се оказа,че избраните за интервю са 8-9 човека и влязахме заедно в една стая,почнаха да ни питат какво смятаме,че ще представлява работата,и че средната работна заплата била 700, на въпрос какво означава това,отговорът беше,че е 450 и те осигуряват на 300 това е не я интересувало какво ни е миналото,важното е да сме се усмихвали просто напълно несериозно...

Разочарована съм, че загубих цели час и половина от времето си и разходи, които можеше да си спестя. Как могат да преценят от 12 човека кой е най-подходящ за позицията, с въпроси от рода на "от София ли си?" , "Майка ти и баща ти софиянци ли са?" , "Защо си по-добър от  останалите?", което е супер глупаво. То е ясно, че всеки ще каже "Аз съм най-добър". Жената, която ни интервюираше закъсня с 30 мин. и през цялото време си говореше по телефона, все едно ние сме длъжни да стоим и да слушаме. В един момент разбра, че няма как да се спре на някой, понеже видимо всички се интересуваха от позицията и се поизнерви. " Ми сега кой да избера, ми незнам, помогнете ми???" ....Ми ако не ни беше извикала всички заедно, можеше и да не изпадаш в тази ситуация. Явно самата тя не е София, защото ми направи впечатление , че дава думата само на хора от провинцията, останалите ни освободи. Не ме е яд в никакъв случай, заплата от 450 лв.  и екип с постоянно текучество на персонал (обявата постоянно се публикува), яд ме е че ми изгуби времето с простотия и невежество.

абе тъп е офиса ама пара много има какво повече.Като си в лъскав офис та к'воооо :))))

Ако си на 20 или 21 години,от провинцията (тука включвам всички отрицателни качества на провинциалиста) и без личен живот или по принцип да имаш личния живот на човек на горепосочената възраст (т.е. предимно нощна активност и липса на семейни задължения),то това е работата за теб!Сайтът,който фирмата развива и промоциите,които предлага са хубави и наистина изгодни,само че работните условия,които предлагат са повече от кофти,ето защо служителите са само от вече описаната категория и успешните сделки съответно са малко.Няма как да се привлече опитен търговец или телемаркетинг оператор с 450 лв заплата при пълен работен в "офис",който се отоплява от малка духалка и пак е студено , на прага на разрухата,намиращ се много близко до прекрасния столичен квартал ФакултетО.Няма как и човек с предишен опит в тази сфера да бъде "обучаван"  от две самозабравили се момиченца,които смятат,че е редно като се говори с клиент да се крещи и то на фона на надута докрай чалга...Оценките са  ми максимално обективни и пак повтарям продуктът е добър,но изпълнителите не съвсем:)

Днес бях на интевю в тази ИЗМИСЛЕНА фирмичка,като влезнах в полу пушащтата се сграда на края на света,ме посрешнаха с въпроса-"От колко време си безработен?"После седнах при едио доста затлъстяло селско момче което след като зададох 2 въпроса свързани с работния процес ми каза  най нагло:Ти не си тук да питаш,ти знаеш ли,че в момента ми крадеш хляба,не ми пука нито за тебе нито за другите който сте тук".След като забележих че в 21 век офиса се утоплява с духалка,която е на средата на стаята/офис,забелязах ,че МИЛИТЕ колеги си говорят помежду си все едно пасат стадо говеда.Едно момиче се обади на потенциатен клиент,и другите двама сладури НАРОЧНО почнаха да викат и говорят силно за да я изложат.Аз имам сравнително добър опит в тази сфера,но такова нещо не бях виждал досега.Мили хора недейте да ходите там,това ще е груба грешка.Само за заплащтането е вярно,започва се от 450 лева,другото направено си зависи от вас.