СМДЛ "Рамус" ООД /img/frontend/nomap.png"

СМДЛ "Рамус" ООД

Здравейте ! Пише ви бивш служител от СМДЛ Рамус .. След като реших да напусна СМДЛ Рамус заплатата ми се отряза за два месеца назад .. Нямам думи ! Това е пълна подигравка за труда и опасността на която се излагаме всеки ден . Съвет към младите не ходете в Рамус!!!!!!!

Аз съм доволна от работата си в Рамус , единственото по-добро беше да се преместя в чужбина - говоря като заплащане, отговорности и бонуси - и го направих. Ако някой ден се прибера в Бг, отново бих работила в Рамус!!!
Благодарна съм за опитът, който натрупах, той е безценен.

Наистина не разбирам каква е причината да се пишат такива негативни коментари, направо не изглеждат истински.
Като настоящ служител на Рамус мога да кажа, че всичко е отлично. С чиста съвест мога да кажа, че по-коректен работодател не съм имала! Никога не съм имала забавяне на заплащането, а за трите години стаж имам няколко увеличения.
За да получиш, трябва и да дадеш от себе си! В Рамус определено оценяват старанието на служителите си!

Смях в залата! Предложиха ми да работя като регистратор в "Рамус" за приличната заплата от 350 лв!!! Не, не се шегувам!!! Отделно от това трябваше да премина обучение от 3 дни, което не се заплаща. Отидох един ден, да добия представа за работата. Няма нищо сложно, но при тази заплата, няма желаещи. Направи ми ужасно впечатление, че в залата, където ме въведоха за обучение, никой не поздрави.Аз поздравих всички, а мен никой. Гледаха от вратата на криво и обсъждаха зад гърба на обучаващите се. Липса на елементарна фирмена култура!!! Дори, служителят, който ме одобри за обучението не ме поздрави и ме подминаваше все едно никога не ме е виждал. Има викане, хапливи забележи на висок тон, това поне е при регистраторите. Няма сплотеност, личи от далече. Свърших една камара работа за този "обучителен" ден, в който всъщност си те ползват за безплатна работна ръка, като дори вода не ти се предлага от тази, която си налива персонала от машина. Пък, ако има будали, нека ходят и още два дни да се "обучават". Потресена от всичко, което видях там.

Моля за отговор за въпроса към момента каква е заплатата на регистратора на половин работен ден.

И каква е работната атмосфера.

Благодаря.

Работата е натоварена и огтоворна, а заплащането недостатъчно. Плюс е, че осигуряват транспорт след късните смени.

Натоварването е огромно, винаги се иска да даваш над 100% от себе си, правят се грешки, заради натоварването, всеки гледа да ти прехвърли задълженията си, особено ако си нов служител и те видят, че си учтив. Пестят се пари от персонал,един човек върши работа за двама и повече хора и това е в почти всички отдели. По договор се плаща малко над МРЗ, т.е. осигурен си на най-ниския праг.

Аз също искам да споделя личното си мнение.Настоящ служител съм.Скоро ще навърша 1 година във фирмата.
Очакванията,които имах дори ми се надскочиха.След като се опознах по-добре с колегите и навлезнах в работната атмосфера,времето,което прекарвам там по нищо не мога да го сравня с натоварващо,изнервящо или поболяващо.Напротив,както съм влезнала с усмивка,така си и излизам с нея.Мога силно да заявя обаче,че това не е работа за всеки.
Изисква се голяма отговорност,добра комуникация с хора,услужлива памет и подреденост на работното място.
Изключително любезни са секторите един към друг.Работим единно за благото на нашите пациенти и за това те да бъдат удовлетворени от получаването на своите резултати възможно най-бързо и коректно.
Силно препоръчвам лабораторията на хора,които знаят какво искат занапред!

Лошо отношение, високо натоварване а специално в търговския сектор, ако може да се нарече така, те назначават за търговски представител, а се оказва, че си куриер на проби и търпиш грозното отношение на т.нар. "управителка" с лабилни нерви - Блага. Не работете там!

Заплащане - ниско на фона на обема работа, иначе не толкова лошо.

Уважение - често липсващо - и към регистраторите, и към биолозите. Чести санкции при допуснати грешки, които при обема на работа неминуемо се случват.

Привилегии - осигурен транспорт след вечерни и нощни смени.

Натоварване - изключително високо. Понякога смяната може да продължи и 16+ часа. Т.е работи се докато има работа. Няма регламентирани почивки.

Потенциал - ? след първия месец мисля няма какво ново да се научи.

Колеги - спорен въпрос. Колегите непрекъснато се сменят. Има постоянен поток от нови и нови хора, разнообразни, но всички така натоварени, че средата е изключително напрегната. Откъдето и:

работна среда - напрегната, изнервена, особено следобед, когато идват повечето проби. Има постоянно видеонаблюдение с микрофони, което допълнително изнервя обстановката. Материалната база също не е дотам качествена, което забавя работата и влошава работната среда. Множество нередности в процеса на изследване.

И важно уточнение: Срокът на предизвестието за напускане е 3 месеца.

Финални думи - не мога да препоръчам лабораторията. Прекалено високо натоварване, неадекватно заплащане, а високи изисквания.