Близу /img/frontend/nomap.png"

Работих в Близу 2011-2014 година. Беше една от малкото фирми с коректен екип и добри отношение в екипа. Бяхме агенти директни продажби, а не някакви офис плъхове, седящи по цял ден и звънящи по телефона, в каквото се превърна брашна при последните два кабинета на ГЕРБ. Явно на ГЕРБаджиите им трябват само телефонисти и Айтита, други на България явно не са нужни.

През 2013 година работих за много кратко като агент-директни продажби в Близу. Заплащането беше доста ниско, дори за тогава, но някак си имаше уважение и респект в екипа, нещо изключително рядко срещано в повечето фирми, още повече в големите. Може би защото не се седи само в офис и няма време за плетене на интриги и психотормоз. След това работих в Accenture, SAP и Pfizer и унижението беше направо отвратително, отнасят се с теб като с роб. Повече пари, определено, не не чак толкова че да търпиш подобно робство. Та, Близу не беше хич лоша компания за работа, като изключим парите.

Днес 11.02.2016г. в 17:20ч. в офиса на Близу (Стара Загора ул. Княз Борис № 108) отказаха да приемат предизвестието ми, че договора ни няма да бъде продължен и няма да преминава в безсрочен.(„Настоящият договор е със срок: 1,5г. и влиза в сила на 12.09.2014г. В случай, че договорът е с определен срок, същият срок започва да тече от 17.09.2014г. и изтича на 16.03.2016г.“ ТОВА Е ЗАПИСАНО В ДОГОВОРА). Казаха ми да отида на 16 или 17 февруари 2016г. Не можело по-рано от 1 месец да пусна предизвестието. Т.к. съм изглеждала интелигентен човек трябвало да разбера какво означава точно един месец. Обясних им, че това означава минимум 1 месец, но отново отказаха да приемат предизвестието. Това означава, че в точния ден, ако съм възпрепятствана да отида – ГУБЯ :) Отказаха да ми дадат и адрес на управление да си изпратя предизвестието с обратна разписка, защото така също не можело. Какъв е извода: 1 година и 5 месеца по-рано АЗ трябва да знам къде ще съм и да планирам да си подам предизвестието на ТОЧНАТА дата – нито по-рано, нито по-късно.
Кандидатствайте за работа в клиентски център, ако можете ДА УБЕДИТЕ КЛИЕНТИТЕ, ЧЕ ЧЕРНОТО Е БЯЛО