Централен Кооперативен Съюз https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул Г.С. Раковски 99&markers=София,ул Г.С. Раковски 99

Централен Кооперативен Съюз

Не си губете времето с тази фирма!
Бях част от екипа на, дир. търговия там цари пълен хаос, директорката Петра Йовкова е проста квачка, която постоянно навиква служителите си като някаква даскалица. Започваш работа като търговец но всъщност си касиер, защото постоянно има проблем с персонала. Няма разпределение на задачите, всеки е виновен за всичко и постоянно те плашат с парични глоби. Заради въпросната г-жа си отидоха много свестни кадри! В другите дирекции ситуацията е същата!

В супермаркета "КООП" имаше един свестен работник мисля че Миро се казваше и те скапаняците като Радослав Петрунов и компания го принудиха да се махне.
Евала на Максим Иванов и на Ася Павлова за нищо не ставате.Мизерни работници с ниски заплати които плащат дори кражбите.Скоро сигурно КООПМАРКЕТА ще бъде затворен.

Меко казано съм потресена от помията, която се излива в подобни сайтове. Клюки, злобни коментари, от колеги за колеги. Работя в ЦКС от 2 години, надявам се и за в бъдеще да работим заедно. Като навсякъде и тук не е съвършено всичко, но има нормално и коректно отношение. Колективът е предимно от млади хора, отзивчиви и готови да помогнат при разрешаване на ежедневни казуси. Работата е много, но когато човек отива сутрин с идеята да работи, това не е проблем. Възнагражденията на служителите се изплащат точно на посочената дата и осигуровките са на пълното брутно възнаграждение / казвам го, защото при доста работодатели не е така, а това е изключително важно, особено при нужда от получаване на обезщетения от държавни институции/. За мен работодателят е коректен, а „мрънкачи“ винаги ще има.

В супермаркета "КООП" са назначили някакви младоци като шефове Радослав Петрунов и Наталия Стоянова които сриват магазина финансово и материално
Работниците изплащат както кражбите на магазина така натрупаният брак от гореспоменатите.
Дошли или изгонени от големите вериги поради големият им опит. Едва ли.Трябват им марионетки или послушковци Липсата на търсени стоки и работници в магазина както и просрочени задължения към доставчици показват безпомощност и некадърност.

Ужасен съм от споделеното тук! Работих почти 10 години в ЦКС от 1993 до 2002 когато председател беше дълбоко уважаваният от мен и не само , Г- н Панчо Иванов. Познавах прекрасни специалисти като Кузман Георгиев , Веско Пенев , Ружка Величкова , Виден Виденов и много други — все хора отдадени на кооперативната идея и прекарали целия си трудов стаж в тази , смея да кажа , прекрасна по мое време система. Сега ,четейки какво се случва в ЦКС и с какви негативни емоции се свързва , ми става мъчно. И искам да попитам председателя , знае ли какво се случва , в течение ли е на тези тежки проблеми? Защо се допуска това и не се прави нищо?!
Със съжаление трябва да се съглася с написаното тук, че за тези негативни тенденции е виновно ръководството и никой друг. Ако нещата наистина са толкова зле , то това е заслуга само и единствено на очевидно допуснати слабости от страна на председателя и избраните от него заместници!

Бях поканен на интервю за маркетингова длъжност, което премина по доста необичаен начин:

1. Не се представиха подобаващо, не обясниха абсолютно нищо за длъжността, за сферата, за визията им за развитие на бранша, за това какво очакват от човека, който ще заема тази длъжност, САМО разпиваха какво знаеш за нас, какво знаеш за нас, какво занеш за нас. На всяко интервю, на което съм присъствал, задължително се отделят поне 20 минути, в които работодателят разказва за себе си и компанията - най-малкото какво са правили до сега, ако ли не знаят какво ще правят занапред.

2. Задаваха ми въпроси, на които може да се отгвори просто ей така, а само ако си запознат с отблизо с дейността или поне си работил по предварително зададена задача с точни параметри. Останах с впечатлението, че идеята им беше да убедят себе си и мен колко много не знам. Това, което разбрах е, че те нищо не разбрат от уменията, които реално уж търсят у бъдещия си служител. Когато все пак давах отговора си, двете дами, които ме интервюираха, се обръщаха една към друга и започваха да си шушукат. (??!!?!)

