Сейфчардж България /img/frontend/nomap.png"

Сейфчардж България

1 точка

Свързаха се с мен за интервю с предварителната оговорка , че ще бъде видео разговор
На интервюто трябваше да сме 4 човека - HR , Tech support manager , TL на payment support екипа и естествено аз
На интервюто само аз и HR-a бяхме с пуснати камери
След серията от стандартни въпроси на HR беше време за разясняване по процесите на работ от страна на другите двама
Още тогава ми направи впечатление тяхната техническа терминология и цялостно комуникативност не беше дори на добро ниво
След което към края на интервюто за payment support specialist за което се изисква fluent english те отказаха да продължим интервюто на
Английски по предтекст че имам достатъчно опит в сферата.
След интервюто трябваше да напрая така наречения technical support тест в рамките на 1 час
Направих съотвеният тест , който се състоеше от 3 части :

Technical understanding question -
като тук имаше включена терминология от техни API-та

Technical error troubleshooting - откриване на грешки в лог

Отговор на емайл

Като цяло по моя самооценка се справих прилично на теста като не се впуснах в писане на дълги емайли за последната задача за да не губя време
След седмица получих отрицателен отговор в който се твърдеше,че не съм бил достатъчно добре технически подготвен
Естествено не останах длъжен и поисках по-конкретен отговор какво съм оплескал в техническата част
Последва втори отговор в който се твърдеше, че едва ли не не съм имал достатъчно добри communication skills - подразбирайте, че
не съм могъл да преведа техническите термини от теста с мой думи.
Същото нещо което на техните TL и Tech manager куцаше доста
Непрофесионално и некомпетентно отношение с такова впечатление останах аз !

Получавам покана за интервю от Десислава Спасова. Не познавам въпросната дама. На срещата установявам че е дебела и грозна, с очила. Спасова ми дава по email линк за някакъв тест. Правя теста, не ми казват колко верни отговора имам, първо лошо впечатление. Второ лошо впечатление - чакам известно време преди интервюто да почне, тоест те са закъснели а не аз. Свързват ме по скайп с един брадат канадец - гледа свирепо - и с него си говоря на английски. Моето ниво е C2, имам сертификат CPE. Накрая на интервюто Десислава Спасова ме пита на развален английски с много скапан акцент някакви тъпи нейни въпроси, това е след като канадецът ми задаваше психо врпроси като полицейски следовател. Накрая получавам отказ като останалите. Мое лично мнение - тази компания работата не им е чиста.

Съвсем скоро напуснах работа. Напуснах не защото имаше някакви проблеми, а защото възникна възможност за мен в друга плоскост на действие. Заслужава си да работи човек във фирмата. Налични са много екстри. Получаваш мултиспорт карта, допълнително здравно осигуряване много добър пакет. Транспортни разходи или карта за безплатно паркиране в паркинга на the mall. Кафето е на кофи :), всеки ден в кухните са налични залъгалки от всякакъв вид. Към 15:30 всеки ден има моркови и краставички в голямата кухня. Често се правят фестове, бирени партита и подобни. Колегите са страхотни и сплотени, отношенията са на страхотно ниво. Ръководството винаги разбира нуждите на служителя и е готово да съдейства. Работното време е възможно да бъде динамично в нормални граници. Офиса е чист, подреден и много уютен. Налични са маса за билиард и плейстейшън. Бих работил там отново без никакви притеснения. Мога да описвам още много позитивни неща, но е излишно да се впускам в подробности. Както навсякъде, нещата никога не са само бели, но ако е имало неща които ме дразнят те са били пренебрежимо малки и нищожни. Там срещнах много истински хора. От всеки един от тях съм успял да науча нещо и познанството ми с всеки един от тях ме е обогатило. Е това е в общи линии. Търсят се Java Dev. постоянно. Ако ви попадне покана за такова интервю по някакъв повод не се колебайте. Отидете и вижте и преценете за себе си.

В Сейфчардж е супер!

