Централен Кооперативен Съюз https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул Г.С. Раковски 99&markers=София,ул Г.С. Раковски 99

Централен Кооперативен Съюз

Постъпих в дирекцията на Ваня Боюклиева с големи очаквания, но там явно още не бяха разбрали че живеехме в 2020 год. На практика никакво разпределяне на задачи и организация на работата, разминаваш се с колеги по коридора и дума не си казвате. Самата Ваня с дни нищо не говори и изведнъж избухва със уж спешна оперативка на която единствено ти крещи и ти се втълпява че за нищо не ставаш и нищо не правиш. Вършиш неща, които дори не са в трудовата ти характеристика, стоиш на щанд пред сградата при минусови температури само и само за да се харесаш и за какво - да станеш накрая жертва на задкулисните и игри и машинации. В същото време работиш с хора които нямат никакви компютърни умения и компетенции и които умишлено не им се възлага нищо съществено защото трябва да изкарат до пенсия. Ако случайно някой колега е в отпуск или отсъства никога не пропуска да се изкаже негативно по негов адрес и да го омаскари. Мисли си че правилото за разделяй и владей и върши работа, но щом само за няколко месеца успях да разбера що за човек е със сигурност и други ще я разгадаят.

Хубаво е, че хората не си правят илюзии и са осъзнали какъв типаж е зам. председателя Ваня Буюклиева. С всичките ненужни преписки и доклади и най вече отношението и е напълно нормално че най-голямото текучество на служители е в нейния отдел. Да не говоря за хилядите справки които за да ги направиш трябва да си цар в Excela. Много суха материя в която трябва много време за да навлезеш. Обема от задачи е огромен и буквално трябва да разбираш от всичко. Не знам как е в другите отдели но специално за кооперативна политика не си губете времето.

Боюклиева е изтъкана от интриги и лъжи. Сменила съм поне 4-5 местоработи преди да постъпя в ЦКС и за първи път се сблъсквам с човек като нея. Обича да омаловажава свършената от колегите работа и да изтъква само себе си. Прави ти мили очи, а после говори как за нищо не ставаш. Колкото до коментара за най-верния й човек, ако става въпрос за Тишо със сигурност тя има пръст в напускането му, защото си тръгна много разочарован от нея. Пази Боже от човек прост на голям пост.

След 5 години в ЦКС мога да кажа бягайте и не си губете времето с глупости.

Мога единствено да потвърдя написаното по-долу мнение за зам-председателката Ваня Боюклиева. Това е човек готов да предаде всичко и всеки само и само за да запази службицата и длъжността си. Слаб ръководител, който сменя концепциите си на всеки 5 минути, лъже нагло, постоянно злослови за колеги и подчинени, живее за да създава интриги и скандали, постоянно критикува и обижда хората си. За близо двете години прекарани под нейно ръководство станах свидетелка на това как с поведение и непрестанни критики принуди колега прекарал целия си трудов стаж в системата да се пенсионира една година предсрочно само и само за да се спаси от нея. Наскоро разбрах че и най-верния й човек, който беше начело на дирекцията й също е напуснал. Няма да се учудя ако и на него е забила нож в гърба, защото момчето си разбираше от работата и въпреки че доста години е работил с нея беше запазил човешкото в себе си. Не случайно най-голямото текучество на кадри е точно в дирекцията на Боюклиева.

Каквото и да говорим промени едвали ще настъпят във блиския век

ЦКС води класацията ми за най-лошите работни места, така че ви съветвам да не си губите времето там. Това, че търсят млади хора със свежи идеи, са пълни глупости, защото след това не приемат тези идеи, а си продължават в същия дух. В Централния кооперативен съюз (затвор) цари комунизъм и нещата няма как да се променят докато не се смени ръководството изцяло. Там все още никой не е разбрал, че сме в 21-ви век.

Държат се неуважително и не зачитат мнението на никого освен на висшестоящите като зам. председателката Ваня Боюклиева. Има постоянно текучество на кадри като най-голямо е в нейния отдел - 7 души за 1 година. Тази особа не става за мениджър, тя може единствено да критикува и унижава хората без реална причина. Страшна лицемерка е. Лъже нагло и говори глупости за подчинените си на ръководството, а те от своя страна я слушат и й вярват. В крайна сметка те освобождават или те принуждават да напуснеш сам.

При започване на работа не се провежда никакво въвеждащо обучение. Дават ти да четеш суха материя - закон, устав и куп други книжки, на които те изпитват след това под формата на тест с отворени въпроси (около 5 листа). Не, че ще ти влезне прочетеното в употреба... Освен това постоянно си намират поводи да глобяват служителите за изключително маловажни неща.

За да си използваш ваучерите за храна, които ти дават, си длъжен да пазаруваш от фирмения им магазин, който се намира на изключително неудобно място в краен квартал. Но това не е всичко, задължително трябва да похарчиш сума, по-висока от стойността на ваучерите, ако не искаш да ти удържат след това от заплатата. Има и други незаконни неща, случващи се там, но смятам, че и това е достатъчно, за да ви убеди да НЕ работите в ЦКС.

Този КООП вече удари дъното.Нязначили някакви пуберитети за шефове без никакъв търговски опит неразбиращи от маркетинг и мениджмънт.
Изгонените некадърни работници от големите вериги вече имат поприще в супермаркет КООП.Липсата на търсени стоки и работници се забелязва в сравнения
с управлението на магазина на по предишни търговски управители.Пързалката която се направи не носи никакви пари забележимо от по честите клиенти.
Надеждата е хлебопекарната да докара клиенти и допълнителни доходи.Едва ли въпрос на време.Това налучкване и хаос в действията и в цените създава несигурност което изнервя най вече нас малкото клиенти.

В супермаркета"КООП" има млади шефове Николай Борисов и Радослав Петрунов подчинени на Петра Йовнова
Дошли или изгонени от големите вериги поради големият им опит. Едва ли.Трябват им марионетки или послушковци Липсата на търсени стоки и работници в магазина както и просрочени задължения към доставчици показват безпомощност и некадърност.Правят се някакви PR опити като откриване на пързалка и хлебопекарна в магазина.Не им трябват хора с опит и авторитет в търговията.А може би Супермаркет"КООП" не е вече лице на ЦКС.

В супермаркета"KOOП" са назначили някакви нови шефове младежи НИКОЛАЙ БОРИСОВ И РАДОСЛАВ ПЕТРУНОВ неразбиращи от търговия послушковци и натегачи изгонени от по-големите вериги.Магазина изглежда като пред затваряне няма стоки и работници.Постоянно се вика и бяга нанякъде си.Пълен хаос.