Летище Бургас ЕООД

Относно заплащането за рентгенов оператор за първи сезон, се разбира когато ти се връчи договора. Обикновено новите ги назначават до средата на юни месец. Чисто около 700-750. По време на едномесечното обучението, което е всеки ден от 9:00 до 16:00 и се минават 3 изпита, човек има разходи за храна и транспорт. А самото медицинско за тази работа е 80 лв заради многото изследвания. За 1 месец се дават около 200-250 лв. Имало е години, когато обучението не се е заплащало, но предполагам ще е колкото да покрива тези разходи, и със сигурност ще го изплатят на края на сезона.

Здравейте, поканена съм на интервю за рентгенов оператор. Казаха ми че 1 месец ще има обучение, за което ти плащат, но не ми стана ясно какво е заплащането по време на обучението и след като те назначат, някои ако знае нека да сподели

здравейте утре съм на интервю за товарач искам да как е работата какво е заплащането заслужава ли си

До Нели:
Работата като рентгенов оперотор не си заслужава. Първо ще трябва да си на обучение 1 месец.
А работата не е приятна. Трябва и добре да си контролираш нервите, понеже прекалената работа с хора може да ти дойде в повече. На летището НЕ можеш да стигнеш 1000лв.

Утре съм на интервю за рентгенов оператор моля кажете стрували си тъй като не искам да си зарежда настоящата работа на плажа.През сезона там със сигурност ще изкарвам по 1000 може и повече на месец.Какви пари дават на летището Благодаря

Летище Бургас е добро място за хора които имат нужда от сезонна работа,поне моят отдел.Като цяло работата не е за всеки и постоянната работа с хора може да дойде в повече.

Този мръсник, за когото пишете тука, се казва Тодор Иванов от перонно обслужване, с прякор слабоумното боксьорче. Нека на всички да е ясно кой е. Имената на глупците висят по стените. И на мръсниците също. Така като чета, това мижаво и долно простаче явно доста хора е засегнал. Не ѝ обръщайте внимание на тази долнопробна бургаска мижитурка. В живота ѝ явно няма грам щастие и радост, и няма да има никога, защото щастието и радостта бягат далече от злобната лошотия. Мижитурката, някой ден сам самичка ще пукне от злобата си, гърчейки се в адски болки, задушавана от собствената си воняща мръсотия - закономерен и жалък край за едно безмозъчно нищожество, будещо през целия си живот единствено погнуса и присмех в очите на интелигентните и стойностни хора!

Вярно е и написаното по-долу за боксьорчето! Никой не искаше да работи с него в една смяна, защото беше принуден да му търпи мръсните и долни изказвания, както за работното място, така и за живота като цяло! За нито един човек не е казал нищо хубаво! Постоянно обиждаше колегите си зад гърба, началниците обижда, хвали се как не им изпълнявал нарежданията! Той буквално дестабилизира работната среда и влияе изключително зле върху хората! Явно наистина не му харесва работата там, дошло му е до гуша от всичко и без да му пука си позволява каквото и да било! Това е изявено брутално-агресивно животинско поведение! Голяма простотия! Всяка една приказка, изречена от неговата уста, буди възмущение! Той само глупости и мръсотии говори! Вместо силата си като мъж (умствена и физическа) да я използва само за добри и стойностни неща, както и да съблюдава за правилните ред и дисциплина на работното място, налагайки спокойствие и чиста морална работна среда (въпреки, че не е началник), той точно обратното прави - приказва зад гърба на хората, проявява изключително лошо, нагло и мръсно хулиганско поведение, което както посочихме по-горе дестабилизира работната обстановка и влияе изключително зле върху служителите на ФТСЕМ-АД! Много жалко, че и до ден днешен боксьорчето е останало на такова ниско ниво като човек! Както се казва...Язък му за силата и фигурата, защото явно в мозъка си нищо няма...язък!

Една корекция към коментара си по-долу искам да направя, след това се сетих как беше точната ситуация:
Относно проверяващият на пункта и служителят преминаващ през скенера - скенерът НЕ беше изсвирил, но въпреки всичко проверяващия е длъжен да даде на служителя, който е минал през скенера да си избере карта, която да посочи, дали да го провери допълнително или не. В случая понеже скенерът НЕ беше изсвирил и проверяващия реши, че е излишно да проверява допълнително въпросния служител, му каза директно коя карта да изтегли. Проверяващият няма право да подсказва, въпреки че скенерът НЕ е изсвирил. Проверяващият подлежи на наказание. Не спазва разпорежданията.

