боми - гаматехникс /img/frontend/nomap.png"

боми - гаматехникс

Здравейте, всичко това коео четох в по-долните коментари е вярно. Искам дкажа на тези които все пак решат да се пробват, какви са условията!
1-во се обещава едно работно време, което във времето търпи безброи промени, коя от коя по-неразумна и ъпсурдна. Мой колега работи с 3,5ч обедна почивка, за да заема целия работен ден сам на смяна. И това е график 5/2.Работното му време е 10:00 до 13:30 обедна почивка и от 16:00 до 20:30, като нямате право да напускате магазина през почивката, защото може да се появи клиент.
2ро-обещават се 20 работни дни отпуска както е по закон. Но недай си боже, да пожелаете да я ползвате, става страшно. Ще чуете отговори от сорта '' В нашата фирма толкова отпуск не се дава'' и '' Щом ще следваме закона, значи ще получите 340лв на колкото се разписвате'' и любимата ми реплика ''  Като не ви изнася си давайте молбата за напуЩане ''!
3то-Заплатите се дават на различни дати на всеки магазин. Бавят ги почти всеки месец и дори веднъж ми отговориха следното-другите взимат на 10то число, какво ревете?! Нищо, че на мен ми е обещано между 1во и 5то число.
4то-В договора ви не пише точния адрес на местоработата, работното ви време и датата за превод на трудовото възнаграждение. Това позволява, ако реши да ви мести в друг магазин в същия град, промяна на работното време и не на последно място, да превеждат пари когато си пожелаят.
Собственика гн-Колев е лисица, говори грандиозни работи, но всъщност е  само се чуди от къде и какво да спести. Дава големи обещания за развитие, но единственото развитие което може да ви даде е, да станете продавач-консултант, транспортни услуги и куп още различни специалности на същата заплата! Обичат интригите в тази фирма.

Аз съм съпруга на един от пострадалите бивши работници на тази безумно ''добра ''фирма....Освен че работиха всички тези хора по празници и делници като магарета по 24 часа и за благодарност получиха по едно уволнение без предупреждение и не им изплатиха за изработения труд та камо ли за скъсаните нерви са достатачно нагли да набират персонал и да продалжават да лъжат безработните изпаднали в безисходица хора.Драги работодатели след като незнаете как се прави бизнес и как се работи с персонал ЗАТВОРЕТЕ ВРАТИЧКИТЕ НА ТАКА ИЗПИСАНИТЕ СИ ФИРМИЧКИ И НЕ ЛЪЖЕТЕ ХОРАТА!!!!

Кво да ви кажа и аз ....................гледам основното е написано !Некоректно отношение към служителите , по-скоро е к...ско , защото ако не влезем в промоция ( което е много вероятно) оборота нормално да спадне , а свърши ли оборота свършва и хубавото отношение към служителя.Друго какво да ви кажа най-добре не се захващайте с въпросната фирма - крайно некоректно отношение спрямо служителите . Просто няма смисъл .Работиш и изпълняваш функцийте на 3 длъжности а на края на месеца си принуден да си просиш заплатата , все едно не си си я заработил ..............Нямам думи

Имам ли право на мнение??? УФ , най- после имам :)))))

Фирмата е доста оплетена и не коректна към служителите си,изисквасе да си работоспособен и активен (при постъпване във фирмата се казва че работното ти време е 2 дни работиш 2 почиваш) но въпреки това се налага да работиш "24/7" ако е възможно.Казва се едно върши се друго от теб като продавач-консултант се изисква да продаваш а бройки няма ("Не сме платили на дадения вносител")("По-добре е за вас да правите по голям оборот за по-големи бонуси") така а ако е възможно най-добре е да продаваме и прахта и плочките от склада следкато бройки нямаме.За ниския оборот се мрунка и обвинява служителя ("Да влеземе в брошура с промоция на Карфур е много скъпо").Заплащането е доста интересно то се извършва от 1во до 3то число защо го получаваме на 7мо число не ни беше обяснено бонуси се получават на 15то защо ги получаваме на 24то след солиден брой позвъняваня с допитвания за бонусите.Глоби и заплахи за уволнения има в изобилие явно това е тяхния метод за "мотивиране" на персонала за подобряване на работата.Но като цяло мотото на фирмата е запазено "Ще останете доволни!".

Като начало ще започна с това , че отношението спрямо персонала е меко казано некоректно ! Всичко , което се обещава не се изпълнява , като се започне от условия на труд и се стигне до получаване на заплата ............всичко е под всякаква критика . Всичко във фирмата са интриги от страна на ръководителите и спрямо работниците ! Не стига , че заплатата е много малка за извършваната работа а и не се дава на време и то с най - глупавите обяснения ( "забравих да ви пратя парите" "много съм изнервена и ме притеснявате и за това забравих да ви пратя парите" . Това са думи цитирани дословно на управителката на фирмата ) . Обещават се 13 заплата , коледни , премий , допълнителна заплата при навършване на 1 година стаж във фирмата - а нужно ли е да казвам дали всичко това е изпълнено ! Да не говорим за селското държание към служителите - постоянните натяквания за уволнения и безмислени глоби , при получаване на стока ако има липса , то тя се приспада от заплатите на персонала без да ти дадът разумно обяснение ! Работиш без почивка и пак са недоволни , защото имало хора , които щели да работят за по - малко пари повече време и т.н. и т.н. Освен това всичките бивши служители са уволнени по меко казано долен и ку....ски начин . Идваш сутринта на работа и след малко ти казват ,че си уволнен - без предупреждение , без нищо ! Тук закони и членове не важат , тук важат законите на селски тарикати от Хасково ! Има и още куп неща д акажа , но няма д ами стигнат символите , ако някой е заинтересован от положението в тази " фирма " нека пита , ще отговоря на всички !!!!! P . S . И това все пак са от хубавите моменти във фирмата  :) Ще останете доволни :)