марвена оод /img/frontend/nomap.png"

марвена оод

Фирмата доста е закъсала откъм сервизна дейност. Разчитат стажанти да вършат работата на сервизните специалисти, които разкараха. Стажантите може и да са минали някакви обучения и вече да са редовни служители, но им липсва опит, а тази дейност изисква дългогодишен опит.
Да му мислят клиентите!
Също така и работната среда във фирмата никак не е здравословна. Непрекъснато се следи кой какво е казал, как се е държал пред началството, разпространяват се непотвърдени слухове, набеждават се хора. За целта управителите си имат доверени хора, които да следят и докладват какво се случва надолу. По принцип няма лошо да се следи дейността, но тук говорим за много изродено следене, клюкарстване и набеждаване. Ходи доказвай после, че нямаш сестра...

В тази фирма, както и в разклоненинята й, се тачат добрите певци. Добре ли пееш, добре ще си. Колкото по-високо (по етажите), толкова по-добре... Като в добрите стари времена преди 1989 г.
Известните ми разклонения на фирмата са: Марвена, Марвена М, Марвена Диагностика, BG-Med, Magna Beauty.

"Марвена" е водеща във какво? В това,че има още няколко фирми, които си чоплят в носа? В това текучество?В организацията на работа?Няма такава.Ако сте пълен идиот, обратен или психопат, това е за вас.Готино е, отиваш да работиш в 11, после от 12 до 15 е обяда.После всички работят някъде и се появяват в 16.Амиго адиос и отново същото на другия ден.

Избрах "клиент", защото не влизам в нито една от посочените категории.
Прочетох с внимание това мнение. Убедена съм в искреността на авторката, но все пак, това е което тя е видяла от нейна страна. Иначе съм убедена, че винаги когато не върви нещо между две страни, истината е някъде по средата... и разрешението е възможно при наличието на взаимна благонамереност.
Фирмата, според информацията, е водеща в България и би следвало да има екип със здрав климат на взаимоотношения, без значение кой в персонала е с роднински връзки и кой не е. Има съвременни курсове, като brand и други... които биха могли да помогнат и на собствениците и на служителите. Макар, че на искреност, на уважение, на коректност, на толерантност обикновено не се учим, то си идва отвътре.
А колкото до диабета, според последните изследвания, всички тези медицински средства само приспиват проблема, но не не го отстраняват. Корените на болестта са в свръх човешката дейност. Достатъчно е човек да има един благоразумен, уравновесен живот, за да живее спокойно.

Първо, има сигурни индикации, че фирмата има сериозни проблеми и не е ясно дали ще продължи дейността си.
Второ, оборотите им са застрашително ниски, поради което освобождават служители.Взимат ги безогледно и ги освобождават безогледно.
Трето, моля да имате сериозно и напълно предвид, че там собствениците силно се повлияват от мненията на различни служители и постоянно си сменят оценката за персонала.
Четвърто, Марвена е известна с това, че взима хора и ги исвобождава както им хрумне. Само последната година бях свидетел на 7 случая. Пето, атмосферата във фирмата не е добра - интригите са ежедневие, но те са зад гърба на хората. Уважение между колегите липсва, тъй като всеки е застрашен. Шесто, изключително завистливи и с тесен мироглед хора като цяло. Да не говорим, че плюят по собствените си клиенти. Седмо - местата на фирмени забавления са от най-ниско естество, както и музиката и питиетата.
Осмо, ще се чувствате добре, ако сте готов да влизате в корупционни схеми с болниците. Работата ви е да уредите да спечелите търговете. Както знаете, случайне неща и търгове няма, когато опира до Марвена.
Девето, изключително лоша фирмена култура, един клиент - лекар на футболен тим, няма да споменавам кой е тимът, но е известен, беше навикан по безсрамен и скандален начин. Там е приемливо всичко, което другаде не е. Десето, изключително много роднински и "тайни" връзки има между персонала. Може да се каже, че това е фирменият спорт.
11. Няма да имате никаква сигурност. Ще зависите всеки ден какво ще каже някой за вас. Там обективна оценка няма. Всеки може да се изкаже по всеки въпрос, по който не е задължително да е компетентен. 12. Практика е да съберат хората зад гърба на новите служители и да ги разпитват. Но не по възпитания начин, по който се прави асесмънт, а обругаващ личността начин. Това насърчава персонала да изопачава и всяка от оформените вътре силни групи да защитава своите измислени интереси. Рано или късно това ще ви се отрази някак. 13. Твърдо не разчитайте на уговорките, които поемат когато постъпвате. Вие със сигурност ще бъдете излъгани. Никой не би ви подал ръка наистина за нищо в тази фирма, за да влезете в работата, но за сметка на това са безкрайно обидчиви и приемат всичко като да е срещу тях. Собствениците са още по-мнителни, дума по дума се довежда до тяхното знание всичко, както е удобно на донесителя, разбира се.