3. Споделях мнение по въпроси, с които съм запознат от лекции на топ международни лектори - става въпрос за тендненции, насоки, какво работи в момента и какво не..., на които те твърдяха, че не са верни. Успяха да се изсмеят дори на опитите на Goggle да покрепи хотелската индустрия, като предлага безплатни реклами. Наистина е жалка картинка да гледаш как една леля, спряла някъде 85 година, се подиграва на Гугъл.

4. Успях да дам мои идеи за развитието на бранда, изразих критично мислене за някои неща, които бях забелязал предварително, което те приеха като лична обида и твърдяха, че не било вярно отново. Когато тръгнах да отварям телефона си, за да им покажа с кое точно не съм съгласен, ми казаха - няма смисъл сега тука да ми ровите, вече е късно. Изобщо не ми дадоха възможност да се обоснова до край.

Като цяло - държат се пренебрежително, с което не виждам какво целят и какво постигат, не приемат чуждо мнение, а и нямат собствено виждане за нещата. Визия - НУЛА. Според мен - това си е техният маниер и начин на мислене и отношение с хората. Всички са по-нисши от тях. Такъв е духът, който цари и на който лъха отвсякъде.

И Елица и Ваня са от един дол дренки. Лъжат и мажат безочливо. Работата с тях, а още повече под тяхно ръководство е невъзможна. Когато нещата не се получават, а те несъмнено не се получават виновни винаги се оказват техните подчинени, но никога и те самите. Не знам родил ли се е човека с който Елица а още повече Ваня могат да се сработят и да изпълни всичките им хаотични задачи. Знам от колеги в кооперативна, че преди време е имало някакъв пич с когото Боюклиева е работила доста и който се задържал доста дълго и както се изрази една колежка тогава хаосът не бил повсеместен, оказа се обаче, че и той напуснал за това. че си правете изводи.

Бивш служител на ЦКС съм, работих в отдела на Елица Петрова.
Искам да споделя, че всичките коментари относно Ваня Боюклиева са написани от Елица въпреки че тя все още работи там.

Това е нейния план за детрониране на Ваня, защото има амбиция да оглави дирекция Медия и Реклама.

Всъщност най-голямата интригантка в ЦКС е самата Елица.
Твърди че и е обещано да заеме поста на Ваня и е въпрос на време, но това не е истина!

Толкова долно същество не бях срещал! Ако случайно започнете работа в нейния отдел задължително си заключвайте стаята и компютъра, защото изчезват файлове и лични вещи!

Положителни неща в ЦКС:

Осигуровки върху реалната заплата!
Работно време до 17ч.
Заплатите са около средните за бранша.

Отрицателни неща в ЦКС:

Затрупват те с всевъзможни задачи, които не винаги са свързани с длъжността която заемаш.
Социалния пакет е под всякаква критика, талоните за храна са почти неизползваеми.
Шуробаджанащина на ръководните позиции, там няма случайно попаднали, включително и въпросната Елица!
Няма вътрешно обучение.
Тромава бюрокрация за най-елементарни неща.

Постъпих в дирекцията на Ваня Боюклиева с големи очаквания, но там явно още не бяха разбрали че живеехме в 2020 год. На практика никакво разпределяне на задачи и организация на работата, разминаваш се с колеги по коридора и дума не си казвате. Самата Ваня с дни нищо не говори и изведнъж избухва със уж спешна оперативка на която единствено ти крещи и ти се втълпява че за нищо не ставаш и нищо не правиш. Вършиш неща, които дори не са в трудовата ти характеристика, стоиш на щанд пред сградата при минусови температури само и само за да се харесаш и за какво - да станеш накрая жертва на задкулисните и игри и машинации. В същото време работиш с хора които нямат никакви компютърни умения и компетенции и които умишлено не им се възлага нищо съществено защото трябва да изкарат до пенсия. Ако случайно някой колега е в отпуск или отсъства никога не пропуска да се изкаже негативно по негов адрес и да го омаскари. Мисли си че правилото за разделяй и владей и върши работа, но щом само за няколко месеца успях да разбера що за човек е със сигурност и други ще я разгадаят.

Хубаво е, че хората не си правят илюзии и са осъзнали какъв типаж е зам. председателя Ваня Буюклиева. С всичките ненужни преписки и доклади и най вече отношението и е напълно нормално че най-голямото текучество на служители е в нейния отдел. Да не говоря за хилядите справки които за да ги направиш трябва да си цар в Excela. Много суха материя в която трябва много време за да навлезеш. Обема от задачи е огромен и буквално трябва да разбираш от всичко. Не знам как е в другите отдели но специално за кооперативна политика не си губете времето.