Студио "Графити" /img/frontend/nomap.png"

Студио "Графити"

Здравейте, teddy a.k.a. two_earings!

Преди всичко, извиняваме се, ако с нещо сте се почувствала засегната на интервюто за работа! Разбираме, че когато хората не се познават, е лесно думите да бъдат възприети погрешно. Със сигурност не сме имали намерение да нараняваме Вашите чувства, но по емоционалната Ви реакция тук разбираме, че сме го направили и съжаляваме!

А иначе, доста се позабавлявахме в офиса с Вашия фейлетон :)
И все пак, не трябваше така с мечето...
Уверяваме Ви, че няма нищо съмнително в неговата хигиена :)

Благодарим Ви за отделеното време и Ви желаем успех!

Хаха, до кандидата по-долу, не се отказвайте толкова лесно, все пак звучи като да е фирмата за Вас, така да се каже - Вашата фирма :)
Но нека мненията тук да са като обеца на ухото, даже две!

Реших и аз да споделя впечатления от кандидатстването ми за работа в тази фирма.

Локацията и офиса са страхотни. Атмосферата е творческа, интериорът е впечатляващ.

Интервюто беше откровено и директно. Проектите са интересни и разнообразни. Очакванията са да се работи много и да има личен ангажимент към резултата.

С оглед на това, че търся по-спокойна работа и по-добър work-life balance, прецених, че не е за мен.

Решох да споделя впечатленията си, само защото искам да предпазя по-неопитни кандидати, които биха могли да се разочароват или дори да загубят увереност след интервю с ..да го наречем странния човек, който ръководи това студио. На кратко, проблемът не е във вашия телевизор.
Отидох на интервюто въпреки множеството червени флагове, разбира се, коментарите тук, но и обявата висяща с месеци в jobs.bg за позиция, която е квалифициран почти всеки втори...но все пак от любопитство реших да им дам шанс.
Студиото се намира уж на централно място, но на последния етаж на стара сграда - докато стигнете до него вече сте без дъх, а на вратата любезна бележка ви моли да "възстановите нормалното си дишане преди да влезете". Ако вече се чувствате нелепо, дишайте дълбоко, защото преживявянията спиращи дъха тепърва предстоят. На рецепцията оттегчено момиченце дори не вдига погледа си, за да ви поздрави. Стигате до дивана, където,за разкош, или за да подскаже, че тия хора тук са много арт, знам ли, стои огромен плюшен мечок със съмнителна хигиена който, признавам, все пак поне дава отлична представа за човека, който ви предстои да срещнете...
Тук вече е късно да избягате, най-малко от уважение към..мечока, затова се надявам да сте си направили дю дилижънс, да сте прочели коментарите тук, и да не си го причинявате.

Без коментар - не си губете времето освен ако не търсите автентичен dumbing experience.

In regard to "Анонимен кандидат за работа" from 20.06.2020

Thank you for your application at Graffiti Studio!

We don't have such salaries at our company. We do however propose a lower compensation (not the amount stated though) for the trial period only to some applicants that express interest in our field of work but have no experience in localization.

The fact a lower compensation was proposed to you means that you fall in that category (no industry experience). Which means the statement "in line with your experience and achievements" is correct.

We are open to both experienced localization professionals AND applicants who want to be given the opportunity to learn and grow in localization.

Happy and healthy 2021!

Относно мнението на "Анонимен кандидат за работа" от 16.10.2020, това е крайно НЕвярно.

Здравейте, Йоанна Тончева!

Оказва се, че освен, че не може да се разчита на уговорка с Вас и на поет от Вас ангажимент, имате и склонността да си измисляте, за да не използваме по-силна дума.

Истинате е, че вие приехте нашите условия за работа и уговорката ни беше да изчакаме да изтече двумесечното Ви предизвестие към текущия Ви работодател Translate Plus, преди да започнем заедно. Това се потвърждава и от датите на нашата кореспонденция в рамките на този период.

Седмица преди назначението отново се свързахме с Вас, за да организираме документацията, и Вие потвърдихте, че от понеделник започвате работа при нас. На следващият ден обаче, се обадихте, за да ни информирате, че сте приели подобрено предложение от текущия си работодател и оставате на работа там.

