Телепоинт /img/frontend/nomap.png"

Телепоинт

Христо, необходимостта да се говори лошо за другите показва ниско самочувствие. Това означава: Чувствам се толкова зле, че вместо да повдигна себе си, аз трябва да принизя другите. Обърнете внимание на собствените си недостатъци, така някой работодател може и да се излъже да Ви вземе ;)

HR-ката е изключително просто и надуто момиченце. Смути ме вида й и въпросите от учебник които ми задаваше.

изключително некоректна фирма бях на 3 интервюта и накрая ми се каза, че не съм одобрен и след 2 дена гледам обявата на ново пусната, а да не говорим за hr-a която май е на 22години и е с обица на носа........типично по български.

Кандидатствах във фирмата за позицията Техник монтажи. На интервютата служителят, който ме интервюира, а по-късно и управителят, ми обясняваха процесите и каква високотехнологична и специализирана работа ме очаква. Изненадите ,обаче, започнаха от първия ден. Оказа се ,че длъжността , за която бях кандидатствал е променена в трудовия договор на Техник поддръжка. Както и да е, подписах го. В последствие се оказа, че Техник поддръжка означава обща поддръзка на сградата. Отивайки в тази фирма като специлист с дългогодишна практика в сферите на електроизграждането и системите за сигурност останах силно изненадан и разочарован, че ме използват само за бояджия, общ работник и хамалин. Всъщност единствената работа ,имаща нещо общо с електротехниката, беше мъкненето на кабели от склад на склад.  Отделно, ако някой чете това и мисли да кандидатства за същата позиция, да има предвид, че отговорникът на групата е личност с много особен характер и аз не съм първият , който напуска тази работа след личен конфликт с него. Колкото до заплащането, нямам забележки, задоволителна първоначална заплата и осигуровки в реален размер. Не останах впечатлен от колектива, но това е субективно мнение и трябва да се има предвид лошото отношение към мен от прекия ми ръководител. Също така кандидатстващите във фирмата да имат предвид, че срокът на предизвестието за прекратяване на договора е два месеца.

Коментарите по-надолу са верни.
Личи си, че тази жена с отличните оценки 'в друг свят живее'. Не пиша тук често, но такова лицемерно държание не съм виждала.
Ръководния персонал на телепоинт се върти в един цикъл търсят си безлични хора без собствено мнение с тестовете, които Тото е споменал.
И в същото време искат хора с  желание за работа. Умения не им трябват толкова. Както виждате и аз съм недоволна от тях - коментарът ми е негативен, но ако сте без опит търсещи някаква работа пробвайте и преценете.
Уважение - до началото на теста
Фирмена сигурност - едва ли след толкова много обяви за набиране на хора всеки месец  /набляга се на съкращения на заспали / -/явно (~.~)

@някой - Този сайт е анонимен за да може всеки да изкаже мнение и аргументация, за това няма да компрометирам със предположения кой може да е оставил този коментар :)
"  В противен случай на работното Ви място с пълна сила ще усетите значението на поговорката "Каквото повикало, такова се обадило". " - Шегуваш се, нали? ;)
Мнението ми за фирмата вече е публикувано и се придържам към него. Смятам че е адекватна интерпретация на реалността. Няма да споря със никой, така че моля спестете си гневните коментари.

Повечето негативни мнения които са дадени в този сайт за Телепоинт и Телехаус може би са писани от хора които по някакъв начин са останали неудовлетворени от това което не са могли да предложат на фирмата като свои лични качества в процеса на работа. Управителят г-н Андон Златев е възможно най-добрата комбинация от перфектен инжинер, на когото се покланя дори и конкуренцията, и добър мениджър който винаги когато е необходимо застава заедно с хората си и им помага в работата. В много фирми шефовете просто стоят заключени на горния етаж и идват само когато стане време за глоба, а в големите фирми дори не познават всеки от персонала. Характерната за такива компании високомерност липсва в Телепоинт и Телехаус и на хората се гледа с много адекватен поглед съобразен с личните им възможности. Не се уважават хора които не уважават компанията. Ако имате навик да ставате сутрин без желание за работа, или ако нямате личните и професионални качества да работите там по-добре не кандидатствайте защото наистина ще се случи с Вас това което се е случило с по-долу коментиращите /ако изобщо някога са имали професионални отношения с компанията и ако изобщо мненията са автентични/. Ако отговаряте на изискванията които Ви се поставят в личен и професионален план, ще се чувствате комфортно и няма да имате проблем. Броят на персонала е нормиран и съобразен с количеството работа. Ако можете да предложите почтеност към работния процес, желание за развитие и компетентности, сте добре дошли и ще се чувствате отлично. В противен случай на работното Ви място с пълна сила ще усетите значението на поговорката "Каквото повикало, такова се обадило".

От Телехаус ми се обадиха за интервю за акант мениджър ключови клиенти. Някой може ли да помогне с инфо какви са горе-долу условията като заплащане, работно време, натоварване и т.н. Предварително благодаря!

Като гледам колко са противоречиви мненията публикувани досега, ми става ясно защо всеки IT recruiter е депресиран и реве след всяко интервю. Щом заплатата е първото за което питате, отидете на пазара да продавате краставици. Щом мястото е забутано, направете си сървърно по средата на Bulgaria Mall на партера. Пък щом всички колеги са тъпи, може би проблемът е в този който ги оценява - явно е по-тъп и от тях и не може да ги оцени. А авторът на мнението пълно с правописни грешки може би трябва първо да се върне в училище и след това да губи времето на който и да е шеф.

Единственото, което куца, е мениджмънта, а от там идват и другите проблеми. Хората нямат стимул да работят.
Има потенциал, има много кадърни и умни кадри, но никой не ги развива и не ги стимулира.