Експерт Вижън ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Лозенец, Квартал Лозенец, Червена стена, 46&markers=София,Район р-н Лозенец, Квартал Лозенец, Червена стена, 46

Експерт Вижън ООД

Бях на интервю при тях, по скайп, по мое предложение, защото не успяха да ми дадат работещ линк за среща. Не се представиха, въпреки че бяха 4-ма мъже, от които само CEO-то говореше, а друг казваше по една безсмислена реплика. Не представиха и компанията им.
На интервюто искаха да разказвам за себе си от гимназията ми. Единствените коментари които правеше CEO-то бяха: А тези 5 години нищо не си правил само си учил ли?(и аз "ъъъ всичко е описано по дати в CV-то...") Година и половина не си правил нищо?(е как нищо, учил съм в присъствена форма едикъде си, най-ценното време от живота ми!) Там защо само 2 месеца си работил?
Първи технически въпрос - перфектно отговорен. Те без коментар, веднага следващ въпрос.(явно не можаха да кажат нещо ехидно) Втора и трета задача, от раз написах нещо, но се оказва, че те искат по друг начин. От адреналина до момента, казвам им в момента че не се сещам, давайте следващата задача. От една страна защото те доста пришпорено го карат и си личи, че не съм им симпатичен, а и в мейла са ми писали, че интервюто е до 15 часа, което със забавянето заради тях, общо прави 20 минути.
Подигравателно ми казват - ти Sql не си ли ползвал, само Linq в .Net, май. Нали си учил Oracle.
Не се опитаха нито веднъж да ме насочат или да подскажат. След интервюто си реших задачите и се оказа, че точно един ред и в двете задачи не съм написал, даже съм им бил казал правилния начин на глас и те въпреки че са ме чули, не направиха знак. Ама майната им. И накрая арогантно отговориха, че ще се обадяд ако продължаваме. На което аз отговорих, че е ясно че няма да се обадят. Единствено ме е яд, че не се осетих по-рано как се държат. Трябваше да прекратя това интервю по-скоро.

Информация от преди няколко години. Малка фирма - двама собственици и няколко помощници-програмисти. Началниците се мислят, за големи разбирачи с много голям опит. Всъщност са средно ниво - далеч от модерните тенденции за разработка. Следват остарели best practices.
Като цяло не е лошо място за работа. Няма работа overtime. Коректно отношение. Работят и по интересни проекти.

Ако може някой да даде малко информация за фирмата, работата, отношение, заплащане и каквото се сети, бих бил много благодарен.
Става въпрос за софтуерен инженер или ASP.NET Developer.
Благодаря предварително!