Поликонтакт https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Македония 2&markers=Варна,ул. Македония 2

Поликонтакт

След години случайно попаднах на отзиви за фирма Поликонтакт във Варна. Преди години и аз преминах през един ужасно труден момент в моя живот с тази фирма. Изпратиха ме на стаж в магазина им в Ню Йорк, където бях подложена на робски труд и дори нямах пари да си купя превръзки и ежедневни нужни стоки.... Всичко беше като на сън ставахме в 5 всяка сутрин, след което трябваше от квартирата Ню Джърси да пътуваме до Манхатан и свършвахме работа в 10 вечерта.Всяка сутрин трябваше да купуваме цветя, много тежки и да носим на ръце до магазина. По цял ден работехме като роби, на мен от втория ден ми беше дадена карта за метрото, за да разнасям цветя из Ню Йорк , при условие че от 2 дни бях в Ню Йорк. Работата беше много тежка, физически изтощаваща и имахме само един почивен ден неделя през който аз не можех да стана от леглото... И така минаха около 3 месеца, след което аз говорих много пъти с тях за да изкажа моето недоволство, но без успех. Тогава замислих план за бягство, понеже имахме един семеен приятел в North Carolina.И така с голямата помощ на родителите ми, успяха да ми изпратят пари за бягството по Western Union и аз наравих бягството си през 3 през ноща,когато всички спяха. Не ъм имала друго такова преживяване, няма да го забравя, беше страшен стрес. Дано повече хора да прочетат това и да се предпазят от този ад.

До кога Българи ще си го вадите от България, че не щете да работите?! Срамота! Навсякъде едно и също из интернет! Аз си намерих работа от Поликонтакт, НО НЕ ЧАКАМ НА НИКОЯ ФИРМА ИЛИ РАБОТАДЕЛ ДА МИ ДАДЕ ГОЛЕЕЕЕЕЕЕЕМИТЕ ПАРИ. Поликонтакт може да намери работа, но дори и те не са необходими, ако човек наистина иска да работи! Голямата заплата е нещо, което човек може да постигне когато мотивира фирмата. А фирмата се мотивира (внимавай тук) когато се окажеш незаменим за тях. Българи, това го пише във всяка книга "Как да си намерим добре платена работа" и е време всички да го научат.

Аз малко лично ги приемам нещата, защото хората много хубаво се отнасяха с мен докато бях на стаж при тях. Стажа освен, че беше платен г-жа Станчева оставаше понякога след работа да ми отговаря на въпросите защото аз исках нещо да науча от този стаж. Това което не ми хареса, но то не се отнася за Поликонтакт, а по принцип е, че сестра ми в Щутгарт взима 2 пъти повече пари от мен, а уж сме завършили едно и също. Аз си намерих работа бързо след стажа, но мисля, че в България заплатите са мизерни и затова на българите не им се работи

УЖАСНО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА. ПЪЛНИ МОШЕНИЦИ И МАНИПУЛАТОРИ. ПРЕДИ ДА ОТИДА НА ИНТЕРВЮ, ПРОЧЕТОХ ОТЗИВИТЕ ТУК, НО СИ КАЗАХ ДА СЕ УВЕРЯ ЛИЧНО. ЗАГУБИХА МИ ВРЕМЕТО И ВСИЧКО. ПЪЛНИ ЛЪЖИ МИ НАГОВОРИХА И КУП ОБЕЩАНИЯ. ИЗПУСНАХ СТРАШНО ДОБРИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗАРАДИ ТЯХ. ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВИ!!!! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ!

