Близоо (близу) https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Никола Габровски" № 83&markers=София,бул. "Никола Габровски" № 83

Близоо (близу)

Аз кандидатствах за работа във фирмата и това което мога да кажа лично според мен без да карам някой да взема мнението ми под внимание, е че нямат ясни критерий за подбор на кандидатите , като това важи и за много други фирми от този тип като - Теленор,М-Тел,Хенди,Интърнити,Виваком и др. Според мен това е работа която всеки средно интелигентен човек със средно образование може да я върши. Не съм абонат на Близу и нямам нищо общо с тях . На интервюто ме питаха общи въпроси даже някой ми се сториха тъпи. Питаха ме ако съм имал таргет от 20 човека който трябвало да изпълня примерно и ми оставали още трима какво съм щял да правя без да разчитам на приятели и близки хора . Аз се чудех какво да им отговоря защото това си е глупаво просто, няма как да принуждавам хората да сключват договори насила. Всеки един човек ако иска да си купи нещо ще го направи без да му се упражнява някакъв натиск пак според мен . Шефовете ми се сториха малко като зомбирани компютърната система им била най-добрата и разни подобни едва ли не са най-най-добрата фирма в България.Но по мой наблюдения така е в доста фирми в нашата държава трябва да си като зомбиран за да останеш на работа и да се мазниш на шефовете си и да им показваш колко са велики. Обадиха ми се след един ден като се разбрахме да отида в офиса им за да ми покажели в какво се състояла работата за четири часа . Аз се съгласих защото си мислех че имам шансове да бъда назначен . Държаха ме един час като мениджърката се държа странно ту излизаше ту влизаше навън и говореше по телефона . Обясниха ми общи неща как се работи с компютърната им програма за плащане на таксите на абонатите и какви абонаментни програми имат . Питаха ме за параметрите на рутерите които продават и как ми се струвала работата като аз за едни час престой в офиса няма как да им кажа със сигурност как ми се струва :) . След което ме освободиха и ми казаха че ще ми се обадят на другият ден ако съм одобрен но не се обадиха . Чудно ми е как за един час престой в офиса им могат да разберат дали съм подходящ или не . Аз съм на мнение че подобен тип фирми даже назначават и по красота :)) . Ако знаех че ме викат ей така просто за един час изобщо нямаше да си губя времето .Казаха ми че на хората които са избрани да бъдат назначени ще им бъде проведено едноседмично обучение в София за тяхна сметка. Това е от мен всеки да си прави сам изводите лек ден , късмет в намирането на по- добра работа доколкото това е възможно в нашата държава .

Никога, ама никога не започвайте работа там.На горните етажи всички са комплексари, които си го избиват като унижават служителите по-низши от тях. Заплащането търпи промени не всеки месец, а всяка седмица и винаги става все по-малко и по-малко а работата все по-гадна и по-гадна. Ще ви карат да седите в извънработно време, по празници, в почивни дни - естествено за без пари, да се занимавате с какви ли не клиенти, повечето невероятни простаци, които ще се държат с вас все едно тази фирма е ваша и вие сте им виновни за тъпите проблемчета и капризчета. Псуват ви и ви обиждат без от вас да зависи нищо, крещят по вас - всичко това за без пари. Ако се разбунтувате пред "големите" най-много да ви кажат "ето искахме да ти дадем някакви пари, но ти не положи достатъчно усилия да си ги изкараш" или "ми ходи си след теб чакат на опашка други" .Никой няма да ви цени не като служител, като човек за шефовете и за клиентите сте една отрепка, един боклук.Ако ви е приятно такова поведение и нямате грам останало достойнство заповядайте.

Ръководните кадри са толкова наясно че не знаят какво правят че ако,някои реши да им се противопостави даже словесно веднага следва освобождаване.
Което за един регионален,зонален или какъвто и да е ръководен пост показва колко е слаб човека заемащ го.
Драги ми сладури регионален,зонален и т.н се става само с мисъл за доброто на подчинените Ви,а не с мисъл аз да съм добре а пък Вуте нека му е зле,така мили мой може да останете на поста си само ако лижете дупета,което явно на Вас ви е присъщо.

