Върчуал Афеърс /img/frontend/nomap.png"

Върчуал Афеърс

Така ... бях на интервю.
Не ме одобриха и поисках обратна връзка.

Е все още няма - а и не се надявам да има!

Двама интервюиращи бяха (ЧР-то не я слагам че още пускането на СВ-то си се изложи, но явно толкова си може девойчето).
Единият от интервюиращите с голата глава и очилата (да не заслужава да му се запомни името) се държа доста надменно. Хубавото бе, че след моя забележка започна да се държи по друг начин.
Може и да има опции да се работи там, но с такъв колега ще се замисля.
Елена айде изпратете тоя обратна връзка и да е разбираема.

А някой да вземе да каже на отдел ЧР, че има хора дето чакат да разберат какво да правят. Да не лющят семки и да си свършат работата. Визирам Ленчето

Местоположението и офиса са добри. За заплащането е много важно на каква заплата ще се договориш в началото, след това индексирането е минимално макс 6-7%, което за динамичния пазар на труда често е недостатъчно. Работи се по много и различни проекти, което носи и своите негативи. Понякога може да участваш по сумати срещи и да се разкъсваш по няколко проекта. Някои от срещите абсолютни безсмислени и те правят неефективен. Има доста привилегии, с които се опитват да компенсират по-ниското за пазара заплащане. Има и командировки до Холандия за среща с колеги и клиенти.

Някой би ли изразил мнение относно ситуацията във фирмата? Интересува ме към този момент.

Благодаря Ви.

Долу горе средна работа от към заплащане, малко над средата са за .NET, за IT са ниски. Работата е по проекти основно, гледа се бюджета много строго и се попълват часове в супер архаична система. Проектите са интересни, технологиите са винаги последните, което е много добре ако човек иска да се развива технически, но пък тотално липсва момента с преизползването, всеки проблем се решава единично, всеки проблем е нов и непознат, няма много политики, процеси, и тнт. поне не се спазват. Холандците са като всички други нещо-си-ци, демек не-българи. Не сме сходни народи и няма как да се разберем, тотално различно мислене. Но се свиква, не им обръщаш внимание и се съгласяваш с тях, после кервана си върви. Организират се партита, ходи се по ивенти, плащат ги, плащат сертификати, обучения, има 25 дни отпуска и допълнителни осигуровки, в тази част са на едно нормално ниво за бранша. Като цяло има изглежда като да има нужда от повече качество на персонала, много от хората изглеждат неопитни и незаинтересувани, а опитните са с леко остарели представи. 2014 имаше някакъв срив в холандския офис, включително напуснаТи хора, не се отрази кой знае колко в БГ, но не беше приятно, нямаше бонуси. 2015 изглежда доста сериозна от към работа и печалби, фирмата работи на пълни обороти и са пуснали някакви обяви в джобса.
В общи линии средна хубост, не е зле ако искаш да се развиваш технически, има дразнещи моменти, но ако сравнявам с БГ фирмите - светлинни години напред. Идеално за джуниъри, добро поле за израстване.
Трябва да преразгледат начина си на управление на проекти и персонала, доста неща куцат, нямат стабилни процеси или не ги изпълняват.

Фирмата не върви.
Клиентите си тръгват, затварят офиси.
Заплащането е под средното за бранша.
Отношението между хората е лицемерно.
Картинката си е шуробаджинащина - вътрешните хората от съответен кръг са привелигировани и голяма работа.

За тази фирма имаше повече постове, но явно са прекалено негативни за някои хора и са ги изтрили!

Целенасочено не си пиша името, за да не се приеме като подмазване, все пак съм настоящ служител. Мисля, че фирмата има доста добри черти, като разбира се, както всяко работно място - има и какво да се желае. Но пък не липсва желание и ангажираност от ръководството относно подобряване на според мен малкото негативни елементи.