Аз лично смятам, че програмите, които предлага Поликонтакт са много хубави. Била съм с тях на Work & Travel и после на Internship. Ако става дума за заминаване през лятото е много лесно, но за Internship работодателите са доста претенциозни. Моя Internship беше Маркетинг в Пенсилвания и не мисля, че има по-подходящо място от щатите да се учи маркетинг. Аз не можах да си позволя да уча маркетинг в чужбина, така че Internship и то отгоре на това и платен си беше уникален шанс.
Ако отивате за първи път и четете ревюто ми веднага искам да ви кажа да посещавате ориентациите, защото има много полезна информация. Изобщо след като си вземете визата трябва много добре да се подготвите, защото това ще ви спести много пари после. Американците много добре са си организирали нещата, но например по време на ориентация научих, че трябва да помисля за ръчния си багаж и да не се притеснявам, ако ми загубят багажа ще ми го донесат на летището. После когато ми загубиха багажа в Ню Йорк на летището имаше много изнервени хора, които крещяха, а аз лично смятам, че по-добре стана така, защото ми донесоха тежкия куфар направо в квартирата, а не да го разнасям по автобуса.

Още преди да завърша Internship програмата си намерих работа в София и като им казах, че още не съм се прибрала ме одобриха само с телефонно интервю, което знаете, че не е много често срещано, но работодателя ми даде прекрасна препоръка. В крайна сметка не започнах работа, защото когато приятеля ми разбра, че се прибирам в България след 3 седмици ми направи предложение и сега живеем в САЩ и очакваме дете, но важно беше признанието да получа договор от български работодател за 2000 лева заплата, за което изцяло благодаря на работодателя си и на Поликонтакт.

Аз лично мисля, че човек получава възможности в щатите обаче трябва сам да постигне напредък. Аз още на шестия месец си издействах повишение, докато някой колеги чакат с години и винаги са пълни с оплаквания и оправдания, но просто не знаят как да си поискат повишението. Парите ми стигаха и преди това, но аз мисля, че човек трябва да търси развитие. В щатите се забелязва когато си трудолюбив и също много ценяха инициативността ми. Даването на идеи не е много трудно когато човек идва от друга държава и имаме все пак различна култура от където идват и идеите. Тези неща водят до това да ви ценят. Успех на всички Българи където и да сме по света!

Не се подлъгвайте за нищо, което тези хора ви обещават!!! Това са пълни мошенници и дори престъпници!!!! Това е секта и мафия!!!!

