Телепоинт /img/frontend/nomap.png"

Телепоинт

От доста време се чудя дали да оставя пост тук. По принцип не обичам да клеветя и да злословя срещу никого но трябва да ви кажа че от критериите за оценка предоставени от БГ работодател, положителна оценка съм дал единствено в секция колеги. Бих препоръчал работа в Телепойнт или Телехаус на хора без никакъв опит, все още студенти. Можете да научите много за това как се случват и как не трябва да се случват нещата в един сървис провайдър. Не съм сигурен че  мога да дам акуратна оценка във лимита на 6000 символа, за това ще се опитам да бъда възможно най кратък. Във компанията липсва всякаква форма на организация и всички опити да бъде установена подобна, биват безпрецедентно смазвани без прошка. Правилата се променят ежедневно което често обезсмисля вече приключени задачки които са отнели часове безсмислен труд. Нещата се случват типично по български ("от днес за утре") без никакъв поглед в перспектива. Акуратна документация описваща активни клиенти и услуги които им се предоставят често липсва, нещата се правят по спомен което, както можете да си представите, в много ситуации оставя служителите да гадаят. Концепциите за документация, процедури, задължения на дежурните и  задължения като цяло също се променят със завидни скорости.
До тук изредих доста негативи. За любители на адреналина и силните усещания работа в подобна динамична среда може и да се вижда добра, естествено. Трябва да ви кажа, че всичко това не е достатъчно да ме откаже поне да опитам. В крайна сметка и аз прочетох предишните постове преди да кандидатствам, а те също не описват много цветуща картинка. Нещото което наистина накланя везните (поне в моя случай) е отношението на мениджмънта към работниците. Няма нещо по неприятно от това да даваш всичко от себе си за нещо, все едно е твое, след което да ти обяснят че не си достатъчно старателен и не отделяш достатъчно време за работата си (в Телехаус: 10тина часа през делнични дни + още цели дни през укенда, когато разбира се не си дежурен за цяло денонощие и на работа следващият ден, скромни 30-35 часа). Както и да е, май се отплеснах въпреки старанието ми да не изпадам в детайли. Това което искам да кажа на всички които се замислят да кандидатсттват на работа там е: ако смятате да градите кариера, мястото определено не е това.
Съжалявам за дългия пост, надявам се да не съм ви отегчил. Ако някой има възражения бих се радвал да чуя аргументите му.

Аз лично ходих на интервю. Първо мястото е супер забутано. Второ не ми казаха за какво се боря всъщност. Ако е за работа, то работа бол,ама на никой не му се дават кинти! Уж на интервю отивам те директно за ушите ме слагат да пиша някакъв тест с още 3-ма човека.Директно излезнах с "интервюиращия" отвън за да попитам за какво възнаграждение се боря и дали има смисъл да губя половин час + борба за некви примерно 400-500 или дори 600лв с още няколко човека.Беше ми казано,че такава информация ще получа на второ класиране.Веднага си тръгнах,защото знаех горе-долу за колко пари става на въпрос! Ставаше въпрос за поозицията поддръжка на сграда. Някой, ако има информация за заплащането ще ми е много интересно да сподели,че явно е доста голяма тайна от национално значение хахахха

Искам да попитам Gu67eR как мина интервюто и потвърждава ли негативното мнение от предишните постове. И какви са тези тестове, за който се споменава.
Благодаря предварително.

след 2 дни имам интервю в Телепойнт, а никъде не видях нещо да е споменато за заплати или други подробности около компанията, която общо взето се оплюва в този форум. Моля някой, ако има по конкретна информация да влезе в положение и да напише едно коментарче.
Мерси!

Привет на всички. За жалост, преди да отида на "интервю", не се сетих да погледна тук. Ще се опитам да спестя пълното си впечатление, поради това, че не съм свикнал да бълвам обиди, макар че в този случай го намирам за оправдано и дори желателно. Впечатленията са ми крайно негативни. Нямаше едно хубаво нещо, за което да се захвана, игнорирайки останалото. Като започнем от района, който е ... потресаващ. Минаваме през начина за достигане до заветния "офис". Не пропускаме лицата, които ни посрещат. И накрая отношението. Тъй като съм човек, който цени и уважава другите, меко казано нежелана картина получих за това място, което не може да определи името си. Всеки сам си решава. Моето категорично мнение е - никога вече тази фирма!

Реших да оставя мнение за Телепоинт, Телехаус и всички производни :D, защото всъщност вероятността да се задържите там повече от 2-6 месеца е много малка.Имат практиката да наемат и да освобождават персонал ежемесечно. Не ти се предоставя поле за изява. Трябва да седиш кротко и да изпълняваш стриктно.Това е в търговсия отдел. За техническия не зная как е, но не мисля, че е по-добре. Не ти се заплаща съботата, но иначе те викат редовно. Това, което ми стана ясно, е че трябва да си голям подлезурко и да си измиваш ръцете с другите, да седиш в офиса от 8 до 10-11 часа, дори и без да работиш (просто за впечатлението хахаха) и да не си отваряш устата при никакви обстоятелства. Предпочитат да наемат нови хора вместо да повишат настоящ служител, който има желанието и нужните знания и практика....
Успех на всички, които са достатъчно смели да започнат.Има какво да научите там :)))))))) Ако станете симпатични на определени 2-3 фигури може и да се задържите около година :Р

Бях на интервю началото на месеца за поцията "Търговски представител Корпоративни клиенти",но стигнах само до частта с теста бяхме се уговорили за обратна връзка и следващата седмица ми пратиха мейл,че не съм удобрена за второ интервю.Мисля че самата фирма е дъщерна на Power net (намира се в централния им офис) ,но се занимава само с корпоративни клиенти.

Губене на време
правиш някакъв тест кадето триабва да разясняваш какво е сложно
и после ходишна на интервю самоче не си говорите нещо конкретно а шефа Диди така и не си каза фамилията ти обяснява колко са велики и как само те могат да предлагат колокация и как ти трябва да учиш много от тях преди да започнеш да печелиш,и накрая те лаже,че ще получиш отговор и не получаваш.
ами не си губете времето хора като мен

Някой бил ли е на интервю в тази фирма?
Моля споделете. Видях, че търсят вече месец служител. Бивш или настоящ служител може ли да даде повече инфо за работата и екипа там.
Благодаря

Кажете нещо за фирмата?