Издателска къща Хермес /img/frontend/nomap.png"

Издателска къща Хермес

За мен това е фирма, от която си отивам със смесени чувства. От една страна са незачитането и незаинтересоваността от страна на работодателя към личността ти и към персонала като цяло, а от друга страна хубавата работна среда, срещата с интересни хора и не на последно място колегите. Като цяло няма комуникация между различните управленчески нива. Взима се мнението само на управителя на обекта без да се зачита мнението на останалите. А в много случай то е доста по-важно. Избират се за управители на обектите хора без никакви управленски качества, които не стават дори за продавач-консултанти, камо ли за лидери на екип. Като цяло собственикът иска в книжарниците да работят млади хора на по няма и 20 години. Хора без стаж, без опит, без елементарни познания, хора, които за 500 лева не си мърдат пръста да работят. Плюсовете са, че се работи на смени, заплащането е редовно, получават се бонуси и купони за храна. Като цяло не съжалявам, че си тръгвам. За да се променят нещата във фирмата трябва да се погледне доста по-навътре, защото проблемите идват от "висшестоящите". Ако сте студент и си търсите временна работа, без шансове за развитие това място е за вас, но ако сте улегнал човек с планове за семейство стойте далеч от "Хермес".

За позицията продавач-консултант в книжарница:Като за първа работа за да натрупаш малко опит става, но нищо повече.. Отпуски - когато ти дадат. Болничен се взима, ако си преди умиране. Иначе като натоварване не е нищо и като цяло е приятно да се работи в книжарница.
Ако си неамбициозен човек и 500 лева са ти достатъчни - това е твоето място.

Заплащането е сравнително добре (стартова заплата чисто 450лв. след 6м. се вдига с 60лв.) Поемат се всички видове осигуровки и заплатите се изплаща навреме, за Коледа се получават бонуси. За извършената работа, обаче заплатата е крайно недостатъчна. В книжарницата освен клиенти се обслужват и търговци, съставят се графици за смени и заявки за стоки, приема се и се изпращат тежки кашони с книги и всичко това се извършва както от продавач-консултанта така и от управителя при най-голямата блъсканица от клиенти. Натоварването и стреса са големи. Често се случва нови книги да не пристигат навреме в обекта. Потенциал за развитие нямаш. Работиш като магаре и като дойде зимния период те изритват. Нямат уважение към по-нисшестоящия служител, не чуват съвети и предложения, които отправяш. Не се позволява лятно време да се излиза в отпуска, нито повреме на големи празници, а за болничен неможеш и да си мечтаеш. Обедната почивка е крайно недостатъчна (30 мин.). Иначе ако искаш да си заделиш някой лев трябва да си носиш храна от вкъщи, защото закупуването й ще ти изяде заплатата. Екипа иначе в самия обект е много сплотен, няма интриганти, весели са и винаги проявяват разбиране към теб. Проблемите обаче идват от по-високо ниво. Там не проявяват загриженост, разбиране и т.н. За тях си просто едно глупаво МАГАРЕ, което да дърпа каруцата, когато те си пекат дупарите на някое плажче. За тях ти никога няма да си разбираш от работата и постоянно си подценяван. Работното време е горе-долу добро. Работи се на смени:1-ва, междинна и 2-ра, всяка по близо 8 часа. 1-вата започва от 9:30 сутринта а 2-рата свършва в 10:00 вечерта. Събота и Неделя не са почивни дни. Три дена се работи като се редуват смените, един се почива. Ако искате просто работа, това е мястото, но ако искате развитие, уважение и зачитане на мнение, търсете другаде.

Малко са коректните работодатели като Хермес- редовно, над средното за длъжностите, заплащане, каквото е обещано по договор се дава навреме, извънреден труд се заплаща, добра бонусна система. Израстването във фирмата е бавно, но сигурно.

Честно казано с по-коректна фирма не съм работила!!! Всички служители са страшно любезни, когато поръчаш нещо идва навреме и единствено там си вършат работата както трябва! За мен това е фирма, която РАБОТИ, а не претупва нещата! Работодателите са много коректни и са професионалисти.

Няма по-коректен работодател! Заплащането и условията са повече от добри!

Ако сте млад човек и търсите работа, то това НЕ е мястото!!!! Прилично място, но огромно помещение, с лоша вентилацвия, лош въздух, няма климатици- зимно време няма стопляне, а през лятото, влизая за 2 книги и припадаш на входа от задух!! Никаква възможност за развитие на един млад човек- той там е просто хамалин, подчинен на по-старшите, които немогат да се разберат кой командва по-напред :) !!! Сдве думи фирма с големи амбиции и самочувствие и само толкова...:)

А някой може ли да каже по-конкретно какво означава "добро" заплащане,ако може по-ясно в цифри :)

Отношението към служителите и ужастно.Експлоатация до припадък.Колегите са ок някои,повечето са олигофрени които не си разбират от работата и карат другите да им я вършат.Заплащането е добро и редовно.Извънреден труд много.Прегответе се за зверски болки в краката ако сте на позициа продавач или нещо друго долно.

Бих искала да знам какви се условията за работа и взаимоотношенията работодател -  работник във фирмата?