Пристанище Бургас ЕАД и Порт Бургас - ДРС ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Пристанище Бургас ЕАД и Порт Бургас - ДРС ЕООД

Относно молба за работа.Завършил съм ПГМКР "Свети Никола" паралелка "Експлатациа на пристанища и флота" със Свидетелство за професионална квалификация за 13-ти клас.

ЗАЩО ПРЕЗ 2002 ГОД. ПРИСТАНИЩНИТЕ РАБОТНИЦИ СТАЧКУВАХА,С КАКВА ЦЕЛ ТЯ СЕ ПРОВЕДЕ  И КОЙ СПЕЧЕЛИ ОТ СТАЧКАТА?

Пристанище Б-с,преди години явно е имало хора,които са си разбирали от работата-хем те да са добре,че и за работниците да има,да са доволни.За управлението може да се каже ,че е под всякаква критика,има доста хора които не знаят как да организират работа и създават напрежение.Да споменем и тези които идват на работа само да отбият номера,вие ги знаете кои са,също и 95% от администрацията-чист бардак!Условията на труд са уникално мизерни особенно на кея-радиоактивна мина,ако не са социалните придобивки реално работим за жълти стотинки и понеже сме на норма някой решават да поработят още малко да вдигнат надника- е добре ,ама какво става,горе номенклатурите виждат че работата върви и решават че може и без 200 души,обаче не им идва на ум че накрая няма да има кой да работи,един по един обучени кадри си отиват,ама всъщност какво ли им дреме те са там да се налапат колкото може,пък които доиде после да му мисли.Няма оправия тая държава и положението няма да се промени,докато не им поискат обяснение за това безхаберие.И сега като кацне новия директор колелото ще се завърти и така ще си продължи сагата -= Порт оф Бъргъс,а ние тука ще си чешаме езиците.

Другата седмица ще има протест в подкрепа на кремиковци . Но ние трябва да излезем и да кажем на нашите ръководители че като си тръгнат другата година пристанището трябва да остане и ние ще останем да престанат с тези цигански фирми с тези комисионни че не останаха пари за заплати .Трябва да го кажем на висок глас.

SAMATA ISTINA za Pristanishte Burgas e che ne se li dade na koncesia niama da se opraviat rabotite makar che neznam koi shte go vzeme s tezi dalgove i zaemi.Ne moje edno Pristanishte da se rakovodi ot policai,nekadarnici,rakovoditelite na terminali sa s osnovno obrazovanie a tehnite zamestnici s vishe-xaxaxaxa porednia absurd,ne moje da ti plashtat noshten trud za 12 chasa po 0,50lv. na chas i to samo za 8 chasa,ne moje "gore v Administraciata" da ima naznachen chovek koito vednaj mesechno vdiga telefona da se obadi na firmata da doide da smeni otrovata za mishki(s koito vsashnost mishkite se ohranvat oshte pooveche) i da vzima nad 700lv zaplata.A pitaite sindikalnite lideri zashto malchat i ne praviat nishto po vaprosa mnogo e prosto zashtoto taka narechenite ni rakovoditeli sa im vdignali zaplatite "pod masata" a nie rabotnicite kucheta ni iali.Za manekenkite na Administraciata e drug vapros rabotata e tam che izvan Pristanishteto v realnia sviat niama koi da gi zabeleji po ulicite a te iskat da se dokajat che stavat oshte i tuk se namesvat otnovo nashite rakovoditeli v liceto na Ruslan Petkov(tuk triabva da go pozdravim che pone si mahna gerdancheto ot vrata),onova policaiche direktorcheto koito v kolata si poveche prilicha na JABAR ot filma Mejduzvezdni Voini i mnogo drugi.A g-n Kralev ot VRSO triabva da bade obesen publichno na barierata na vhoda na porta.Gospodi dai ni sili da doidat po barzo izborite i da smeniat pone JABAR makar che i sledvashtia koito shte doide pak shte e ot niakoi kasov film.

Здравейте.Реших да добавя някои краски към портрета на това пристанище.Относно заплащането-то е под всякаква критика (това се отнася за работниците по кея и обслужващия персонал),но за сметка на това горе по етажите на "администрацията"е перфектно.Хора или така наречените служители,които според тяхните лични изявления-"...по цял ден си чоплим носа щото няма какво да правим..."са доста добре заплатени.Ползват доста превилегии и облаги на постовете които заемат-
1.служебни коли-да се возят безплатно(имат и служебно гориво естествено-почти без лимит!)
2.служебни телефони-да си правят снимки на любовниците...
3.на всяко бюро имат по 1 а някъде и по 2 лаптопа-никому ненужни(освен да гледаме филми,да сваляме инфо. от интернет и да слушаме музика за друго не можем да ги ползваме)
Относно уважението то е на ниво -колкото може да е на ниво уважението между робовладелец и роб( епитети като "мангали","мучовци",бараби"...са тяхното определение за работниците).
Потенцияла за развитие е отчайващ-не може да се развиваш,да се издигаш по йерархичната стълбица защото тук се приземяват парашутисти(на мама и на тати болните амбицийки),взимат се манекенки да може да си плакнат очичките и други работи......
Как да говорим за пари с такива хора като те са се затворили в черупките си и само знаят-Няма,Не може, не дават от София,а в същото време за тях може и има и дават.Съкратиха (принудиха да напуснат доброволно) добри работници и служители с уговорката че ще намалят и администрацията,която и до ден днешен не само че не намаля ами представете си и расте и се нароява.Вече намат място по стаите от бюра.Трябвало(според уговорката между министъра и директора) да останат около 1300 човека а в момента след съкращението са 1420-30.Сега чакаме да се пенсионира някой и да закрием бройката зада намалеем--да ама болшинството от хората които се пенсионирват са работници.Административните кадри пак не намаляват!Държат на работа пенсионери на граждански договори(заемащи длъжности с по 1000-1500лв заплата)щото намало кой да ги замести.Няма незаменими хора!!!
Във връзка с горе изложеното имаме страшно незаменим началник на отдел ВРСО (вътрешен ред сигурност и охрана)-той коли, той беси,а това че го има пристанището като бащиния никой не го вижда.Пада си малко и яхтсмен-по едно време беше заградил Яхтклуба и никой не можеше да припари до там,чак и охраняващ пост беше поставил...
Май се отплеснах,та на въпроса-Циганските фирми ги има и ще ги има в Порта-та нали трябва да се интегрират-това са думи на един власт имащ началник.Тази фирма на Върбан с големият златен кръст(за циганите говоря)си снася процентите и си работи въпреки уверението на директора че е свършил договора с тях.Дори са ги наели без да обявят търг за почистване на порта.Тази фирма се занимава и с "поправка на линии на каранове, ремонт на халета и тям подобни дивотии ,но без да има лиценз за извършваните дейности!
Има и още други нередности но ще оставя и на други недоволни думата.
Чао.Беше ми разтоварващо да си излея яда.

