Адастра България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Лозенец, Квартал Лозенец, бул. Черни връх, 38Б&markers=София,Район р-н Лозенец, Квартал Лозенец, бул. Черни връх, 38Б

Адастра България ЕООД

Мога да изкажа мнение само за клона на фирмата в Пловдив. Специалиста ЧР е много нервна жена. Опитва се да го скрие ама много и личеше. Заплащането което ли предложиха беше меко казано смехотворно за работя в сферата на информационните технологии. Има едно специално изискване, на което наистина трябва да отговаряте ако държите да работите за тях-да нямате против постоянно да пътувате в чужбина и нямате право да откажете ! предизвестието им е цели 3 месеца! Обременяващи клаузи в договора за такова заплащена е смешно!

Бях на интервю,
Първото интервю - опознавателно беше с младата Hr-ka
Tsvetanova, Nikoleta. Добре подготвена от техническа гледна точка, разбираше доста от терминологията. За съжаление в тази фирма, както и в много други вероятно, Hr-ките са под огромен натиск да намират кадри и да лъжат кандидатите. Та девойката, както си говори нормално и приятно си лъже и много хубаво и леко.

Правят ви профил в тяхната система да минете един SQL тест. Като кандидатствате за една позиция, обикновено това нищо не значи, реално те си ви правят после техническо интервю за да видят за къде сте най-подходящи според техните изисквания.

Работят със стари програми, защото клиентите им работят с такива. Но всъщност истината е, че малко хора, ще се навият да работят на нещо, което никъде другаде не се търси и така да са зависими от Адастра.
Онлайн теста в системата им е общо взето основни въпроси около SQL, които могат да бъдат отговорени с търсене в google.

Добре е да се прочетат няколко sql questions and answers и да се минат 20-тина задачки в sql zoo или друго за подготовка.

В теста има и sql задачи с joins.

На техническото интервю може да попаднете и на възрастната HR-ka - Gerenska, Violeta, изкусен манипулатор и лъжец.

Обикновено интервюто е 3 към 1 -> 2-ма технически кадри препитващи - по-човечни и нормални от Hr-kata, шапка им свалям бих работил с тях.

И зависи на кой се паднете - младото HR-че лъжкиня, или възрастната лъжкиня.
Ще ви кажат всичко, което искате да чуете, ще лъжат, премълчават и т.н.

Фирмата е подходяща, ако нямате опит с SQL или минимален такъв и не можете да си намерите работа в друга свястна фирма. за 5-6-10 месеца зависи по какви проекти попаднете, вероятно се издържа. Питах бивши техни начинаещи кадри - сравнително доволни са.

За mid - senior специалисти - ако искат да ви лъжат и да не си държат на думата - това е вашата фирма. Но най-вероятно можете да си намерите и нещо по-добро.

пс. Учете, учете, практикувайте, за да не ви се налага да попадате на използвачки, като Tsvetanova, Nikoleta(младата HR-ka) и Gerenska, Violeta (възрастната HR-ка) . Лъжат, като изкусни политици.

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

В пловдивския офис е доста тесничко, заплатите са ниски и госпожиците ЧР са неадекватни.
Българинът обича да не вярва много, затова проверете сами, ако имате време за губене !

Някой може ли да каже за Пловдивския офис как седят нещата? Въобще всякаква актуална информация ще е полезна.

От около година съм във фирмата, доволен съм. Има си и силни и слаби страни, но къде ли няма.
Най-големият плюс са колегите според мен, онлайн обученията също са много полезни. Локацията не е идеална, но от метрото е на 8 минути пеша.
Всичко много зависи от проекта по който ще попадне човек, както и от това, колко време ще продължи въпросния проект. Налага се да се учат различни продукти, но да ти се плаща, за да учиш, е нещо от което само хора без опит не могат да оценят. В други фирми шансовете за вътрешно обучение (извън soft skills) са много ниски.
Лично аз не съм бил свидетел на интриги или пък неуважение, дори точно обратното - това във връзка с коментарите по-долу. Много се държи на личните качества и в този смисъл, ако сте гений-мизантроп, който обича да се заяжда, това не е мястото за вас. Ако искате да се учите обаче, и умеете да работите с други хора, ще ви допадне.

