инфомаркет /img/frontend/nomap.png"

инфомаркет

Преди две години таксата за регистрация беше 10 лв срещу което се даваше касов бон за преводи. Защо все още има хора които ходят в Инфомаркет?!

Фирмата лъже най- нагло. За да ви търсят работа, което по закон е безплатно ви взимат 20лв. "за да ви изготвят профил пред работодателите" и не се знае изобщо за кои работодатели става въпрос. Пускат фалшиви обяви със изключително добри условия и гриф "спешно!". Така се мъчат да хванат някой на въдицата да им даде още 20лв. за записване.
Ето част от "позитивните" данни за фирмата:
и

Фирмата има лиценз за посредническа дейност, но събира такса от 20 лв. Лично аз отидох за  регистрация и по-точно за определена тяхна позиция, попълних формулярите им  и чак след това ми заявиха, че трябва да заплатя съответна сума. Станах и си излязох.
  Посредническата дейност по наемане на работа се извършва “безплатно – без събиране пряко или косвено, изцяло или частично на такси или други плащания от страна на търсещото работа лице”, съгласно Закона за насърчаване на заетостта /ДВ, бр. 18 от 28.02.2006г./.

Аз също мисля, че инфомаркет пускат фалшиви обяви, с цел да оберат парите на наивници, и сега jobs-a  е пълен с техни обяви, търсят корабни специалисти почти от всички категории. Но малко като се загледа човек, и като ги поразпита разни неща, не могат да ти покажат договор, как изглежда, без значение дали ще го подписваш или не.. Скоро търсеха "инспектори" или иначе казано проверяващи пак в областта на корабоплаването... Явно не са наясно кои органи имат право да проверяват/сертифицират корабите, и смятат че и в тази сфера могат да пуснат обяви на килограм. Обаче човек 3 въпроса като им зададе и започват да сричат " ами ... еми.... вижте сега..." не могат да ти цитират нормативен документ , според който трябва да стане тази проверка... Така че нека всеки се замисли, преди да реши да ги посети и да си губи времето с тях.