Заминах за Щатите преди 2 години уж на стаж (само по документи), като първоначално ме накараха да работя без заплащане в офиса им във Варна.... За да видели колко добре съм щяла да се справям там, първо трябвало да се докажа тук. Разбрах, че нещо не е наред още тогава, но вече бях платила солидна сума за документи и процедурата беше задействана. Казах си, нека отида там, пък после ще се оправя. Оказа се обаче, че хората които са ми шефовете там са били и шефовете ми тук, които аз никога не видях, а само мистериозен глас ми се обаждаше отнякъде и аз не знаех дори кой е насреща (не пожелаха да се представят, когато аз попитах, както е редно)... По документи, стажа беше в маркетинговия сектор, където аз имам богат опит зад гърба си след 10 годишна работа в сферата на директните продажби и търговия. Оказа се, че се намирам в долнопробен магазин за цветя на пъпа на Манхатън в Ню Йорк, където трябваше всекидневно да подрязвам 10 кофи с цветя и да ги разнасям и вдигам напред назад, след което получих увреждане на гръбнака, а ръцете ми бяха винаги в рани. Държаха ме в склада на магазина и не ме пускаха да излизам през дневната част на деня, а небето виждах нощем, когато ни пускаха да си отидем (да поспим). Момичетата, които работят там са българки, всички са от малки градчета, такива които не са работили в чужбина и НЕ ЗНАЯТ що са закони или елементарни права на служителя... Работехме и живеехме винаги заедно- 8 момичета, всички наблъскани в две стаи в апартамент в краен квартал... Не ми позволяваха да говоря с други хора, а с други българи пък беше абсолютно забранено!... Не ми даваха информация къде мога да си купя американска карта за телефона ми- и по-лошото- не ме пускаха да излезна в работно време под какъвто и да е предлог...Видиш ли, може да се изплъзнем изпод зоркия им поглед и някой, като например полицията да разбере какво се случва там... (колко жалко, че не избягах към първото полицейско управление да им разкажа в какви условия ни държат и какво правят...). Даваха ни трохи - 500$ на месец, които нормалния човек там вади на седмица и които дори на човек от България му е ясно, че можеш да изкараш дори тук!! (За да ме разберете добре- след това работих в ресторант и там за седмица вадех тези пари, което не е много; все едно в България да живееш с 100лв на месец с тези 500$ там, което е и незаконно). По документи пишеше, че ще ми изплащат стипендия на стойност 1300$, а парите ми бяха вземани от шефката с обяснението, че били за квартира и пътни разходи, без да имам достъп до тях... Когато на адреса на фирмата пристигна официалния за там документ social insurance card, нещо толкова важнно колкото лична карта за тук- шефката ми го взе още с плика и заяви, че "ще стои на сигурно място в сейфа й".... Нямаше обедна почивка и многократно бях заплашвана от шефката ЕВГЕНИЯ ТОДОРОВА (т.нар. ЖЕНИ - дъщеря на тази, която завежда фирмата във Варна), че "ще имам проблеми, ако продължавам с капризите си да обядвам, когато моите колежки работят и това не било честно спрямо тях".... Манипулации и промиване на мозъци...Междодр. имената им няма да срещнете никъде- нито във фейсбук, нито в гугъл търсачката - те държаха стриктно всичко около тях в тайна и изпадаха в истерия, ако си мислеха, че някой е споменавал нещо за тях - никой от нас нямаше право да разказва каквото и да е за тях, където и да било... Момичетата, за които споменах- млади, хубави, видимо модерни и готини - до една бяха изманипулирани и с промити мозъци, държани изкъсо, поради факта, че нямаха пукната пара, с която да избягат и да се отскубнат от това робство от сутрин до вечер, 24х7... Спомням си с ужас, как тя казваше с театрален глас: "Аз давам шанс на вас, бедните българчета да излязат от тинята и да дойдат в Ню Йорк"..Да, шанс за робия на пъпа на Манхатън.... Жива робия с бедните българчета, които хал хабер си нямат от света и не знаят как стоят законите навън...Как да е...Физически,не оставаше време от тази експолоатация да мръдна къде да е-пускаха ми постоянно някой от верните промити мозъци, да ме следи къде ходя и с кого говоря... А!Караха ни всеки понеделник да се молим на обща молитва на глас и да четем някакво евангелие.... Никой не разбираше защо го правим, НО всички се молеха.
Сигурно това ви звучи абсурдно или като някакъв филм, но това е част от историята и няма да я разказвам до края. След няколко месеца успях да избягам от тази "фирма", и след като се оплаках на службите там, случая беше обявен като форма на трафик на хора....
Тези момичета са още там и въпросната Евгения Тодорова чрез фирма Поликонтакт продължава да набира от България момичета, които да й работят безплатно по 14-16 часа на ден в мечтания за много Ню Йорк.... В Америка нито една организация за студентски и стажантски програми вече не работи с Поликонтакт, защото там те са в черния списък.В България,обаче никой не знае тези подробности, както те умело се стараят да се прикриват и тук те продължават безпроблемно да работят...Тези дни дочух, че си имат дебели връзки с прокурори на високо ниво тук, които ги пазят, дори някой да се оплаче..
Моите родители горчиво съжаляваха затова, че ми показаха обявата на Поликонтакт за стаж в Ню Йорк, като разбраха къде съм попаднала....Не съм глезла и да работя в чужбина не ми е за първи път, но такова нещо никога не бях виждала!.... Само българи могат да ти сторят такова зло!! Чух, че няколко други българки, които били попаднали на същото място, били в шок, когато се свързали с адвокат, на който и аз попаднах в Ню Йорк и който ме измъкна Слава Богу.... Както и да е, сега съм жива и здрава.
Скъпи приятели... Не си играх да пиша това един час, за да разказвам лична драма или да се правя на писател.... НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ПОЛИКОНТАКТ!! ТОВА Е СЕКТА, ТОВА СА ПРЕСТЪПНИЦИ! Който е поработил дори малко с тях и прави две и две, бързо разбира това! Ако мога ще ги осъдя някой ден, а вие стойте далеч!