Ниски заплати за сектора.
Без възможност за работа от вкъщи.
Сигурност на проектите няма !

Ще коментирам само две от оценяваните качества на тази фирма. Заплащане и потенциал. Като потенциала го възприемам като бъдеща възможност за развитие на кандидата за работа. Това развитие не е задължително да става в една и съща фирма. (Спомнете си за ценността свободно движение на хора и капитали.)
Коментара е от гледна точка на наскоро завършил висше образование специалист със специалност свързана с програмиране.
Когато кандидатствате в тази фирма, изискванията към вас са безкрайни и ви подлагат на множество тестове и оценки. Ако ги преминете успешно ви предлагат договори и споразумения, които трябва да подпишете за да започнете работа.
На какво е важно да обърнете внимание?
1. Заплатата - в нашия случай става дума за заплата близка до минималната;
2. Забрана за извършване на конкурентна дейност в рамките на три години след, като напуснете фирмата.
Представете си ситуацията: Работите един ден в който на обяд ви извикват и ви казват, че фирмата не се нуждае вече от вас.
Равносметка:
Работили сте упорито в продължение на 22 години за да придобиете квалификация на която 70 % от хората в страната ще ви завиждат. Вложили сте 22 години по 12 месеца по 602 лева месечна издръжка = 158 928 лева + 5 години учене * 12 месеца * 560 лева (минимална работна заплата)= 33 600 = 192 528 лева( Това е вашата инвестиция и тази на родителите ви и тази на дядовците и бабите ви.) а нямате право да работите по тази специалност, защото сте подписали споразумение.
Тоест подписвайки това споразумение вие им разрешавате да сложат ръка на вашата инвестиция от 190 000 лева.
Същевременно заплатата ви (дори да останете на работа) е смешна дори за необразовани хора.
Резултата - вие сте роб, който е изгубил своята свобода. И не само нея.
Вашата минимална цена като инвестиция е 190 000 лева.
Ако Търсите 10% възвращаемост на тази инвестиция, за 1 година трябва да получите от нея 19 000 лева. Това прави заплата приблизително 1 600 лева.( 19 000: 12 месеца = 1 600 лева)
Забележка:
1 В българското законодателство 'Забрана за извършване на конкурентна дейност." е недопустима но в други държави това е напълно реална опасност за финансово робство.

Консултирайте се с юрист по трудово правни въпроси. Такива има в централите на синдикатите във всички окръжни градове. Консултацията е безплатна.
Примерно: http://podkrepa.org/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/
Или платено
Данни за месечна издръжка на един човек:

Здравейте, колеги!
Наскоро бях на техническо интервю в компанията, а скоро ще полагам тест по SQL.
Интересува ме дали някой се е явявал вече на такъв тест и какви въпроси съдържа?

Всяко мнение като подобни примерни въпроси, също ще са ми от полза!

Благодаря

Като бивш служител (година и 5 месеца), мога да кажа накратко - не си губете времето с тази фирма.

Още в началото се опитаха да ми свалят самочувствието с някакви тъпи HR-ски методи. Имах проблеми и с изплащане на обещани бонуси.
На финалното интервю беше обещано развитие, интересни проекти, виждане, отношение, които дори след година и 5 месеца там не бяха изпълнени. Развитието беше нулево.

Имат "единствена по рода си" система на образуване на заплата всеки месец, което само те си мислят че е уникална. Лично на мен, тази система не ми харесва.

Интервютата са на ниско техническо ниво, от което можете да добиете представа какви са колегите. Много от хората там са on-bench и няма натовареност.

Единствения плюс е, че имат обучения, от които не съм се възползвал и нямам идея какво е нивото.

Локацията е изключителна НЕудобна, офисът се намира в M Plaza (Atanas Dukov, 32).