Темена ООД /img/frontend/nomap.png"

Темена ООД

Работех във фирма Темена от февруари 2011г. като главен и единствен счетоводител. Приех счетоводството от сч.кантора, която е обслужвала фирмата, в меко казано лошо състояние. Имаше огромен брой проблеми, не получавах никакво съдействие от бившия гл.счетоводител. Трябваше да въвеждам всичко наново в счетоводна програма и същевременно да давам актуална информация. Както и да е, справих се със всички или с повечето бакии, които ми бяха завещани. Освен задълженията ми, ме задължиха да следя и за автопарка, инструктажите, работа с клиенти, пътуване със служебния автомобил из града по задачи, свързани с клиенти, складове, въпреки че си имаше колеги за това и т.н. През 2012 (май) внезапно бяха направили проверка от ИТ в един от обектите по морето. Бяха хванали нелегални работници, работещи за нас. Аз трябваше, първо да изясня въпроса с ИТ Бургас, по телефона, за което отнесох една глоба от КАТ, защото ме принудиха да говоря по телефона в движение. Още ми виси в НАП. Трябваше да ходя до Бургас с междуградски автобус, при наличието на 8 автомобила, които се движат във фирмата. Оправих кашата в ИТ, но не можах да си хвана своевременно транспорт за Пловдив и затова пътувах първо до Стара Загора, а от там с нощния влак - до Пловдив. Прибрах се към 3 часа през нощта. С това аз икономисах на фирмата не по-малко от 3000 лв. глоби. Никой не го призна. Няма да коментирам КД, който всяка година се обсъжда и се "привежда" във вид, който да се хареса на управителите. Месецът ми е разчетен по дни за всяка една процедура, която имам да свърша, но въпреки това, винаги когато колега ми поиска услуга, свързана с фирмения интерес, аз никога не съм отказвал. От началото на тази година управителката стана особено заядлива с мен за някакви абсолютно мижави грешки, невлияещи по никакъв начин на счетоводството или на взаимоотношенията с фиска. Предизвикаха ми неофициален одит от експерт-счетоводител, с което „само ми изписаха вежди“, защото мнението на колегата за счетоводството ми беше съвсем положително, което изясних с него в личен разговор. И за капак, без да бъде обсъдено с мен, са пуснали обява в Jobs.bg за Главен счетоводител, която ми изпрати приятел, попаднал на нея. Повдигнах въпроса пред шефа - какво означава това, но отговорът беше, че "си сверявали часовника". След няколко дни ми се наложи да изляза в болничен и точно тогава ми заявиха, че не могат повече да работят с мен, така че да си оформя документите за прекратяване на трудовия договор по взаимно съгласие. Тъй като си знам правата им отговорих, че това е тяхна инициатива и попадаме в прерогатива на чл.331 от КТ. Преди да изляза в болничен, поставих парола на компютъра си, за да няма неоторизиран достъп и да се повредят данните ми, но без да ми се обадят, те занесли компа на икономическа полиция, с жалба, зад гърба ми по най-долния начин. По време на болничния ми ме притесняваше икономическа полиция, като това беше страшно силен психически тормоз, който тези непочтени хора оказваха върху мен. Нека всеки сам да си направи извода с какви хора бях принуден да работя. Когато се явих на работа на 01.08.2014г. ме посрещнаха с адвокат, който ми предложи три варианта за прекратяване на договора ми, но и трите бяха изцяло в мой ущърб. Никой не предвиждаше обезщетение. Аз отказах да ги приема без адвоката си и на 04.08.2014г.(понеделник) сутринта отидохме с наше контрапредложение – по мое желание да бъде прекратен ТД по чл. 327(1)2. Незабавно се опитаха да ме подложат на психологична атака, че няма такова нещо, че имали доказателство, но адвокатката ми беше достатъчно печена да отклони всички тези нападки. В крайна сметка ме принудиха да се съглася на взаимно съгласие с наглостта с която демонстрираха връзки с институции като икономическа полиция. Изплатиха ми само това, което ми дължаха за отработеното време, без обезщетение. И ме задължиха да издам всичко от-до по опис на новоназначения колега, което за мен беше много даже изгодно, защото от тук нататък аз не нося никаква отговорност за каквито и да било документни или счетоводни липси във връзка с ревизии от институциите. А колегата след мен нека много внимателно да си помисли къде е попаднал, защото ще му се наложи да угажда на четири шефчета едновременно – малодушен управител, некомпетентна управителка, неквалифициран мениджър по продажбите и не на последно място – щерката на шефа, защото тя е основният елемент на интриги в тази фирма. Заради нея са напуснали „доброволно“ вече четири или пет човека, защото отношението и към тях е било нетърпимо. Същият „късмет“ имах и аз – попаднах в полето на интригантския и поглед. От там нататък тя си свърши работата блестящо. Късмет на следващия колега.

