ГЕРМАНОС ТЕЛЕКОМ БЪЛГАРИЯ /img/frontend/nomap.png"

ГЕРМАНОС ТЕЛЕКОМ БЪЛГАРИЯ

До Б.Х. Варна
1. Целта ми не е да се заяждам,а просто споделям мнението си.
2. Фирмата в ,която работя я има в този сайт.Има един като теб дето я защитава и хвали,но ние които работим там знаем много добре,как стоят нещата и колко лъжи пише този колега.Та продължавай да отговаряш от името на Германос.
Дано някой ден да осъзнаеш колго грешиш или колко са ти промили мозъка.

До клиента с рестото :
Ако си обърнал внимание , Глобул ти изпраща колко ти е сметката. След като видиш сумата , нищо не ти коства да си приготвиш и парите , така че да не се стига до тук . При работа като тяхната е съвсем нормално да нямат да върнат в определен момент от време . Освен това ако се замислиш това " закръгляне" отива пак в твоя баланс , т.е при следващо плащане надвнесената сума ще ти бъде приспадната . Следователно не става дума за бакшиши . Обаче ако търсиш къде да се заяждаш е друг въпрос .

Нямам нищо против "Германос",но служителите са меко казано нахални.
1.Искам да си платя сметката-ОК,но какво означава може ли да закръглим сметката,че нямам да Ви върна ресто.Може би сте станали "бакшиши".
2.Започва се едно предлагане на дом.телефон с еди каква си такса,апарата бил без пари и т.н.Опитвам се учтиво да откажа-просто нямам нужда от такъв тип тел. е да ама пак не се отказват-имаме мобилни телефони на промоция-за какво са ми имам 4 апарата в нас,които не ползвам.

Един съвет на тези които работят там.Всяко нещо си има граници и Вие трябва да разберете,кога да не ги преминавате.

Здравейте, няой може ли да разясни каква е ситуацията в Германос в момента? Каква е заплатата за позиция продавач-консултант? Как точно се краде (както споменахте) от бонусите? Както и малко обяснение на мнението: "мнение от Killer
...
3 При умерени усилия се получават всички бонуси, с което служителят получава много над стандартното възнаграждение за страната."
??? Какво точно трябва да се разбира под думите "умерени усилия" ?

Всичко разбирам, голяма компания сме, ще има добри и лоши отзиви ,нормално е.
Само едно ми стана страно и ми направи впечатление в няколко коментара.
Как точно ви се краде от бонусте?

За съжаление работих в тази фирмичка. За тези, които искат да работят там -по-добре не. Парите са малко, както казват и други бивши служители. Краде се от бонусите. Има регионални мениджъри на много ниско ниво (Калин Тодоров). Хубавото е, че заплатите се изплащат редовно и осигуровките са добри. Разбира се съм попадал и на добри мениджъри за разлика от горепосочения. Като такъв мога да отлича г-н Йончев. Напълно се съгласявам с недоволството на клиентите по отношение на качеството на обслужване. Смятам ,че прекалената агресия и некомпетентността на служителите са сериозен проблем във фирмата. Може малко повече да се инвестира в обучение на персонала. Напълно подкрепям мнението на колегите, че във фирмата се всява излишно напрежение, не взимаш обещаните бонуси и просто не ти е гот. Отиваш с нежелание на работа. Ние не искаме това, нали?

Здравейте.Някой може ли да ми каже.Дали Въпросната фирма "Германос"Ви е искала повторно пари са платена сметка.Аз изпатих веднъж,телефоната сметка,която плащах,и ми търсеха пари,беше на Дядо ми.Той беше възрастен и аз му плащах,за да има той телефон за контакт с него.Платих сметката,която беше последна,и за която ми потърсиха пак парите,чак след една година.Добре ,че си пасех бележките.Отидох в Германос да питам от кога е таси сметка,която ми я търсат.Сложителя най-учтиво ми отговори,аз я записах "дата,номер на Фактурата също".Преброхсе в къщи и се разрових в моя архив,и открих,че тази въпросна фактура съм я платила преди една година и имам касова бележка към нея.Кориоз,когато отидох пак в Германос -Сложителя провери даденият касов бон,че е за сумата,която ми я търсят сега и за тази фактура.Извиними се най-учтиво за станалата грешка.Малко след това и на мое име прекратих услугите.Сега и на мен търсят пари.Когато,стана грешка с дядоми ,реших и аз да прекратя услугите с тях.Нямам аз никакви задължения с тях.Посаветвайте ме какво да правя,когато тяхната система ти издава касови бонове на твое име,и ви излиза ,че сте пак длъжници.На съд ли трябва да ги дам вече.Писна ми.

Ужас! Германос това , Германос онова.
Онзи ден отивам да си плята сметката в един от Моловете.
Влизам вътре и попадам на заместник управителката, която не спря през цялото време да "пляска"с дъвка.Плащам си сметката и като се започна една тази промоция , онази промоция , подхвърляне на пари , въпросното ми ресто, като видя , че нямам интерес и изобщо не желая да я слушам.Това отношение ли е?Ами ако си бях купила въпросната карта?

Цялата политика на предлагане,укриване на истината и спестяване на реална информация на клиента вярвайте ми е убийствена и за служителите.Именно и поради тази причина след някой друг ден напускам.3 години в сферата на мобилните комуникации вярвайте ми стига ми...Непрекъснато навикване, изисквания за продажба, обяснения защо не си продал еди какво си, защо не си открил скритите нужди на клиента е съситва психиката на всеки кадърен и добър и мотивиран работник! 90% от колегите ми (а съм имала доста колеги за тези 3 год.) бяха на някакви хапчета и успокоителни, кой на билкова основа, кой на нещо си друго. Не мисля, че това е начина- удовлетворяващия и стимулиращия...ито за какви пари... правищ се на маймуна за да продадеш нещичко и накрая ти казвам ами не не е достатъчно не беше агресивно предлагането ти. Вярно е че са коректни от страна на осигуровки и навременно изплащане на заплата, НО... под това напрежение и психически тормоз не нежелая да подлагам както себе си така и семейството си, защото всичко си изкарвам у дома...продавачите в магазина са потърпечшите и от страна на клиенти и от страна на висше стоящи...аз не желая да бъде вече тази събирателна точка...замислете се мили регионални, зонални, управители и франчайзери(на м-ни Глобул) това не е начина.затова и текучеството е на макс. Изпускате вече обучени кадри, кадри лавиращи и излизащи от всяка ситуации...загубата им е само във ваш минус!
Успех на всички, които искат такава и подобна работа за мен това не е желаната и удовлетворяваща работа!

Получих обаждане по мобилния в събота по обяд. Цитирам : Здрасти, Надежда ли е? -Да - Ела веднага щот шъ изтървеш промоцията. Договорът ти изтича и няаа да можеш да си земеш минутите. - Добре, а бихте ли ми казали с кого разговарям? - Със Станислав. - Добре ще дойда днес в магазин Германос.
След около 40 мин бъх в магазина с любопитното чувство кой е тоя станислав и познавам ли го. Подразних се от тона. огледах всички табелки на служителтие. зад едната каса чух познатия глас. Станислав Стефанов пишеше на табелката а ВИн служителат на ГЕрманос разговаряше в същия дух с поредния клиент от чийто вносни такси се сформираше заплатата на този невъзпитан човек.
Излязох от Германос, и преподписах договора си при друг прадставител.
Господа от Германос, ако не внимавате в подпора на персонал скоро и от селата хората щеизбягат от вас.