Аз ходих на бригада с тях миналото лято и съм много доволен. Уредиха ме в Ню Джързи като спасител. След като заминах ми помогнаха да си намеря и втора работа - почасово като сервитьор и така си изкарах добри пари. Доволен съм, че ми дадоха телефон, на който можех да звъня денонощно. Обясниха ми например кои карти за телефон да използвам, за да се обаждам до България, откъде да си намеря евтин билен за автобус до Ню Йорк, за да го разгледам и т.н. Догодина мисля да ходя пак.

Никога не вярвайте какво ви говорят, колкото и убедително да ви представят. За 1 месец прецакват толкова много хора, че ви е бедна предстажата. Независимо за какво или за къде ви предлагат работа не приемайте. Особено ако се опитват да ви пробутат стаж в Америка. Това са толкова много пари, които ще ви ги вземат, не се съмнявайте в това и накрая няма да отидете никъде, защото интервютата, които ви уреждат по телефона не са реални. Чакате с месеци да ви намерят работодател, който така и накрая не ви удобрява. А тези които са решили да на бригада- НЕ! Ще ви кажат- "Ние имаме всякакви позиции, вие само кажете какво искате и къде" И ви вадят една папка позиции, които не са актуални. Накрая чакате последния момент дали ще ви намерят нещо. Как процедират- всички работодатели, които ви представят за надеждни, въобще не работят с тях. Ако си изберете примерно сервитъори във Вирджиния или продавачи на сладолед в Атлантик сити, ще ви кажат, че работодателят не ви е удобрил и ще ви пратят например в Колорадо, там където уж са направили "компромис" за вас и в последния момент вече имате някакъв "късмет". И все пак, ако изберете Поликонтакт, не забравяйте, че имате съпорт център и можете да си смените работодателя там на место в Щатите. Успех!

Az imam malko opit s firmite i rabotodatelite. Poznati mi kazaha che moga da opitam da si namery rabota s Polycontact. E, slujitelkata mi napravi zabelejka za oblekloto, no beshe goreshto i az byh oblechena po-taka.... Pokani me da sedna i ne usetih kak zapochna \"seriozniy razgovor\".Jenata beshe s ochila i chesto me poglejdashe nad tyh, a nakray mi se usmihna lybezno i mi predloji da zapochna staj za mesec. Bez opit nykoi da te oceni \"ot vratata\" si e chista proba shans i az go izpolzvah!:) Posle... kakto i az ne ochakvah-imah realni KOLEGI, dadoha mi ppreporaka, belejka za staja i nai-vajnoto predlojiha mi da uchastvam v nykolko intervyta chrez tyh. Ami, moje da si opita kasmeta chovek, i ako popadne na hora kato tiy v Polycontact ima shans.Posle izchakah do esenta-rabotih na \"Zlatni pysaci\" i sega si poopravym Englisha:) Ne mi se hodeshe v USA, no priyteli mi kazaha, che tam dogovora si e dogovor i \"ima pravila na igrata\" Stiskaite mi palci -v tazi kriza zalojih na kvalifikaciyta!:)

I az rabotih tam v produljenie na nqkolko godini i mi be6e mnogo dobre. Lo6o otno6enie ne sam vidqla, da ne govorim puk nqkoi da sedne da mi kre6ti. Shefkata e mnogo to4en i dobur 4ovek, koito mi e pomagal za mnogo ne6ta dori sled napuskaneto mi. A zaplatata na 4oveka si zavisi nai-ve4e ot tova po kolko raboti i kakvo vlaga v rabotata si. Tova e ot men. :)