Работя във фирма Темена от 2011г. като главен и единствен счетоводител. Приех счетоводството от сч.кантора, която е обслужвала фирмата, в меко казано лошо състояние. Имаше огромен брой проблеми, не получавах никакво съдействие от бившия гл.счетоводител. Трябваше да въвеждам всичко наново в счетоводна програма и същевременно да давам актуална информация. Както и да е, справих се със всички или с повечето бакии, които ми бяха завещани. Освен задълженията ми, ме задължиха да следя и за автопарка, инструктажите, работа с клиенти, пътуване със служебния автомобил из града по задачи, свързани с клиенти, складове, въпреки че си имаше колеги за това и т.н. През 2012 (май) внезапно бяха направили проверка от ИТ в един от обектите в Бургас. Бяха хванали нелегални работници, работещи за нас. Аз трябваше, първо да изясня въпроса с ИТ Бургас, по телефона, за което отнесох една глоба от КАТ, защото ме принудиха да говоря по телефона в движение. Трябваше да ходя до Бургас с междуградски автобус, при наличието на 8 автомобила, които се движат във фирмата. Оправих кашата в ИТ, но не можах да си хвана своевременно транспорт за Пловдив и затова пътувах първо до Стара Загора, а от там с нощния влак - до Пловдив. Прибрах се към 3 часа през нощта. С това аз икономисах на фирмата не по-малко от 3000 лв. глоби. Никой не го призна. Няма да коментирам КД, който всяка година се обсъжда и се \"привежда\" във вид, който да се хареса на управителите. Месецът ми е разчетен по дни за всяка една процедура, която имам да свърша, но въпреки това, винаги когато колега ми поиска услуга, свързана с фирмения интерес, аз никога не съм отказвал. Отскоро управителката стана особено заядлива с мен за някакви абсолютно мижави грешки, невлияещи по никакъв начин на счетоводството или на взаимоотношенията с фиска. Предизвикаха ми неофициален одит от експерт-счетоводител, с което „само ми изписаха вежди“, защото мнението на колегата за счетоводството ми беше съвсем положително, което изясних с него в личен разговор. И за капак, без да бъде обсъдено с мен, са пуснали обява в Jobs.bg за Главен счетоводител, която ми изпрати приятел, попаднал на нея. Повдигнах въпроса какво означава това, но отговорът беше, че \"си сверявали часовника\". След няколко дни ми се наложи да изляза в болничен и точно тогава ми заявиха, че не могат повече да работят с мен, така че да си оформя документите за прекратяване на трудовия договор. Тъй като си знам правата им отговорих, че това е тяхна инициатива и попадаме в прерогатива на чл.331 от КТ. В момента съм в болничен, но не знам какво ще се случи след като той приключи. Това е страшно силен психически тормоз, който управителката оказва върху мен. Нека всеки сам да си направи извода с какви хора съм принуден да работя. Сагата все още не е приключила, но няма да се учудя ако ми спретнат някой непочтен номер, защото няма да им е за първи път. А колегата след мен нека много внимателно да си помисли къде е попаднал, защото ще му се наложи да угажда на четири шефчета – управител, управителка, мениджър по продажбите и не на последно място – щерката на шефа, защото тя е основният елемент на интриги в тази фирма. Заради нея са напуснали „доброволно“ вече четири или пет човека, защото отношението и към тях е било нетърпимо. Същият „късмет“ имах и аз – попаднах в полето на интригантския и поглед. От там нататък тя си свърши работата блестящо. Късмет на следващия колега.

