Спорт Интернешънъл ООД

Фирмата е от доста години на пазара и стабилна.
Заплащането също, за тази позиция е добре. Работното време е гъвкаво и удобно, марките с които се работи са супер. Все пак сме консултанти. Лекари и учители взимат по малко, че са със специализирано образование.
Аз съм доволен от условията.
Както навсякъде, ще има доволни и недоволни.

Работя вече от година във фирмата, както повечето от служителите и аз съм студент и в момента работата ми доставя някаква сигурност. Лично аз имам късмет в магазина в който работя, колегите ми са уникални, близки сме с тях и работата минава по-леко. Фирмата има и лоши и добри страни (както всяка една). Заплащането лично към мен е средно, взимам около 650лв, въпреки че върша много повече неща от тези които влизат в работата на един продавач-консултант.Надявам се фирмата да чете тези коментари и да вземе предвид всяко мнение на бившите и настоящите си служители. Бонусната система е на 50% ефективна. Трябва да се обърне внимание на мотивацията на персонала. Обучаването се извършва от управителите, но някои служители също могат да го извършат ако са от много време във фирмата и знаят какво правят, както мен. Както споменах по-горе мотивацията е на лошо ниво, имам желание за развитие за повишаване, обучение и приемане на повече отговорности, но фирмата явно избира за управители хора които работят от много повече време. Желанието ми за реализация все още не се е удовлетворило, въпреки че давам всичко от себе си и се забелязва от по-високите в йерархията. Искам да кажа, дайте всичко от себе си в усъвършенстването си и работата си, имайте търпение и ако нищо не се получи просто напуснете и намерете нещо по-добро. Освен мотивацията и заплащането, голям проблем са и прекалените правила, фирмата е избрала един погрешен модел на управление, който погледнато от най-ниското ниво не йерархията, което реално върши всички тези продажби и печалби за фирмата което е един висок процент от цялата работа за фирмата, този модел само пречи. Не се поощрява сплотения екип, не може да се излиза с персонал от фирмата в почивките? ЗАЩО питам аз? Ако няма добра работна среда как се очаква да вършим ефективно работата си? Ще завърша с този въпрос, надявайки се управляващите да четат всичко това и да отговорят на него. А аз ще се постарая още повече за достигането на по-високото стъпало в йерархията, а ако не успея, ами има много предлагащи труд,на пазара на труда. :)

Може ли някой да даде отзив за работата като продавач консултант в магазините Лиу Джо и Скандал във Варна?

Благодаря!

Здравей те! Какво да кажа, много съжалявам че се забърках с тази фирма. Никога не съм била толкова унижена. Човешко отношение НИКОГА - ОТГОВОРНИК И УПРАВИТЕЛ НА МАГАЗИНА те Убиждат пред клиенти третират те като влечуго, подиграват се зад гърбът ти. А който напуска фирмата не получава заплата. БОНУСИ ТЕ-НЯМА ТАКОВА НЕЩО, ЗАПЛАТИ ТЕ СА ПО СИМПАТИЯ, извършват се дори кражба на продажби ако си консултант не те допускат на каса за да може продажба та ти да бъде маркирана на кариера. Управлението е под всякаква критика!!! Управители те излизат в почивка в 11:30 и се връщат в 13:40 в най добрия вариант. Фирмено обучение не се провежда като започнеш работа ти се показва парцала, и ти се казва ПОЧВАЙ ДА ЧИСТИШ!!! и това в 9:30ч.Стоиш прав по 12ч и половина за 470лв.правиш 191ч месечно.... ИЗВЪНРЕДЕН ТРУД-И ДУМА ДА НЕ СТАВА.от 3маг.има стари служители общо 4момичета които смазват, психически новия персонал, защото те не приемат нови кадри именно за това си позволяват волности в магазините, стоят зад каса правейки се че работят а всъщност се ровят в фейсбук или са на вайбара а ние с нови те обхваща ме целия периметър на магазина.НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ В ТАЗИ ФИРМА!!!

Колкото и да ви трябва работа не започвайте там! Адски много изисквания и правила, а нищо насреща! Адски разочарована съм след 10 месеца работа там.. незнам как съм издържала! На никой не пожелавам да работи за тази фирма!

