АСАП ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АСАП ЕООД

Не е лоша фирмата. Работих 3 години в компанията, научиха ме на Unify, Milestone и Agent Vi. Приех работа в Германия и се преместих, голяма компания уж, очаквах много повече, но условията са си пак същите, няма голяма разлика

Нищо от написаното от дамата "анонимен" от 08.01.2022 не е вярно. Нито брой хора, нито напуснали, нито брой офиси. Нито има роднински връзки между хората работещи във фирмата. Броят на офисите беше намален, но останалите офиси нараснаха и абсолютния брой служители скочи значително в периода 2020-2021. Към днешна дата има доста бенефити, които постоянно нарастват (отпуска до 30 дни годишно, намаления на техника, нормално работно време без смени, премиум здравно осигуряване, истински осигуровки, сертификация,обучения и т.н). За мен сa бенефити, за други щом не са – въпрос на лична преценка. Напуснали служители по свое желание почти няма, така че приемам, че бенефитите и условията на работа не са никак лоши.
Разбирам, че на дамата и е неприятно, че си е загубила работата в период на криза, но все пак на всеки се оценява представянето индивидуално и че критериите са високи, но ви гарантирам, че никой роднина не е взел мястото и с връзки, а просто по-трудолюбив и всеотдаен човек.

ДА започнем с фактите : За последните години в фирма със средно 15 човека са се сменили над 40 служители, ако някой издържи над година е ветеран ( изключение са 2-3 който са там от много отдавна, няма да изпадам в детайли защо.
2-3 "мениджъри" който реално нямат никакъв опит, власт и позиция освен да играят лошото ченге и да предават какво реално "шефа" иска без той да го казва.
Шеф който се подиграва и говори за гърба на Всички (включително и най-доверените му уж)Но иначе се усмихва и се прави на готин. Няма топки да застане и да каже какво мисли пред теб, а ходи да те плюе пред колеги ( често и с изопачени факти - все пак няма как да се защитиш когато е зад гърба ти)
НАЦИОНАЛНОТО покритие 3 офиса с по 1 човек в страната който съкрати и затвори - остана само Ст.Загора ... по роднинска линия. Правете си изводите сами

Заблудите започват още с обявата.
- Удобно работно време: в работни дни от 8:30 до 17:30 ( Удобно за кого? - това е стандартно работно време бе хора )
- Възможност за закупуване на хардуер с отстъпка ( Ако сте готови да преживеете пуфтенето на шефа , и намеците колко голяма услуга Ви прави .. може и да вземете нещо с отстъпка стига да не искате много)
- Възможност за до 25 дни платен годишен отпуск ( да след 6 години - по ден за година и то след първата )
- Допълнително здравно осигуряване ( тук е вярно, но е нещо което го има на повечето места вече )
- Възможности за кариерно развитие в компания с национално покритие ( ???? Сериозно ??? Какво ???)
- Обучения: компанията е и обучителен партньор на Microsoft и Cisco и има възможност за регулярни обучения ( за последните години няма ЕДИН човек който да е изкарал там сертификат на Майкрософт или Циско, сертификати има от тях издават техни който никой не признава за курсове който никой не търси.

Ако търсите деградация това е правилното място! Лично в моя случай, всичко ми тръгна нагоре след напускането ми от тази "фирма".

В този сайт преобладават масово негативните мнения за всяка една компания, независимо, колко добра или лоша е. За съжаление, основно хората, разочаровани по една или друга причина оставят тези коментари. Относно „Иванчо“, който не желае да застане с истинското си име зад думите му, не мога да си обясня, как в рамките на 20-минутно дистанционно интервю е успял да получи толкова задълбочена представа за компанията и да използва толкова цветущи епитети. Ние ценим, както нашето време, така и това на нашите кандидати. Именно затова първите срещи с кандидатите са дистанционни и имат за цел да се представят двете страни – ние да разкажем за компанията, а кандидатът да разкаже за себе си, опита си и също се задават и базови технически въпроси, за да придобием обща представа. След тази среща "Иванчо" е получил обратна връзка, че не продължава към следващия етап, който е задълбочено техническо интервю с екипа. Независимо, колко негативни коментари получим от „Иванчо“, то ние не можем да му предложим позиция в регионалния ни офис в град Стара Загора и пожелаваме успех с бъдещето му кариерно развитие.

Надявам се, че подобни експертни мнения няма да откажат смислените хора, които се чудят дали да кандидатстват при подходяща отворена позиция в АСАП.

Не съм виждал по-жалък управител от този представляващ тази фирма. Хората да говорят истината за състоянието на фирмата, отношението и условията и един жалък човек да коментира всяко тяхно мнение. Но тъй, като човекът няма какво друго да прави, защото фирмата е пълна тиня, стои по цял ден в сайта и гледа, кой какво е написал за нея. Не се лъжете хора този, човек само лъже и маже, истинските мнения описващи жалкото положение във фирмата са на Даниела и г-н Стефанов. На интервюто се задават общи въпроси, според които няма как да се прецени колко образован и подходящ е кандидата. Така, че да не се спекулира, че даден кандидат не бил подходящ.