Когато ви извикат на интервю и ви одобрят за работата не бързайте да се радвате. Текучеството на персонала в тази фирма е огромно. Не става дума за мениджърските позиции, където всичките са връзкари. Практика в тази фирма е да ви наемат и освободят в рамките на изпитателния срок. Най- често ще ви оставят до 3 месеца, след което ще ви махнат. Ценени във фирмата са връзкарите. Ако разбираш много на шефа не си му удобен и съответно прави всичко възможно да се откажеш сам, като ако не успее ще намери начин да те махне. В заключение: не започвайте работа в близу, ако не искате да съжалявате след това.

Първо искам да уточня, че сайтът е относно мнения за компанията като работодател и едва ли е мястото, в което да се публикува сигнал за проблем с която и да е услуга, има достатъчно други канали за това(лично мое мнение, разбира се).

Второ, като текущ служител във фирмата мога да споделя, че има негативи,като във всяка друга фирма. На първо място е заплащането, разбира се. Да, има бонус система, но не отговаря на очакванията на повечето служители. Естествено, както на всеки му е ясно, такива се наемат често и то без да се изисква предишен опит в сферата. Имало е доста колеги, които са напускали по най-безобразни причини, но по мое мнение това са хора, на които просто не им се работи. Ако на някой му се вижда малко заплащането- ами поработи, за да вземеш бонус! Повечето хора,които работят там (говоря за отдел обслужване на клиенти, за другите нямам много наблюдения)си вършат работата с желание и се стараят да направят така,че клиента да е доволен. Колегите са страхотни, работи се по екипи и мога да твърдя,че са ме научили да бъда екипен играч и да мислиш не само за себе си. Мениджърският състав определено знае какво прави и се старае да помага на служителите си. Имаш възможност да се включиш в допълнителни проекти т.е доп. бонуси. Има възможност за развитие по каналния ред- трябва да си минеш през всички стъпала на йерархията(ако ти издържа нервите, защото работата е натоварваща)
Сега за негативите - стрес, някой път гадни смени(по график както ти се падне, но можеш да си заявяваш желания за смени и се удовлетворяват), заплащането. Работата с клиентите на близу не е лесна, някой път те изнервя до краен предел. Понякога са прави, понякога ти не си прав, въпроса е да се разберете и да изясните ситуацията.
Към клиентите, които ще прочетат това - не го пиша с цел да лъжа, за да вдигам реномето на фирмата. Просто съм свидетел на всички усилия, които колегите ми влагат, за да се отстранят Вашите проблеми.
Благодаря за вниманието.

Нивото на търговския екип в ръководните кадри е ужасен.
Повечето от така наречените мениджъри си нямат на идея какво правят и защо са там.
Повечето не са наясно с думата таргет какво означава и как се определя таргет - ако някоя от тях чете нека напише простото правило за определя на таргет Х на даден продукт за месеца за да ме опровергае.
В компанията има кухи места създадени просто да има работа за дадени хора.
С един истински тъговски екип половината от хората на виско ниво ще бъдат освободени от длъжност.
Но както е в България за пореден път фирма на чужденец се оставя в ръцете на управляващ българин и нещата си идват по Български.

Здравейте!Утре съм на интервю във фирмата за продавач-консултат..от позната на позната съм чула че условията са добри..може ли някой настоящ или наскоро напуснал служител да ми обясни по подробно за пари,условия,почивки,шефове..

За кой отдел питаш? Различно е. Позиция?

Какво е заплащането във фирмата? Моля, някой от настоящите или бивши служители да споделят информация.

7 години и отгоре във фирмата, над 5 заемани длъжности.
Без лични отношения с "някой голям", без връзки - повишение средно веднъж годишно - това емоята история в Близу.
Мога да дам пълна и конкретна информация за кол центъра. За останалите отдели и дирекции мога да помогна само с насоки.
Всеки, който се интересува, ще помогна.
За всички: Няма пари на ръка, осигурени сте на всяка стотинка, включително и на бонусите.
Бонусите, от своя страна се изплащат на месечна база, печелят ги около 50 процента от хората.
Бонус се печели без никакъв субективизъм, има показатели/над 10/, които се измерват за всеки и по този начин се изчисляват.

Оставам на разположение.