411 Маркетинг ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,кв. Възраждане, бл. 37, вх. 4, ет. 2, ап. 73&markers=Варна,кв. Възраждане, бл. 37, вх. 4, ет. 2, ап. 73

411 Маркетинг ЕООД

Започнах работа в 411 Маркетинг преди 4 години. Мога само да кажа, че виждам мноооогоо сериозен прогрес. В компанията, вече има академия, платени стажове - леле, мога само да им завиждам. Хич да не е, малко са фирмите във Варна, които ти плащат за да учиш и то без да те обвързват с договор. Последните години компанията си партнира с практически всички Варненски университети. Всеки при нас има има стажанти и курсисти. В последствие, някои от тях дори остават да работят с нас. Така, че, ако си решиш, пробвай се. Двумесечен платен стаж лично на мен ми звучи доста прилична опция. Иначе и по хотелите бива, обаче там работата е ден до пладне.

В момента подготвят академията и доколко знам, скоро ще заработи. Във фирмата ни се говори, че това лято ще стартират някаква мащабна стажантска програма и ще се откриват още нови работни места. Обаче все още няма кой знае какви подробности.

Някъде прочетох, че компанията щяла да расте и да назначава нови хора. Хора, някой чувал ли е нещо повече за академията, която 411 маркетинг правят? Първата група щяла да бъде месеца, който минел изпитите отивал във втората. За втората група обучението щяло да продължи два месеца и при това щяло да е платено?!?
После, който си издържи изпитите, може да остане в компанията за постоянно на трудов договор.
След месец са ми държавните изпити и вече си търся работа.
Офертата за два месеца платен стаж лично на мен ми звучи доста добре. Моля, ако има някой от фирмата да ми каже, дали това е вярно. Някакви отзиви дали ще има такава академия ?

Скоро ще направя две години, от както съм в компанията. Започнах като студент трети курс и успешно съчетах образование и работа. Сега карам магистратура.
Преди фирмата нямах трудов стаж, тук натрупах опит в SEO -то. Работното време е гъвкаво и ми позволява да съчетавам работа с образование.
Като настоящ служител какво да кажа за компанията, освен че се разраства бързо. Когато започнах бяхме около 100 човека сега сме около 200.
Носи се информация, че ще откриват още нови работни места през тази година. Постоянно има стажанти от всу и ввму. Повечето от тях остават на работа, то и аз така започнах.

411 Маркетинг е подходяща фирма само и единствено за студенти, които искат да понатрупат малко опит и знания, а след това да се ориентират към наистина стойностни компании, където да могат да се развиват и да не се превръщат в роботи. Във фирмата прекарах 2 г. и 9 м. и в ревюто ще обърна внимание на три основни фактора, които вярвам вълнуват всички.
1. Същество на работа и работния процес. Тук няма място за даване на идеи, за професионално развитие и за насърчаване на креативността. Механично се извършват процеси, които могат да бъдат оптимизирани, но поради изключително ниската интелигентност на оперативния мениджър (Ваня Кирилова), това никога няма да се случи. Може да се научат няколко неща на много ниско професионално ниво и оттам насетне всеки порив за развитие бива смачкан именно от въпросната дама и няколкото ѝ подчинени, които явно много се страхуват, че никъде другаде няма да си намерят работа. За да е сигурно, че няма да има никакви положителни промени, наеха за продуктов мениджър шотландка на име Анджела Де Роса, която вярва, че ако хората минават през "return to work interview" след болнични, то същите няма да имат желание да се сблъскват с подобни срещи отново. И всичко това с цел компанията да не губи пари, а ние като тийм лидери да обясняваме на екипа ни, че всичко е за тяхно добро. Оттук вече вярвам, че всеки може да си извади изводи сам за себе си.
2. Работна среда и атмосфера - не знам по какъв критерий се избират служителите, но явно трябва да се харесат на г-жа Кирилова - масата дребни душици. Десетки пъти съм се хранила в кухнята, слушайки едни екипи да обсъждат (много меко казано) други, използвайки епитети, с които само най-големите простаци биха се гордяли. И винаги най-големият проблем на всички е кой колко пари е взел в началото на месеца. А в същото време г-жа Кирилова се чуди защо има хора в тоалетната във време, неотредено за почивка. А Де Роса вдига на крак цялата фирма, ако види човек с яке в коридора 10 минути преди края на първа смяна и началото на втора, без обаче да е сигурна дали въпросният субект просто не идва по-рано на работа. Като цяло мястото е враждебно и цинично, с лицемерна нотка на приятелско отношение.
3. Защо оставих заплащането като последна точка? Защото по думите на Ваня Кирилова това е най-неподходящият въпрос и служителите не трябва да се интересуват за какви пари работят, а единствено как да си свършат задълженията. Тук се заплаща много ниско и много сериозно под масата - осигуровките са на минималната работна заплата, като легалната сума се превежда по българска карта. Новите кадри получават остатъка от парите си в плик, а останалите в т.н. сини (американски) карти. Ако данъчна полиция влезе на проверка гарантирам, че в портмонетата на поне половината служители от всяка смяна, ще открие едни и същи сини карти. Случайност? Не мисля. За хубав завършек на чудещите се дали да станат част от "семейството" на 411 - бъдете неспокойни - никога няма да знаете какви пари ще вземете в началото на месеца, защото цялата бонусна система е толкова добре измислена, че да няма начин да предвидите доходите си. И на края след щателна проверка по двете карти, разбирате, че от синята карта не само че не можете да изтеглите всичките си пари, ами и не можете да плащате с нея. И всяко теглене ви се таксува със скромната сума от 6 евро. За всичките прекарани години си позволиха не един и два пъти да променят условията на заплащане и то не в положителен аспект, и то без всякакво разумно обяснение - просто един ден отиваш на работа и разбираш, че в началото на следващия месец схемата за бонуса ти е променена и нямаш ни най-малка представа какъв ще бъде доходът ти.