Всичко написано от хората е ВЯРНО НА 100%. Заплащането е мизерно, повече от 500 и да искаш няма да видиш. В началото ти говорят за някакви бонуси и чудеса и как ще правиш много пари.... Е да ама не... И да си късаш задника да продаваш нищо не дават, напротив даже взимат. Не се плаща извънредния труд, както и празничните дни, които по закон трябва двойно да ти се заплатят. А за тези от офиса да не говоря....Всяка мрънка за нещо и плюе другата като разбере, че не го е направила.
ХОРААААА БЯГАЙТЕЕЕЕ ДАЛЕЕЕЕЕЕЕЧ ОТ ТУК !!!!

Paperino

Заплатата се превежда с един месец назад, предполагам никой не ти е казал. Примерно за юни месец, взимаш заплата юли. Ако сега си започнала, очаквай заплата края на август!

Предизвестието ти е 1 месец. Дава се лично в офиса, под формата на молба за напускане (горе долу пред всички), за да ти е още по неудобно.

Спасявай се ми е съвета!

работих за тази фирма и осъзнах много неща в последствие. Фирмата като цяло живее в заблуда - вижда ясно че има оргомен човекопоток, но не прави НИЩО, за да промени нещата. Напускат НАЙ, НАЙ кадърните хора - с опит, с езици, с образование, с желание за работа и амбиция за развитие, а остават НАЙ злобните, НАЙ лицемерните, НАЙ необразованите хора, който чрез лицемерието и унизителното си отношение успяват да изгонят тези хора. Това отношение се толерира, и най вече е наложено от management, който се състой от жената на собственика ... другите напуснаха (разбира се! ).
Условията за ужасяващи - няма сядане по цял ден, трябва задължително нещо да вършиш и дори да си излъскал на всякъде, никога не е достатъчно - Никога !!! Здравословните проблеми са факт за много служители, а психическият стрес е безумен.
По моловете наистина е мъка ... назначен си да работиш в един обект - примерно Scandal, но понеже има недостиг на персонал (защо ли???), те размятат по всичките им други магазини, в който отиваш и си безполезен, защото не си имал възможността да научиш стоката или да получиш адекватно отношение.
Няма адекватен HR (освен Мира, която дава всичко от себе си, не се знае до кога), и заплатите се правят по ЛИЧНО УСМОТРЕНИЕ, a не по процент от продаденото. Тоест трябва да се харесаш, иначе духаш супата.
Слагат те на договор за 600/700лв. като ти плащат остатъка в бонус. Към 1000лв. докават продавачите в центъра. 1100лв касиер или по добър прдавач, 1200 зам. управител, 1400-1500лв. управител. Но всичко е по договаряне - ако смятате да почвате си искайте повече !!! Хубавото е че те осигуряват перфектно (дори и на бонуса). Тази информация е само за центъра.
По моловете е мн зле - 500-600лв МАКС !!! За трагична експлоатация!

Има и готини колеги, но решат ли да останат във фирмата се превръщат в лицемери. Интригите са нон-стоп особено в центъра, и за съжаление всичко произлиза от УПРАВИТЕЛИТЕ (повечето), който вместо да сплотяват екипа, го делят и подтискат постоянно.

Ако сте адекватен млад човек, уважавайте себе си и не си губете времето в тази фирма. Няма развитие, и за 1000лв/ (което според тях е извънземна заплата) ти скъсват нервите и здравето.
Само трябва да погледенете шефа на фирмата и ви става ясно - дори няма елементарното възпитание да поздравява служителите си.
Дано съм помогнал на всички :))) Успех!

Наскоро започнах в тази фирма и съм леко уплашена от това което прочетох. За момента съм се сблъскала само с унизителното отношение на управителката и абсурдните условия на труд, като например това, че нямаш право дори да седнеш за 12 часовия си работен ден.
Някой може ли да ме информира на кое число на месеца например превеждат заплатите, дали трябва да подам молба за напускане 1 месец по-рано като се има предвид, че съм на изпитателен срок все още и заплатата, която съм видяла в договора е бруто или нето?

Здравейте, моля за информация дали някой е бил управител, какви са задълженията, заплатата, раб време и т.н.
Благодаря предварително