ЯНА АД /img/frontend/nomap.png"

Ако експериментът в цех шими "Селска идилия" не се спре веднага, то просто цехът а от там и завода ще спре! Майстор гледа 60 а плетач 30 машини, това и в книгата на Гинес го няма! Времето на многомашиниците отдавна мина!!! Някой брои ли колко хора под ръководството на селската интригантка напуснаха и от двата цеха!!?? Някой вижда ли какви кадри останаха в цех котони, да само тези които лижат и облизват началника та си! Какво означава началник смяна няма да работи а само ще командва!? Колко стават вече началниците и кой ще им изкарва заплатите? Мароканските скакалци от цех котони нямат нужното сиво вещество за да могат да работят на шими те! Алоооо ръководството спрете експеримента докато не е късно!!!

Алоооо, след като си бивш служител , как така никога няма да ти стане истинска Шефка ? Май се задава някакъв бойкот в тоя цех ! Шефовете ако обявят едни добри заплати на майсторите , нашите ще си мълчат и ще си вършат работата , защото при добри пари веднага ще дойдат хора от други фирми.Все пак ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА .

Вашата шефа е толкова специалист колкото и негърка! Негърка може и да стане но специалист никога! Трябва ръководството да е сляпо че да не вижда как цех корони се разпадна под нейно ръководство а сега и цех Шими! Някой брои ли колко хора и то най добрите напускат, хора не останаха, кой ще работи, вашата шефка ли? Ако е ваша шефка, тя никога няма да бъде наша! Целувайте и огромният задник колкото си искате, вие от котоните само това можете, защото само такива останахте, свестни те и можещите тя ги изгони! Същото става сега и в Шимите, само че трябва да се знае едно Шимите не са котони, за да се работи с тях трябва не език а мозък! Ще го разберете!

Невероятно груб тон ,малко във селски стил, но вие от началника- до чистачката , това си можете.Пишете си каквото искате ,но Шефката ще ви вкара в пътя.Има и при вас способни и съвестни хора , но половината сте лентяи и скатавки, особенно майсторите . Сърбали сме попарата на Шефката, строга е, и тя си има своите фафорити , но се стреми винаги да направи най- доброто за производствения процес и за хората. Дано да успее да се справи с тоя хаос И още нещо - една тумба народ от технолози , организатори - те са мароканските скакалци, цял ден щъкат насам , натам и никога нищо не е изпипано както трябва. Постоянно са ошашавени- моделите сбъркани , прежди не стигат , сбъркани партиди, и т.н......

Като марокански скакалци на тумби прииждат в цех шими, протежетата на селската хронично незадоволена крава, началник цех на котони! Господа управляващи завода, помислете още веднъж докато не е късно! Тя унищожи цех котони и ще направи същото и с цех Шими! Шуро баджинащината преместена със селски женски мераци няма как да не унищожи всичко стойностно! Димитров не е цвете за мирисане но в сравнение с нея е като ухайна лятна роза! За нея са добри само тези които я лижат или удовлетворяват а те са абсолютни негодници! Не може масльонкаджии да стават началник смяна, това е и смешно и трагично а и пагубно за завода! Завода е за работа а не за удовлетворяване на мераците на селска интригантка и нейните протижета! Да вкарате директно в производство на цех шими хора от котоните без да са минали през веригата плета, майстор и тогава нещо повече е все едно да сложите един каруцар да управлява самолет и да му пожелаете леко презимяване! Резултат вече се вижда, съвсем скоро в цех шими ще останат само протежетата на началник цех котони! Успешно презимяване!

Всички от Шима ревяхте колко ви е лош шефът , пък сега негодувате от новата шефка , без дори да я познавате.Очевидно тя много се старае да направи някакви положителни промени . Едно е ясно колеги, много бачкане , пари няма без ,значение кой къде е бил преди това . Пак много малко хора ще са добре със заплатите си .

Виждам много мнения за цеховете в Плевен и Панагюрище.
Аз ще Ви предоставя малко информация за офисите или така наречените привилирировани, или поне много от хората, работещи в ужасните условия в цеховете, мислеха за нас. И при нас не беше розово.
Заплатите са обидно ниски, наистина много ниски. За първи път видях шуробаджанащина във фирма. Смятах, че това е мит. Не, не било мит.
Назначаваха се всякакви познати, хора които някога са помагали за нещо във фирмата, без значение от опита им до момента или квалификацията им.
Срещнах огромно лицемерие и мерене на п*шки, сред жени!!! Клюкарстване, говорене зад гърба, имитиране на работа, ниска квалификация или тотална липса на такава, неграмотност, нереалистична самооценка, на нереализирали се хора, но пък иначе с огромно самочувствие!
Има малко, които наистина работят, мили и съвестни хора и на тях пада цялата работа в отделите, естествено многото работа, не е обвързана и с по-голяма заплата. Това остава невидимо за ръководството, много често дори те натоварват и с още повече работа. Важно е да не надигаш глас.
Хора, които не са свързани по никакъв начин с работата ти, си позволяват да дават оценки за нея, да ти искат отчет и обяснениея, защото са в някакви близки отношения с директорите и тяхната дума се слушала!
Фирма, напомняща за държавната адниминистрация от преди 20 години.
Доста подтискащо, доста напрегнато заради лошото, наставническо и грубо отношение на някои индивиди. Няма да ви сте вярва, къде сте попаднали! С две думи - "Много вожд, малко индианец!"
Заплати не се повишават, без значение как се справяте, защото те все са в криза. Истината е, че са наблагодарни и не уважават дори дългогодишните си служители! Но същевременно, това не пречи фирмата да има две Тѐсли и шофьор за директора и директоршата.
Огромно разочарование, класическа българска, шуробаджанашка фирма!
Горещо препоръчвам да не започвате там, освен ако не сте нечий познат или роднина. Ще се постараят да направят ежедневието ви ад. Ако не сте пълно перде и не ви пика за колко пари ще работите, тогава няма да издържите на глупостта, неграмотността, надутите егота и хаоса!

В умиращият цех котлони вилнее началниката и ОТК! Само интриги и шуробаджинащина! Свестен човек не остана, само такива които лижат началничката във всякакъв смисъл! Чудно как се позволява от собственика и директора, началник цеха да се разпорежда според собствените си интереси а не интересите на фирмата??? Жалко а можеше да бъде различно ако за началници се назначават хора които разбират от производството и могат да работят с работниците а не да въртят само интриги! Няма работник в цеха, който да не се чуди защо е назначен такъв началник! Това е производствен цех а не фабрика за жълти новини или Биг брадър с женски мераци ! Бог да прости цех котони!

Котони и Шими все нещо мрънкат , все са недоволни, аз искам да обърна вниманието ви към цех Бродерия. Може би най- малкият цех във фирмата се ползва със някакъв привилегирован статут.Осем часовият работен ден почти никога не се спазва ,това може да се провери.Какво означава това, идват и си отиват когато имат или нямат много работа? . Постоянно усмихнатите и щастливи бродировачки , с благословията на шефката си имат безброй безконечни почивки . За да няма много коментари , всички под строй ходят до тоалетна , закусват , пушат цигари, всички заедно. Така се създава впечатление ,че се спазва , някакъв ред .Не съм специалист в тяхната област , може да са добри професионалисти но смятам , че Кодекса на труда и условията произтичащи от това са задължителни за всички.

Работниците от котоните са се доказали като съзнателни и отговорни , навсякъде на друго място където са работили в завода са много доволни. Отрицателните коментари са най - вероятно от някой който цял ден се чуди как да му мине работният ден, после да си получи и заплатата и бонусите