Заплащането е на средно ниво. Това не е фирма, която ще те спечели с огромни суми пари. За сметка на това, атмосферата е страхотна. Има страшно интересни и интелигентни, а и забавни хора. Има доста извънработни дейности, в които можеш да участваш - само ако желаеш. Има тийм билдинги, мъжете играят футбол по 2 пъти на седмица, правят се закуски, коледни партита за децата, благотворителност - просто кипи социален живот.

Работата е интересна. Използват се много разнообразни и модерни технологии, основно на Майкрософт, защото са партньор. Един девелопър на средно или начално ниво може бързо да израстне тук, защото има доста грамотни и сериозни хора с много опит и желание да го споделят. Ако си синиър също можеш да паснеш на фирмата, защото има с кой да спориш и да се развиваш технически.

Според мен има доста добри условия за развитие както технически, така и кариерно. Особено последните години съм свидетел на хора от София издигнали се до гигантски позиции като Проджект Мениджър. Дава се шанс на всеки един нормален девелопър да води проект на тийм лийд ниво (наричат го проджект лийд), и това е много добър начин да блеснеш с други освен технически качества.

Както споменах заплащането не е впечатляващо, но пък има бонус, годишен, при условие, че постигнеш оперделени цели и работно натоварване. Натоварването бих определил като средно - логично по-кадърните хора са по-натоварени и обратното. Не бих казал, че съм очарован от въпросните цели, които трябва да се постигат, защото понякога пречат на нормалната ти работа, тази която реално носи пари на фирмата.

Забелязва се текучество на кадри, както е споменал предния коментиращ. Според мен е резултат на смяната на мениджъри на офиса в София. Около 10 години имаше един и същ менидрър, който напусна, и след това просто не успяват да намерят идеалния човек, което може би обяснява и липсата на сигурност, която се коментира. Сегашния мениджър изглежда читав, земен, забавен тип, лично аз мисля, че ще се задържи, и с това ще стабилизира колектива. Това вече се забелязва.

По мои сведения. Във фирмата по принцип има голямо текучество - сами напускат или биват принуждавани. Постоянно се търсят хора. Работата с холандци не е никак приятна, защото искат да положат минимални усилия, но да те изтискат максимално и с нисък разход за тях. Често са недоволни от хората. Заплатите рядко се вдигат, но може да се надяваш :) Заплатата е малко над средната, постъпваш с надеждата, че ще имаш и конкурентно заплащане, но се оказва, че след няколко години работа в другите фирми дават повече. Бонуси много трудно се дават, винаги се търси причина да не се даде. Бонус веднъж годишно - на следащата година макс 1 заплата. Попълват се часове за всичко, дори да нямаш работа, от попълненото се определя дали ще имаш бонус. Отделно има цели, които трябва да се постигнат, за да имаш бонус - 4 на брой всяка година. Хората се подлагат на голямо напрежение и стрес. Дори стари кадри се страхуват за работните си места. Не е рядко да се види и подмазвачество, лицемерие - в общия случай фирмената политика е сектантското учение, което трябва да следваш, нямаш избор. Клюки и слухове се носят постоянно. Проектите се организират с ексел и уорд документи, понякога комуникация липсва. Работи се на бюджет, ако се изхаби много кофти за теб. Истина е, че може да работиш по добри проекти, но какво от това. В БГ има много лидери жени, което не винаги е добре. Случва се да стане човек свидетел и на междуличностно противопоставяне. Има здравна застраховка, кроасани, кафе, тийм билдлинг - нормални неща. Има и хубави хора. Иначе офисите са два в София - единият е голяма зала без прозорци. Много зависи на каква технология ще работиш и кой ти е тийм лидер - тези неща не зависят от теб.

Търся мнение за фирмата. Как е заплащането и отношението на мениджърите спрямо персонала. Моля дайте някаква информация. Липсата на информация за тази фирма може да се сметне, както за положителна, така и за отрицателна оценка :) !!!

Търся мнения от първа ръка за фирмата отношенията в екипа и с ръководството...