ЗММ - Нова Загора /img/frontend/nomap.png"

ЗММ - Нова Загора

Фирмата е стабилна. Заплатите се изплащат на време. Спазват се всички изисквания по КТ. За Великден и Коледа се дават бонуси.
Колективът е добър.
Ръководството се отнася с разбиране към всеки служител.
Доволен съм!

тук е пълно с некомпетентни служители

Maxi, какво очакваш ти от тези изостанали в мин.век бабички? Аз гледам да не посещавам често тази служба. За съжаление понякога се налага и тогава става доста напечено!!!

Поисках да ми напишат УП-2 за пенсиониране (за 3 години) с по хубав коефициент, когато получавах преди време хубава заплата (83-84 и така нататък).Обаче не знам, защо ми написаха други години, сигорно на тях така им беше по лесно.Пак ще се ходи при тези с извинение мързеливи кукумявки,няма как.Хора,внимавайте,когато искате нещо от ЗММ!

1 точка

С интерес чета, какво пишат за нашата фирма в този сайт. Не мога да разбера, защо изчезнаха някои мнения на хората, които не ми се виждат крайни или обидни за някой. Завода наистина е в тежко положение, и има за какво да се критикува ръководството.

"Нов член в ръководния екип на Община Нова Загора
 Кметът на Община Нова Загора Николай Грозев назначи нов член в ръководния екип на Общината. От днес, 7 март 2011 г. в длъжността „Заместник кмет” встъпи бившият директор на Завода за металорежещи машини /ЗММ Нова Загора АД/, г-н Маргарит Тодоров. В ресора на новоназначения заместник кмет са Европейските фондове и програми и реализирането на проектите по тях.
Целта на кмета г-н Грозев е в ръководството на Община Нова Загора да влизат хора с ДОКАЗАНИ качества и управленски опит."
- информация от сайта на Нова Загора. Какво юе кажете? Лично аз НЯМАМ ДУМИ. Впрочем, имам само една, и тя е КОРУПЦИЯ.

Определено този „niama дa kaja” е от така наречените „наши” хора, за които по-рано Георги много точно обясни, с какво те се занимават в този завод. Явно затова се прави на адвокат на господина. Никой не казва, че в момент на криза се управлява лесно, също никой не казва, че директорът нищо не е направил за да запази завода (това е и в негов интерес, нали?). Чак на кръст никой не го разпъва. Пък дори и да го обиди някой, случайно или умишлено, няма страшно, ще му изтрият мнението на злосторника, на този сайт си има правила. Тук става дума за пълната липса на елементарно уважение от негова страна към труда на хората и към самите хора, и изобщо за работната атмосфера във „фабриката”. Общо взето всичко казано до тук е вярно, само където „niama дa kaja” доста обижда по-голямата част от работещите в ЗММ, и се чудя, на какво ли се дължи тази агресия. Да не би от „клати си краката” да става „клатят му се краката”? Което пък и не е много сигурно.

и какво сега?? да го разпънем на кръст човека??? да не мислите че e лесно се управлява и то в момент на криза??? аз пък мисля че прави всичко възможно да се задържим..и не бива да се радваме предварително че може да си замине защото ще дойде нов шеф с друг екип и тогава повече хора ще пишем по стените!! да не мислите че положението другъде  е по-розово..на който не му оттърва да напусне..а не да обижда..щом смята че другъде има по-свестни босове прав му път..никога не съm чул някой да е доволен от шефа си...ама то винаги има такива дето все недоволстват и който и да дойде пак ще са си същите мрънкала и кръшкала..само устите им големи !!!и вместо да си ги затворят и да вземат да работят съвестно ..пак ще ги отворят който и да ни управлява ..щото са такива ..ненаситни..мързеливи...и зли..правилно е казал народа ...хората сами си заслужават управника...

Добрата новина, че Тодоров ще го свалят от поста му (дано да е истина), но лошата новина ще бъде, че със сигурност ще го направят някакъв началник с по-нисък ранг в завода, с тлъста заплата, с малко задължения ... и така нататък. А ще има и подчинени. Горките хорица! Не са за завиждане.

Днес имаме новина-колко е вярна колко не, не знам-но май ще има смяна на правителството.Маргарит Тодоров май е свален от длъжност и чувам че временно изпълняващ ще е шефа на ЗММ-Сливен.
Като че ли до някъде се радвам ама като се позамисли човек дали този ход не е някакъв начален старт на затваряне на Новозагорското ЗММ,както се случи с Велинград,Троян и др.такива които са в Индустриал Холдинг България.