РОЕ /img/frontend/nomap.png"

И все пак какви са условията на труд, има ли разлика в заплащането в София и останалата част на страната. От към фирмена сигурност, обучение как стоят нещата, все пак дори да се наемат само свои хора, нали все пак някой трябва и да работи, а както чувам вече тези хора били на изчезване... ИНаче мераклии за пари много, но понякога трябва да се действа бързо, и най - вече адекватно!

Да отидеш на интервю без да познаваш никого е пълна загуба на време. Предваритерно се знае кое ще заеме обявената позиция, но все пак се прави подбор макар и фиктивен.

Скоро видях, че търсят сервизни техници за София, някой може ли да ми каже в какъв диапазон за заплатите на сервизните техници, има ли разлика между онези които са във вътрешността на страната и тези в София?

Някои забележки.
    Първо, програмата, която написах в РОЕ си работи безотказно с 2 клиента. Става дума за TCP/IP сървър. Написах я за 1 месец и 10 дни. Спецификацията беше 60 страници. Никой от белгийската страна не ми обясни нищо за дадения проект, освен формално четене пред мен на една съкратена версия на спецификацията за клиентската (!!!) страна на проекта. Сървърната бе оставена на мен - аз трябваше да се досещам под натиск (!!!) как работи една физическа машина и да я емулирам софтуерно. Пренаписах дадения проект поне 3-4 пъти, докато разбера как наистина работи дадената машина.
    Второ. Наистина, фирмата РОЕ ми плащаше повече, отколкото исках в началото от тях.
    Трето. Наистина, на един мийтинг в Белия задрямах за няколко минути, тъй като пътуването и разкарването насам-натам ме уморяваха доста. А и формално "обяснение" от хора, които години са зе занимавали с дадена софтуерна проблематика и не са я решили, едва ли би могло да ми "помогне".
    Надявам се да няма цензура и мнението ми да бъде публикувано.

Само да вметна, че много лесно се вижда "сламката" в чуждите очи но не и "гредата" в своите...
 Нека въпросният "Ганчо" да каже дали са истина следните неща (за фирмата и него):
 - Получи ли предложение за заплата 10% над тази, която сам поиска?
 - Чрез коя агенция той намери фирмата (щом като има толкова против Булуърк)?
 - Ходи ли на 3-седмичен тренинг в Белгия с осигурени всички удобста (хотел, храна, командировъчни, сайтсиинг и т.н.).
 - Заспа ли (буквално) на митинг в Белгия, посветен на спецификацията на проекта, който трябваше да прави (с въпросните 60 страници)?
 - Гледаше ли през прозореца на тренинг-сесията организирана специално за него в Белгия тъй като симулатора, с който трябваше да работи "е много сложен" за да се ползва?
  - Беше ли му удължаван срока за задачата с общо около 1 месец допълнително?
 -  Имаше ли някакъв краен резултат (работещо приложение) въпреки удължаването на "нереалистично кратките срокове" и разбиване на задачата "парче по парче" с оглед улесняването му (припомням, че назначен на позиция за старши програмист)?
 - Колко неработещи версии на въпросното приложение бяха изпратени към Белгия с коментар "now everything is fixed and works fine" (съответно веднага получени обратни бележки, че приложението се "крашва" или има сериозни проблеми с функционалността) - по мое мнение над 20?
 - Неговият колега след като "наследи" проекта от него успя ли започвайки кода почти отначало за около седмица да завърши въпросното "хипер сложно" приложение без проблеми?
 Мога и още да питам но мисля, че е достатъчно...
 Но иначе е много лесно да обвиняваш компанията (бившата) в "експлоатиране", нечовешки условия и какво ли още не...

2200 лева. Според мен, това не е нормална фирма, а "ловец на глави". Трябва за много кратко време човек да се справи с големи проекти. Сроковете са шокиращо кратки. Самият факт, че търси хора с Булуърк сам говори за себе си.

А какво е нивото на заплатите на senior developers?

ниски заплати, ниски заплати, ниски заплати, експлоатация на персонала, неадекватно управление на персонала, ниско заплащане, само се бият в гърдите колко велика фирма са

А вярно ли е, че трябва да си супер връзкар ( както на почти всички читави места в БГ ) за да започнеш там?? Мой познат кандидатства за сервизен техник, при положение, че има такова образование и стаж точно в тази сфера, никой дори не го потърси за интервю, а човека от 10 години е сервизен в сферата на автоматиката, и идеята му беше да си продължи да работи по професията.

Специално за програмисти. Фирмата е купена от Токхайм. Тези хора си търсят хора, които да правят чудеса за кратко време. Сроковете, които дават белгийските чорбаджии, са шокиращо кратки. Примерно, TCP сървър с нишки и визуална част от над 170 бутона, екранчета и логове, който трябва да симулира кеш машина, за 2 седмици. 3 седмици е разрешеният максимум - срок плюс просрочка. Документацията на машината е 60 страници - описание на протокола, команди и разни състояния на машината.
    За тези хора софтуерът е нещо, което по подразбиране е "готово". Най-много за 2-3 седмици. Системата им е един низ от пачове, няма никаква архитектура или библиотека.
    Моето мнение е да не ходите там, ако не искате да ви сдухат и да не знаете, къде се намирате. Винаги ще са недоволни, защото все някога ще влезете в просрочка. Така нещата просто не стават - задачите нямат технологично време за изпълнение. Работата е изключително съмнителна като цяло.