Работя във фирма Темена от 2011г. като главен и единствен счетоводител. Приех счетоводството от сч.кантора, която е обслужвала фирмата, в меко казано лошо състояние. Имаше огромен брой проблеми, не получавах никакво съдействие от бившия гл.счетоводител. Трябваше да въвеждам всичко наново в счетоводна програма и същевременно да давам актуална информация. Както и да е, справих се със всички или с повечето бакии, които ми бяха завещани. Освен задълженията ми, ме задължиха да следя и за автопарка, инструктажите, работа с клиенти, пътуване със служебния автомобил из града по задачи, свързани с клиенти, складове, въпреки че си имаше колеги за това и т.н. През 2012 (май) внезапно бяха направили проверка от ИТ в един от обектите в Бургас. Хванали са нелегални работници, работещи за нас. Аз трябваше, първо да изясня въпроса с ИТ Бургас, по телефона, за което отнесох една глоба от КАТ, защото говорех по телефона в движение. Трябваше да ходя до Бургас с междуградски автобус, при наличието на 8 автомобила, които се движат във фирмата. Оправих кашата в ИТ, но не можах да си хвана своевременно транспорт за Пловдив и затова пътувах първо до Стара Загора, а от там с нощния влак - до Пловдив. Прибрах се към 3 часа през нощта. С това аз икономисах на фирмата не по-малко от 3000 лв. глоби. Никой не го призна. Няма да коментирам КД, който всяка година се обсъжда и се "привежда" във вид, който да се хареса на управителите. Месецът ми е разчетен по дни за всяка една процедура, която имам да свърша, но въпреки това, винаги когато колега ми поиска услуга, свързана с фирмения интерес, аз никога не съм отказвал. Отскоро управителката стана особено заядлива с мен за някакви абсолютно мижави грешки, невлияещи по никакъв начин на счетоводството или на взаимоотношенията с фиска. Предизвикаха ми неофициален одит от експерт-счетоводител, с което само ми изписаха вежди, защото мнението на колегата за счетоводството ми беше съвсем положително, което изясних с него в личен разговор. И за капак, без да бъде обсъдено с мен, са пуснали обява в Jobs.bg за Главен счетоводител, която ми изпрати приятел, попаднал на нея. Повдигнах въпроса какво означава това, но отговорът беше, че "си сверявали часовника". Нека всеки сам да си направи извода с какви хора работя.

Работя във фирма Темена от 2011г. като главен и единствен счетоводител. Приех счетоводството от сч.кантора, която е обслужвала фирмата в меко казано лошо състояние. Имаше огромен брой проблеми, не получавах никакво съдействие от бившия гл.счетоводител. Трябваше да въвеждам всичко наново в счетоводна програма и същевременно да давам актуална информация. Както и да е, справих се със всички или с повечето бакии, които ми бяха завещани. Освен задълженията ми, ме задължиха да отговарям и за автопарка, инструктажите, работа с клиенти, пътуване със служебния автомобил из града по задачи, свързани с клиенти, складове, въпреки че си имаше колеги за това и т.н. През 2012 (май) внезапно бяха направили проверка от ИТ в един от обектите в Бургас. Хванали са нелегални работници, работещи за нас. Аз трябваше, първо да изясня въпроса с ИТ Бургас, по телефона, за което отнесох една глоба от КАТ, защото говорех по телефона в движение, която никой не ми призна. Трябваше да ходя до Бургас с междуградски автобус, при наличието на 8 автомобила, които се движат във фирмата. Оправих кашата в ИТ, но не можах да си хвана своевременно транспорт за Пловдив и затова пътувах първо до Стара Загора, а от там с нощния влак - до Пловдив. Прибрах се към 3 часа през нощта. С това аз икономисах на фирмата не по-малко от 3000 лв. глоби. Никой не го призна. Няма да коментирам КД, който всяка година се обсъжда и се "привежда" във вид, който да се хареса на управителите. Месецът ми е разчетен по дни за всяка една процедура, която имам да свърша, но въпреки това, винаги когато колега ми поиска услуга, свързана с фирмения интерес, аз никога не съм отказвал. Отскоро управителката стана особено заядлива с мен за някакви абсолютно мижави грешки, невлияещи по никакъв начин на счетоводството или на взаимоотношенията с фиска. Предизвикаха ми неофициален одит от експерт-счетоводител, с което само ми изписаха вежди, защото мнението на колегата за счетоводството ми беше съвсем положително, което изясних с него в личен разговор. И за капак, без да бъде обсъдено с мен, са пуснали обява в Jobs.bg за Главен счетоводител, която ми изпрати приятел, попаднал на нея. Засега не съм повдигнал въпроса какво означава това, но то е очевидно за всички. Нека всеки сам да си направи извода с какви хора работя.