Колега рентгенов оператор, измежду вас рентгеновите оператори, където работите в терминала и проверявате багажите на пътниците, се говори, че има и такива рентгенови оператори, които съдействат на крадците от перонно обслужване (тройки от товарачи, ходещи по самолетите), тоест и самите рентгенови оператори са част от крадците. Когато багажите на пътниците минават през рентгена или когато се наложи лично да проверите чантите на дадени пътници, някои от вас рентгеновите оператори запомнят как изглеждат чантите и куфарите, и какво точно ценно има в тях, след което звънят на своя човек от перонно обслужване (ПОК), който ще товари въпросния полет и му казват какъв куфар или чанта да търси, и какво точно има в нея. Дават му пълно описание на багажа и какво има в него. Крадецът от ПОК е информиран предварително от рентгеновия крадлив оператор какво да търси и го намира като товари самолета. Вътре в багажното на самолета бърка и краде от въпросния багаж, за който е бил уведомен от рентгеновия оператор. После двамата си поделят краденото. Крадците от ПОК се говори, че работят в комбина и с някои от чистачките на ПОК, които умело крият краденото. Едни такива засукани, изрисувани ку*вета, мръсни и долни лъжливи крадли, то си личи кои са по долнопробното им и леко поведение. Някои от крадците вече се махнаха от Fraport и отидоха да "работят" в другата фирма Goldair Handling. Всички ги знаят кои са, но проблемът е, че няма как да бъдат снимани и тикнати в затвора, където им е мястото. В багажното на самолета, докато не сложат камери или докато не ги снима някой по някакъв начин, крадците ще вършат пъклените си деяния. Охраната нищо не проверява, защото явно ги е страх от крадците, страх ги е да не намерят нещо, ще стане неловка ситуация. Гранична полиция много рядко се мярка. Вместо гранична полиция постоянно да имат патрули и в полето, които да следят с бинокли всяко едно багажно на всеки самолет откъм полето и да записват при необходимост, ако се краде вътре в багажното, тя (гранична полиция) изключително рядко се мярка дори по перона. Когато багажниците на самолетите гледат към полето, от перона и от терминалите няма никаква видимост вътре в багажниците. Някой трябва да гледа и откъм полето все пак. От летищният персонал, който е около самолета по време на товарене/разтоварване, много рядко някой да погледне какво става в багажното, особено ако работят в комбина, по-скоро ще гледат да не идва охраната и ще си сигнализират взаимно. Крадливите тройки от товарачи, които ходят по самолетите да товарят/разтоварват се пазят взаимно от охраната, крадат в комбина, сигнализират си, ако идва някой да ги проверява. Пазят този, който краде вътре в багажното на самолета. После си поделят краденото. Авиокомпаниите камери да си сложат в багажниците на самолетите, за да спрат кражбите. Разправят, че краденото се изнасяло от летището дори в отворени кофички с плодов сок или плодово мляко, което няма как да мине през рентгена, защото ще се разлее - няма как да бъде проверено от охраната, защото охраната трябва да вземе и да излее въпросната кофичка, за да види какво има вътре. И крадецът уж пие, и минава безпрепятствено през Сот-а. С крадените дрехи се обличат и напускат летището. Крадените обувки обуват и напускат летището. Заспал СОТ. Заспалият СОТ пропуска микробуси вътре в летището, без да проверяват какво има вътре в тях. На пропускателния пункт проверяващият служителите, които отиват на смяна, държи в себе си едни карти, на които пише, дали да те пропусне или не. Служител е минавал през скенера, скенерът е изсвирвал и проверяващия, понеже не му се проверява, сам посочва на служителя коя карта от тестето да изтегли, за да го пропусне, без да го провери. Лично аз съм била свидетелка на това. Този проверяващ заслужава да бъде уволнен. Дотам е стигнала безотговорността на някои псета в униформи. Между другото, вече всички знаят коя е картата, която те пропуска да минеш, без да те проверяват, затова и всички нея посочват, за облекчение на проверяващите. Защо не вземе да ги сменяте местата на тези карти всеки ден, а?
Та така колега рентгенов оператор, нещо ако имаш да напишеш, напиши го, без да се страхуваш. Ако забележиш нещо нередно на работното място, напиши го или сигнализирай, където е необходимо. Най-добре е да се сигнализира директно в МВР или Прокуратурата, защото не знаеш до какво ниво в йерархията на летището са замесени. Най-добре е да сигнализираш с доказателства като видеоматериал, снимки, звуков запис и т.н.