Алкател–Лусент България /img/frontend/nomap.png"

Алкател–Лусент България

От краткия ми престой в компанията се срещнах с много готини хора и някой изключително тъпи хора.Стремящи се към възход в собствен план и говорене на всички зад гърба им с цел собственото им издигане. На всичкото отгоре шефа ги слушаше и уволняваше хората заради тях.Имаше постоянна ротация на хора от отдели в отдели поради тези причини.Работа под постоянно напрежение изпълняване на норми почти непосилни заради "бързите" им компютри и ефикасните системи . Варене в собствен сос през лятото от липсата на качествена вентилация.
Да има купони за храна,здравно осигуряване и сим-карта на виваком.
В личен план ,ме е яд за работата, защото има много сериозни и компетенти хора от който може да се научи доста, останали още от бившето БТК.

Заплатата е 700лв. бруто.Разлика между двете позиции практически няма.И двамата ще опъват кабели като луди.Не си заслужава някой учил 5г. за инженер да се занимава с такива глупости.

Искам да попитам в какво се изразява разликата в следните позиции:
Инженер Кабелна мрежа и  Техник, Кабелна мрежа. Тъй като двете обяви за позициите са абсолютно еднакви с изключение на образованието: за едната позиция висше, за другата средно специално.  Също така искам да попитам и каква е горе-долу заплатата за позициите. Става дума за областен град.
Благодаря,

Бях на интервю в "Алкател Лусент" наскоро. Може ли френска фирма, претендираща, че развива дейност в 130 страни да предлага за ниво специалист заплата 550лв нетно????? При полужение, че средната работна заплата за страната е 700лв нетно, тази светновно известна компания предлага заплащане като някое ЕТ на чирак без опит, без висше и т.н
"Алкател" като марка за мобилни телефони не беше добра. Сега се убедих, че и като аутсорсинг компания не е добра. Разчитат само на името да привлича качествени служители, но като се разберат предлаганите условия и голяма част се отказват да започват там. А тези който се съгласяват го правят с мисълта за временна работа, докато изкочи нещо по- добро.
Заплащането не се коригира!!! На каквато сума започне даден служител, толкова остава докато не напусне или бъде съкратен.Няма преди, няма след изпитателния.
Предлагат към социалния пакет две карти към Виваком с безплатни минути. Е мерси... все още клиентите на МТел и Глобул са повече от на Виваком, та тия карти не са голям плюс.
Единственото добро от тяхната оферта за служителите е допълнителното здравно осигуряване и поемането до 500лв на година за лекарства( ако се наложи). И това нещо е извоювано от синдикатите на дружеството с гоооолеми мъки от миналото лято.
Извод: всички негатнивни менния който сте чули и прочели за БТК- Виваком се отнасят и за Алкател - Лусент. Французите решиха, че бай Ганьо може да му е евтина работна ръка и дори не предлагат средната работна заплата...Иначе с претенции за набиране на специалисти.  Кой върже върже, кой не... след него ще има други балъчета. Все ще запълнят бройката.
Благодаря за вниманието!

Познавам Алкател Лусен България от самия старт на аутсорсинга. Категорична съм , че във фирмата бяха прехвърлени невероятни специалисти, разбиращи технологията на работа, спецификата на сегмента за страната, познаващи процесите, пазара, услугите и т.н. и т.н. Това няма нищо общо обаче с Алкател Лусент България. Всичко, което можеха и знаеха беше изградено в хората от БТК и заслуги за това АЛУ НЯМА. Категорична съм и в това, че АЛУ направи всичко възможно да изгони повечето от хората, които разбираха и можеха, а тези които остнаха във фирмата, са под непрекъснат стрес, хаос и мъчително ежедневие, поради липсата на ред, принципи и написани и работещи процеси. Непрекъснатото съкращаване на служители няма никаква разумна схема, водещото е намаляване на разходите, но не защото хората не работят съвестно и фирмата търпи загуби, а защото самата бизнес програма на работодателя е сбъркана. Знаещите и можещи мениджъри са изтласкани в периферията или принудени да избягат и да са щастливи, в последствие от това, но се лансират некомпетентните и повърхонстните. Ако на някого му е необходимо да каже в СВ-то си, че е работил в международна компания - да отива, но ако смята, че ще придобие нещо ценно - да забрави! Ценното на АЛУ са били и са хората, но този работодател това никога не го разбра. /-5 е малко, но няма по-отрицателно число/....

Интересувам се конкретно има ли и какви са социалните придобивки в А.Л.?Има ли ваучери за храна, допълнително здравно осигуряване... ?Отпуската 20 дни ли е или има и +?
Благодаря :)

Борисе, на твоя въпрос: Прочети мненията за БТК, прибави съмненията ти: "както при повечето аутсорскинги ощетени се оказват обикновените работници" и ще получиш САМО бегла представа за това което те очаква!
П.С  Потенциал за развитие е -10 поне!

Аз съм един от тези служители и мога да твърдя, че положението ми е също толкова плачевно, както преди аутсорсинга на цялата техническа част на Виваком към превеликите Алкател - нищо не се променя и на йота към по-добро. Дори се влошава - още повече задължения за сметка на съкратените и напуснали работници, никакви възможности за развитие, нищо ново откъм социални придобивки. Само големи обещания, мрънкане за липса на пари и никаква далновидна политика относно каквото и да било - подобряване условия на труд, курсове за квалификация, ХИГИЕНА във и на работните помещения. Абсолютна умствена недостатъчност на средния и висш мениджърски състав относно естеството на процесите при работа. Няма нищо по-добро от състоянието в което бях при Виваком (БТК) - а то и там е жалко за техническият състав. С няколко думи, ако искаш да си губиш времето, за никакви пари, като техник примерно, ако имаш нужда да си калиш нервите, ако искаш да си виновен дори тогава когато грешката не е свързана пряко с твоя дейност, но е най-удобно някой провинциален комплексар да се оправдае с теб за да не му изстине мястото и реномето на велик началник - заповядай!

Здравейте, виждам че няма мнения за тази фирма, а се чудех какви са условията там след като Виваком си аутсорснаха много от хората тъм алкател. Заслужава ли си да се търси работа при тях или както при повечето аутсорскинги ощетени от се оказват обикновените работници без мениджърски функции