Зада е по-точна информацията тук трябва да се каже, че вече не съществува "ДРС-ПБ" ЕООД, което беше дъщерна фирма на пристанище Бургас.Най-после се намери някой да спре кранчето на това точене на пари с това дружество.Жалко че пак го отнесоха работниците, защото половината от тях ги принудиха да напуснат сами като им дадоха обезщетение.Така че тази фирмена сигурност е много под предложените тук оценки.Администрацията му обаче се настани пак в другата администрация-на пристанището.Въобще дал Господ администрация.За един подпис клиенти и работници минават през 3 стаи за подписи.По двама директори на дирекции, началници и зам. началници ползват доста екстри.Хората обаче които са долу на кея и в ремонтните халета при лоши атмосферни условия по всяко време на денонощието получават ниски за труда си заплати.Пък за синдикатите какво да си говорим и те като всичко в Бг.В близкото минало имаше един велик синдикален лидер който обра парите на бая народ и вече никой не вярва на синдикатите тук.Пък и се роди един нов синдикат на крановиците дето и той нещо е странен.И синдикатите ни са бол-май са четири, но един е най-голям и другите се придържат към него.Но все пак да сме честни - те само доколкото могат мислят за работниците и под техния натиск се вдигна храната скоро.По-добре да ги има щото иначе още по-лошо може да е.Обаче може повече да правят,например да задават въпроси:какво правят ромски фирми и техните шефове с мазните мерцедеси из пристанището, изгониха работниците от пристанището, а оставиха чужди фирми да работят.Да поискат сметка за всеки похарчен лев, щото всички работим за приходи на пристанището, ама не забогатяваме, а преживяваме.
Но пък има и някои дето много забогатяха и ако им сметнеш заплатите хич не отговарят на това с което се сдобиха, че и на приятели раздават.
Не съжалявайте, ако не работите в Пристанище Бургас, поне не и в това време, времето на възродения комунизам.

съкратиха работници-докери и механизатори,техници,а не пипнаха администрцията,сигурно защото са много необходими някви лели,които и понятие си нямат от чужди езици или компютри. А младите момичета,които виждам в управлението приличат повече на компаньонки,отколкота на делови млади жени. Но предполагам,че те са точно компаньонки на дъртите номенклатури,които ни ръководят. Къде се е чуло и видяло началника на пристанище изток да няма висше образование,ръководител експедицията също,сигурно са природно интелигентни хахахаха. Началникът на пристанище запад взе висше образование преди няколко години и вече е началник на пристанище...пълен смях...,но през сълзи,защото техниката се скапва,липсват вече квалифицирани хора,заплащането е смешно,съмнявам се след десетина години бургас да има още пристанище...ще има ръждясали и за нищо не ставащи машини и ...вездесъща АДМИНИСТРАЦИЯ,разбира се...Боли ме за порта,защото съм кореняк бургазлия,и вече 16 години работя там. Искам Бургас да има модерно и проспериращо пристанище,но мисля,че с това ръководство това е невъзможно. Според мен концесиите биха били добър вариант,но като знам,че номенклатурите пак ще са първи...Бог да пази България и Пристанището...АМИН

rabotim v mnogo zamarsena sreda,na stud,na dajd i golemi goreshtini.opredeleni sme 3-ta kategoria,sramota.kak e vazmojno takova nezachitane na choveshkia trud i to na osnovnite hora koito doprinasiat za priakata obrabotka na stokite.sakratiha horata i sega se raboti non-stop.ne se zaplashta i inzvanrednia trud kakto podobava,a kato normalen raboten den vse edno ,niamat pravo na pochivka.v obshti linii,vsichko e s glavata nadolu

Здравейте работи в порта 5 г с више маркетинг владеене на чужди езици 100 лв за храна ии 420 чисто на месец администрацията е гнездо на оси интриги любовни афери само три жени се издигнаха с интриги и секс като ми направиха мрьсно и на мен-тькмо щях да се издигна и ме потопиха в тинята-не спиш ли с колеги и то високопоставени си загубен. Накрая сама напуснах защото от това по- гнусно предприятие няма -подливат ти вода , мрьсотии и секс.Виждам ги сега колежките по улицата гримирани намаэани и развратни ако искате секс това е предприятието за вас-пари няма