Малко ми убягва от какво се оплаква „Иванчо“. Кандидатствал е за позиция в регионалния ни офис в гр. Стара Загора. Имал е онлайн(!) 20 минутно първо интервю през MS Teams. Ако не е чувал добре във всеки един момент е можел да каже по време на интервюто. Не е одобрен, получил е отговор. Не виждам драма. По другите „оплаквания“

1. Относно много обяви – групата компании ASAP е базирана в София, но има и много регионални офиси. Има три отделни линии на бизнес – Система интеграция, Разработка на софтуер и Обучения. Нормално е според мен да имаме доста отворени позиции при толкова дейности, локации и растеж. Отделно сме малко придирчиви и не вземаме „всичко що лети“ :-) Безумно е да се твърди, че някой пуска обяви току така – цената на 1 обява в jobs.bg достига до 300 лв.
2. Относно личните нападки за „дикция“ и „невзрачност“, ще ги отмина, само ще вметна , че времената на „бизнесмените“ с ланци ,„2 мобифона“ и „крещяща“ дикция отмина :-)
3. Относно офисите – как "Иванчо" е успял да си изгради мнение за офисите ни в Стара Загора, София или другите градове остава мистерия при положение, че интервюто е било онлайн и „Иванчо“ не ги е виждал. :-)

Разбирам, че получаването на „не“ след интервю може да неприятно, но работа и проекти за знаещите хора в IT сферата има. След „не“ вложете енергия да прочете малко, да подобрите квалификацията, а не в злобни коментари.

Кандидатствах в тази фирма и разговарях с един невзрачен господин представящ се за управител. Освен, че фъфлеше и нищо не му се разбираше успях да разбера, че уж обучавали служители за работа със SAP. При което възникна въпросът, как е възможно, такъв човек без правилна дикция, да обучава други служители. Като отворите сайта на фирмата ще се подлъжете, че е голяма и предлагаща много възможности, но ако направите една справка в Jobs, ще видите, че всяка седмица имат обяви. Това е красноречиво, че или хората напускат твърде често или си пускат обяви ей така. Обясниха ми на срещата, че ако съм одобрен, ще има втора среща с тийм лидера. Аз не съм одобрен, за което се радвам, защото тези 20 минути от живота ми бяха, най-лошо пропиляни в интервю с човек, който се опитваш да разбереш какво ти обяснява. Съветвам хората, които си търсят работа да избягват тази фирма. Подкрепям мнението на Daniela, тъй като офиса е точно, такъв какъвто го е описала. Повечето мнения тук са писани от един и същи човек, даващ положителни оценки за да прикрие лошият облик на фирмата. Не си губете времето .

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Извинявам се на кандидата, който се е загубил поради некоректния пост в BGRABOTODATEL. Късно го видяхме поста. Централният офис на фирмата в град София се намира в собствен вход и етаж на адрес бул. Цар Борис III 93. Вратата на тротоара е стъклена и пише “BUSINESS CENTER ASAP”. Фирмата не е сменяла своя адрес от създаването си и разполага с около 1000м2 площ. Не е Open Space, а са малки офиси/стаи с около 2-3 ма човека. Това е по-скъпият вариант, но гарантира максимално спокойствие и продуктивност на служителите. Ако сте свикнали обаче да сте в стая с 40-50 човека и да се провикнете от единия до другия край, колко сила имате „Иванееее……“, тук няма да работи. “Провикването” става през Skype for Business(Lync) или email и се разбирате дали да се видите в някой от офисите, заседателните зали или просто да си пишете по Lync.
За конкретния случай „Даниела“ ми е трудно да коментирам, поради простата причина, че работила твърде малко при нас и има малко впечатления от нея и почти никой не си я спомня. Фактите от документите обаче са следните са следните:
1) Работила е при нас 1 месец и няколко дни
2) За този период е взела 2 пъти отпуска, 1 път болничен и много пъти(незнаен брой) „мини отпуски“ от по няколко часа
3) В CV-то e посочила ниво на английски езиk B1(което се изисквало за нейната позиция), докато реалното ниво е било А1 и затова се е наложило промяна на задълженията (в друга фирма биха я уволнили просто според мен)
4) Служителката не е „съкратена“ , а договорът и е прекратен в срок на изпитване.
5) Според трудовата книжка е работила в друга фирма преди нашата – отново за сходен период.Това ме кара да мисля, че проблемът не е бил при нас.

Та… Молбата ми е към другите „нормални“ хора от тип на Даниела – моля, не кандидатствайте при нас, да не си губим взаимно времето. Останалите елате да се видим, наистина правим много интересни неща и в трите линии на бизнес: Система интеграция, Разработка на софтуер и Обучения…