Аз също скоро кандидатствах за позиция QA в Safecharge. Интервюто беше проведено от същата г-жа Спасова и QA мениджъра на отдела.
Човекът говореше на развален английски със силен и дразнещ руски акцент. Задаваше доста сранни и неадекватни въпроси. Още по време на интервюто осъзнах, че не желая подобен човек да ми бъде пряк ръководител и с нетърпение чаках края на интервюто. Естествено и аз получих емейл, че технитехките ми знания и умения не отговарят на техните изисквания, но дори и да ме бяха удобрили не бих работила там.
Ще е полезно ако някой, който работи в този отдел споедели повече инфо.

Имах насрочено интервю за работа за QA във въпросната компания.
Предварително ми бяха изпратили е-мейл, че интервюто с мен ще проведат шефа на отдела и тийм лидера.
След като отидох, обаче се разбра, че хората са в чужбина и госпожица Десислава Спасова, ме уведоми че е насрочила видео конферентна връзка с тях. Стоях там час и половина и така и тази връзка не се осъществи поради ред измислени причини, включително и че връзката не била добра и че човека(мениджър) от Израел - видите ли след 10 минути щял да се обади.

Да, ама НЕ, загубих поне час и половина и 2 седмици след това получих е-мейл от госпожица Десислава Спасова, че моите умения не отговарят на техните изисквания.
Не знам как го разбраха, след като никой не е разговарял с мен на професионална тематика.

Хора не си губете времето там, ако търсите сериозна работа.

Давам мнението си безплатно, въпреки че то струва много, особено за тази фирма.
Първо да се знае, че съм работил два пъти за тях. Всеки път съм имал и алтернативна оферта без те да знаят. Аз ценя лоялността. Не от всички във фирмата съм срещал такава, не съм и търсил.
Типичната корпоративна, "непрастанно разрастваща се Матрица", която взима от тези които са стойностни, каквото и колкото може повече, като хвърлят трохи макар и понякога да изглеждат като филии хляб. Като цяло идеите на способните и идейни кадри се подтискат, за да могат да дойдат като такива от "свои хора" (по-често израелски протежета, понякога нахъсани новодошли хорица от провинцията). Има някакви опити за "гугълизиране" на средата. Като израелска фирма всико е въпрос на договорка, макар и, това че като бивш и доказал се служител. Като всяка подобна фирма и тази е базирана и разчита на психологически манипулации (от чистачката до топ шефа). Като цяло картинката е: когато искат нещо от служителя и знаят, че може да го достави са изключително мазни, а когато става дума да дадат нещо врата се затваря ако нямат изгода. Нормална бизнес обстановка, така работи целият свят... Във фирмата има и точни хора, има и голям джънк (който обаче контролира нещата).
За млади и прохождащи във корпоративанта култура е добре, ако не обичате да ви вкарват в рамки и имате база за креативност и изпълнение - вие преценете.

И какви са заплатите? За мен над средното за сектора може да е 2500 лева. Поне дайте някакъв диапазон.

Реших да кандидатствам за Account Manager и след около 10 дни ми позвъниха от т.нар. отдел Човешки ресурси. Въпросната Десислава се уговаря с кандидатите за интервю, като предлага среща от днес за днес, което в моя случай нямаше как да стане. След уговорка да се чуем отново, за да се уточним за друг ден с идеята, че работя на друго място, звъня в уречения час и тя каза добре ще се чуем след малко, че съм извън офиса. Повече не си вдига телефона дори, като позвъних 2 пъти. Изключително несериозно отношение за уж стабилна и сериозна фирма. За уточнение очевидно е практика, тъй като по същия начин постъпи с приятелка, която кандидатства за Фронт Офис асистент. За съжаление това навежда на мисълта, че и от другите отдели ще са с подобно отношение към служителите. Моля ръководството на фирмата да обърне внимание на тези важни детайли като уважение и адекватност от страна на HR към потенциални кандидати и да намери подходящи хора за такива позиции.

Фирмата е коректна и стабилна. Всичките хейтърски коментари са глупост, най-вероятно от некадърници или най-много посредственици, които нямат представа за нивото си... Заплащането е добро, има потенциал за развитие.
Ще обобщя за хейтърите - поговорката "учи маме да не бачкаш" я повтаряйте на родата за успокоение, че имате безполезна диплома. Без здраво и кадърно бачкане, никъде не се успява и никъде го няма. Много хора си мислят, че като вземат дипломата - костюмирано шефче с краката на бюрото като сцена от филм от 70-те.
Българина е мързеливо животно и се плаши от малко работа.