Ако ценя престоя си на това място е само и единствено за това, че ми показа, че човек трябва да вярва в себе си, в мечтите си и да цени труда си. Да не се страхува от промените и да не позволява дребни души да го смачкват емоционално и професионално. Всеки заслужава да бъде оценен когато полага необходимите усилия, а 411 Маркетинг не е такова място.

Позицията бива - въвеждаш и проверяваш данни. Сравнително спокойна работа е, била съм и на голямо натоварване.. Иначе се намира в сграда - на ъгъла на “Цар Освободител” и “Ген.Колев”. Локацията е комуникативна. В съседство има спирка на автобуси 20, 118 и 32.
Отсреща е супермаркет гастро, където правят готвена храна. На 3 минути от офиса е слaдкарница неделя.

Някой ще сподели ли как е в счетоводния отдел. До колкото знам са в друга сграда? По-специално ме интеересува позицията оператор въвеждане на данни. Мерси!

Преди да започна работа в София, работех за 411 две години. Започнах от събмитър и стигнах до seo - оптимизатор. Това, което научих там, сега ми е от голяма полза, щото тия си имат ноу хау и не го ли работиш трудно ще се ориентираш. Сегашната ми компания е за маркетинг, а при маркетинга много се говори за seo, обаче много малко се знае.
Да кажа, че благодарение на практическите си познания до момента, сега съм на доста добра позиция. Иначе за фирмата - прилични заплата, плащат се на време. Когато се работи с клиенти, има и моменти на напрежение, има и моменти на релакс. За мен е важно, че в 411 взех в ръцете си занаят дето просто се търси.

Не си правете труда да се занимавате с компанията. От няколко месецац имат нов мениджър "Човешки ресурси", който тероризира и крещи на момичетата от HR, ама няма проблем нали рейтинга им се вдига. Не се заблуждавайте от фалшивите ревюта тук, по същя начин и вдигат "репутацията" на фирмичките от Щатите, които дават луди пари за псевдо SEO. Имат достатъчно фалшиви gmail акаунти и компютри да си пишат всеки ден. Знам, защото ме караха да правя същото

Това е първото ми коледно парти в 411 маркетинг. И сега вече мога да направя паралел.
Предишната ми фирма беше верига за бързо-оборотни стоки. Коледното тържество започваше с дълга и напоителна рече. Следваше мешана скара за всички, цигарен дим до задушаване и кръшна чалга до припадък.
При 411 маркетинг видях тристепенно меню, с вегетариански и веган порции. Официален дрес-код. Осигурена за цяла вечер вариететна програма. В офиса сигурно сме над 200 души и всеки би имал свое мнение и виждане. Това, което поне аз видях беше стил и силно културно послание