Нямаме проблем с приемането на откази- ние сме компания на 28 години и зад всяко ново назначение винаги е имало такива, които не са се случили- дали поради несъвпадение на кандидата с нашите очаквания или несъгласия на кандидата с условията, които предлагаме.

Това, с което имаме проблем обаче, е непрофесионално и неетично отношение, което не зачита уговорки. Вие ни подведохте- в резултат на Вашето потвърждение спряхме подбора си за тази позиция. Чакахме Ви почти 2 месеца. Можеше да се обадите седмица, две, или 3 след интервюто, за да кажете, че сте променили решението си. Да ни дадете време да реагираме с друг кандидат. Вместо това Вие подходихте без никаква коректност и се отметнахте от нашата уговорка буквално в последния момент- без въобще да Ви интересува, че някой някъде е разчитал на Вашата дума.

Съветваме ви и още веднъж да прочетете обратната връзка, която сме Ви дали за Вашата постъпка. В нея няма нищо обидно или заядливо, напротив- тя изразява единствено нашето разочарование. С това безотговорно поведение показахте, че сте много далеч от професионалната етика. А сега от начина, по който сте представила ситуацията тук виждаме също, че имате склонността да изкривявате фактите и да си измисляте такива. Така че, отново можем само да сме благодарни, че научихме тези неприятни неща за Вас още в самото начало на нашите потенциални отношения.

Предоставила сте ни достатъчно основания да Ви осъдим за клевета. Но ще приемем Вашия пост за просто една емоционална, незряла реакция и за сега се ще ограничим само с този коментар.

Въпреки всичко, Ви желаем успех.
Бъдете здрава и ползвайте запетаи ;)

ИЗБЯГВАЙТЕ. Кандидатствах за позицията Account Manager, което в тази фирма е 2 в 1 - хем си sales manager на определени клиенти и трябва да пробутваш услугите на фирмата и да гониш таргети, хем си project manager на проектите на същите тези клиенти за субтитри, преводи и т.н. Работата и натоварването са поне като за двама, но заплащането е по-малко от средното за човек тепърва навлизащ в индустрията, камо ли за някой с опит и квалификация, какъвто те искат. Още на интервюто ми направи много лошо впечатление отношението и поведението на CEO-то Николай Иванов, но реших да го изслушам така и така бях там. От 1ч30мин около 1 час ми хвалеха фирмата и бонусите, които може да се изкарат(по мъгливи и неясни критерии) в допълнение към много ниската заплата. След кратък разговор където накрая и на мен ми се даде думата веднага ми предложиха работата - нямало по-квалифициран и опитен кандидат от мен. И ето какво ми предложиха - 1200 лева нето(това било много за тях!), осигуровки на 4-часов работен ден, въпреки че ще работя на пълен работен ден(обясниха, че пестят пари заради Корона кризата, иначе не можели да си задържат всички служители), 20 дни опуска, като лятото имаш право само на 1 седмица, защото няма кой да те замества, евентуални бонуси на всеки 3 месеца по нясни таргети, мултиспорт карта, която ти си плащаш изцяло и ваучери за храна. Любезно казах, че ще обмисля офертата и си тръгнах. По-късно, когато им написах имейл с отказа си заради контраоферта от текущата ми фирма, получих много груб отговор от CEO-то Николай Иванов, който явно не приема откази добре. Копирам имейла, както беше написан с грешките :) - "Благодаря ти, че ни спести времето, която щяхме да изгубим с теб. От постъпката ти става ясно, че не носиш ценностите, на които държим в нашата компания. Останах с впечатление от нашата среща, че имаш идеи и амбиции да се развиваш. Жалко е, че в крайна сметка си решил да останаеш на място, която не те вдъхновява, срещу няколко стотин лева отгоре." Прочетете го пак и си представете какво е да работите за такъв човек, какво отношение ще получавате ежедневно. Съветвам ви да избягвате тази фирма, която укрива данъци и не плаща пълни осигуровки и предлага обидно ниско заплащане за нелеката и изключително много работа, с която ще ви натовари.

Part of the job offer:

"We offer: An attractive salary package that is in line with your experience and achievements"

So they think attractive salary means 1000 lv. а month!
What a joke!

"Графити Студио"е най-доброто студио с което някога съм работил .Правят най-добрите реклами и дублажи.Колкото до забавянето на плащанята затова са виновни такива като мен които съща бавят плащанята към тях и така по веригата, но все пак КРИЗА Е !!!!